Może się wydawać, że wybór komody do mieszkania nie powinien sprawić problemu. Mebel ma być pojemny, funkcjonalny, a wewnątrz ukrywać wszystkie przedmioty, których nie chcemy trzymać na widoku. Tymczasem ogromny wybór tych mebli i różne przeznaczenie może być przyczyną wielu dylematów w czasie wyboru. Małe, duże, szerokie, wąskie, z szufladami czy półkami? Jak wybrać komodę idealną? Postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

Komoda drewniana - na co zwrócić uwage?

Wiele osób traktuje komodę jedynie jako funkcjonalny mebel, nie przywiązując większej uwagi do jej wyglądu. Nie jest to jednak dobry kierunek, który sprawdza się w mieszkaniach czy pensjonatach. Aranżacja wnętrza, w której poczujesz się dobrze to taka, w której wszystkie części się ze sobą zgadzają. Nie musisz lubić stylu rustykalnego. Jednak będziesz czuć się dobrze w tak urządzonym pokoju hotelowym, jeśli cały będzie urządzony w tej stylistyce.

W związku z tym, zanim przystąpisz do wyboru komody pod kątem innych cech, zwróć uwagę na jej stylistykę. Ten mebel często stanowi jeden z najważniejszych punktów aranżacji salonu, sypialni czy pokoju hotelowego. Niejednokrotnie to właśnie na niego skierowany będzie wzrok. Dlatego stylistyka mebla musi być spójna z ogólną aranżacją, jaka wybrana została do pomieszczenia. Dopiero wówczas całość będzie wyglądała pięknie i pozwoli poczuć się wewnątrz komfortowo.

Komoda drewniana sosnowa Rustyk 3/9

Więcej komód drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/komody-drewniane-c-5.html

Skoro wybrałeś już styl komody, pora na kolejny krok, ale być może najtrudniejszy krok. Podczas określania rozmiaru mebli musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki. Pierwszym z nich jest rozmiar pomieszczenia, w którym ulokujesz ten mebel. Małe sypialnie czy salony w budownictwie wielorodzinnym nie są w stanie pomieścić dużych komód stylizowanych na rustykalne. Musisz zatem wybrać z tych mniejszych propozycji. W dużych pomieszczeniach możesz pozwolić sobie na znacznie więcej.

Drugim czynnikiem jest zawartość komody. Jeśli nie masz wielu przedmiotów, które chciałbyś w niej ulokować, nie wybieraj ogromnych konstrukcji. Lepiej pozostaw wolną przestrzeń, którą w razie potrzeby możesz zagospodarować kolejną komodą lub półką stojącą. W dalszej części tekstu podpowiemy, jak dobierać rodzaj komody do planowanej zawartości.

Komoda idealna - z jakiego materiału?

Jeśli określiłeś już stylistykę i rozmiar, pozostaje Ci tylko wybór materiału, z jakiego wykonana będzie komoda drewniana. Z oczywistych przyczyn ten etap wyboru traktujemy jako prosty. W asortymencie Seart znajdziesz meble wykonane z wysokiej jakości drewna, które przetrwają wiele dekad w doskonałym stanie. Ponadto zachowany naturalny wygląd i nieregularne przebarwienia sprawiają, że komody ze wszystkich naszych kolekcji wyglądają pięknie.

Mogą Cię zainteresować


Oczywiście nie musisz sugerować się naszą opinią w tej dziedzinie. Na rynku dostępne są także inne materiały, które często są znacznie tańsze od mebli drewnianych. Część z nich wykonana jest z płyt meblowych, powstających poprzez sklejenie wiórów i odpadów poprodukcyjnych. Zewnętrzna warstwa jest lakierowana, pokryta cienkim fornirem lub ma folię strukturalną. Wszystkie te zabiegi mają na celu wykonanie mebli tańszych od drewna, jednocześnie możliwie najbardziej podobnych do tego materiału. Jeśli jednak cenisz sobie jakość i oryginalny wygląd, nawet niższa cena nie przekona Cię do innych rozwiązań, niż drewno.

Komoda do sypialni - jak wybrać?

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym najczęściej staje komoda. Ten mebel należy do niezastąpionych elementów sypialni, w klasyfikacji zajmując miejsce zaraz po łóżku. To właśnie komoda z drewna będzie kryła skarby, których nie chcesz przenosić do strefy dziennej. Z reguły trafia do niej bielizna, lekkie ubrania, koce lub pościel.

W komodzie umiejscowionej w sypialni musisz zaplanować szuflady. Tylko dzięki nim będziesz mógł swobodnie przechowywać i wyjmować bieliznę. Czym więcej szufla, tym szansa na pochowanie wszystkich niezbędnych ubrań i dodatków rośnie. Z kolekcji Seart możesz wybrać choćby ciekawą Komodę z szufladami Tennessee 3 o charakterystycznym niejednolitym wyglądzie.

Jaka powinna być komoda w salonie?

Komoda drewniana Country New 12

Więcej komód drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/komody-drewniane-c-5.html

Po skorzystaniu z sypialnianej komody możesz ubrany przejść do salonu. Tutaj zastosowanie komody nie jest już tak oczywiste. W dużych salonach często ustawiane są dwie komody lub więcej. Każda z nich służy do przechowywania innych przedmiotów. Często komody w salonie kryją wewnątrz zastawę lub sztućce. Powszechnie wykorzystywane są także do magazynowania obrusów czy innych przedmiotów wykorzystywanych do dekoracji stołu. W wielu mieszkaniach do komody trafiają dawne pamiątki, dokumenty czy nieużywane sprzęty domowe.

Z uwagi na zróżnicowany charakter i rozmiary przechowywanych produktów, także komoda powinna być różnorodna. Tu nie wystarczą jedynie identyczne szuflady. Potrzebne są także szafki otwierane, do których łatwiej można schować duże przedmioty. W dużych i przestronnych wnętrzach pięknie zaprezentuje się choćby Komoda drewniana szeroka Charlotte New 3. Szuflady w górnej części sąsiadują z większymi półkami zamykanymi w dolnej części komody. Dzięki temu mebel jest niezwykle pojemny i funkcjonalny.