Jasne ściany to sposób wykańczania wnętrz, który nigdy nie przestał być modny. Zmieniały się obowiązujące nurty w aranżacji wnętrz, a jasne kolory na ścianach pojawiały się w większości z nich. Jasne ściany wizualnie powiększają pomieszczenie, czyniąc je bardziej nasłonecznionym i dając poczucie czystości. Także dobranie mebli i innych elementów wyposażenia do jasnych ścian nie powinno być większym kłopotem, ponieważ na takim tle mamy sporo możliwości aranżacyjnych. Oto kilka z nich.

Spójne wnętrze z dobrze dobranymi meblami

drewniana komoda


Wiecej mebli z kolekcji Sara znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/sara.html


W każdym typie wnętrz spójność między poszczególnymi elementami jest niezwykle ważna i tylko ona pozwala na ciekawą aranżację. Jasne ściany to nie tylko biel. W nowoczesnych aranżacjach na ścianach często pojawiają się odcienie kremowe, jasny popiel albo kolor piaskowy. Za jasne kolory możemy też uznać wszystkie blade tonacje koloru błękitnego, różowego, czy zielonego. Dobór mebli do takich ścian zależy między innymi od ich bazowego koloru.

Wybierając meble, powinniśmy zwrócić uwagę także na deseń, jaki pojawia się na ścianach. Jeśli jasne ściany w naszym mieszkaniu pokryte są wzorzystą tapetą albo poprzecinane pasami w innej kolorystyce, warto postawić na elementy wyposażenia, które mają prostą strukturę. Najczęściej jednak stawiamy na gładkie ściany, które będą stanowiły doskonałe tło dla innych części wyposażenia. W takim układzie możemy sobie pozwolić na dobór mebli, które staną się ciekawą atrakcją w naszym domu.

We wnętrzach opartych na bliskich relacjach z naturą, a takie pojawiają się w wielu współczesnych nurtach, warto postawić na meble drewniane. W wyrobach zgromadzonych w serii Sara najciekawszym akcentem jest ich bryła, w której widać łączenie poszczególnych elementów. Meble przypominają wyposażenie domków wiejskich z ubiegłego wieku. Celowo pokazana jest ich konstrukcja i sposób łączenia poszczególnych elementów, a całość prezentuje się niezwykle naturalnie.

To od nas i barwy ścian we wnętrzu zależy, jaki kolor mebli będzie najbardziej pasował do naszego mieszkania. Można sięgnąć po jasny kolor miodowy z efektem kornikowania i pokazać niepowtarzalną strukturę drewna. Jeśli lepszym pomysłem będą gładkie meble, propozycją są elementy pomalowane białym olejem. W ten sposób główną atrakcją będzie widoczna budowa poszczególnych wyrobów.

Zabawa kontrastami

drewniana komoda


Wiecej mebli z kolekcji Marika znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/marika-sosnowa-k-30.html


Jasne ściany, a w szczególności różne tonacje bieli, zachęcają do zestawienia ich z innymi mocnymi kolorami. To zasada stara jak świat, że do białego najlepiej pasuje czarny i odwrotnie. W przypadku dekoracji pomieszczeń zasada kontrastów jest jedną z powszechnie stosowanych. Na tle ścian pomalowanych jasną farbą doskonale widoczne będą nawet najdrobniejsze dodatki w innej kolorystyce.

Warto jednak zadbać o to, żeby dodatki nie zagłuszyły efektu, jaki daje jasny kolor. Zbyt dużo ciemnych elementów może wprowadzić bałagan aranżacyjny. Wówczas uwagę będzie zwracało wiele punktów, co może wprowadzić nerwowość. Znaczna ilość ciemniejszych akcentów sprawi, że rozjaśnione i wizualnie powiększone pomieszczenie stanie się ciemniejsze i nieco mniejsze. Warto zachować umiar i wyposażyć wnętrze jedynie w kilka funkcjonalnych mebli w mocnych barwach.

Funkcjonalne, obszerne i solidnie wykonane meble z serii Marika Sosnowa mogą stać się ciekawym elementem wyposażenia jasnych pomieszczeń. Mają prostą bryłę, a w szafach i komodach drewnianych sporo miejsca na przedmioty codziennego użytku, dlatego nie ma potrzeby wstawiania zbyt dużej ilości mebli do pomieszczenia. Ciemny brąz i deseń drewna, jakie widać na meblach, bardzo dobrze zgrywają się z jasnymi ścianami. Wraz z zimną bielą skomponują surowe skandynawskie wnętrze. Z kolei z ciepłym odcieniem piaskowym albo jasną wiosenną zielenią współtworzy przyjazne rustykalne wnętrze.

Zabawa formą na jasnym tle

drewniana szafka RTV


Wiecej mebli z kolekcji Modern znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/exclusive-k-69.html


Jak już wspomniano wcześniej, jasne ściany stanowią doskonałe tło i wręcz zmuszają do zestawienia ich z innymi kolorami. W przypadku gładkich ścian warto pobawić się także formą mebli, jakimi chcemy urządzić wnętrze. Odważniejsze osoby, którym zależy na nowoczesnym stylu, z pewnością postawią właśnie na takie elementy wyposażenia.

W serii mebli Exclusive można znaleźć elementy, które bardzo dobrze dopasują się do nowoczesnych wnętrz skandynawskich i industrialnych. Stworzone są z myślą o osobach, którym zależy na najwyższym poziomie elegancji i jakości mebli w swoim mieszkaniu. Często charakterystyczne proste bryły mebli przełamywane są przez asymetryczne wcięcia lub nieregularne umiejscowienie półek. Jednocześnie podkreślona została struktura drewna, która stanowi mocny element dekoracyjny.

Wśród mebli z tej serii znajdują się szafki nocne i komody, które można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Na uwagę zasługują jednak łóżka drewniane z tej kolekcji. Wiele spośród nich ma formę, która sprawia, że meble wydają się unosić nad powierzchnią podłogi. Niewielkie podpory są schowane pod konstrukcją łóżka. Daje to bardzo ciekawy efekt i wrażenie lekkości w całym pomieszczeniu.


Polecane meble drewniane