Zastosowanie szafki nocnej

W zasadzie nie ma po co tłumaczyć, w jakim celu umieszcza się szafki nocne wewnątrz pomieszczeń. Może jednak przybliżenia kilku funkcji sprawi, że bardziej świadomie podejdziesz do wyboru tego produktu. Wybierając ten mebel, jak i większość elementów wyposażenia mieszkania miej na uwadze ich funkcjonalność. Estetykę i charakter mebla zawsze można zmienić poprzez przeróbki, malowanie czy inne zabiegi. Tymczasem braku funkcjonalności nie zastąpisz niczym.

Przede wszystkim szafka nocna w sypialni musi pełnić funkcje magazynowe. To na niej najczęściej znajduje się telefon podłączony do ładowarki. Także na szafce znajdzie się lampka nocna, budzik czy ostatnio czytana książka. Poza przedmiotami ustawionymi na blacie wiele szafek nocnych powinno mieć również szuflady. To w nich schowasz prywatne i bardziej osobiste przedmioty. Znajdzie się w nich miejsce również na leki czy okulary.

szafka nocna drewniana

Więcej szafek nocnych znajdziesz na https://www.seart.pl/szafki-stoliki-nocne-drewniane-c-40.html

Styl szafki nocnej - jaki wybrać?

Szafki nocne to meble, które dostępne są w wielu wariantach. W sklepach meblowych czy marketach znajdziesz te elementy w rozmaitych rozmiarach, a także stylistykach. Nawet przeglądając asortyment sklepu Seart, możesz natknąć się na sporo produktów służących jako szafki nocne. Dlatego przeglądanie wszystkich propozycji może sprawić, że poczujesz się przytłoczony mnogością form, kolorów i stylów.

Podczas wyboru stylistyki szafki nocnej przede wszystkim kieruj się stylem wykończenia wnętrza, który zastosowałeś w całym mieszkaniu. Z pewnością sypialnia nawiązuje do innych pomieszczeń otwartych dla gości, dlatego mebel będzie spójną częścią. Jeśli masz dylemat, na jaki produkt się zdecydować, wybierz szafki minimalistyczne. W razie potrzeby z łatwością zmienisz ich wystrój i tym samym dopasujesz je do pozostałych elementów dekoracji.

Styl szafki nocnej musi być też zbieżny z meblem, w pobliżu którego się znajduje, czyli łóżkiem. Przeglądając ofertę Seart, możesz wybrać umeblowanie z jednej kolekcji. Wybierając asortyment z serii Rustyk, możesz urządzić swoją sypialnię w dawnym stylu znanym z wiejskich dworków. Ciemnym masywnym łóżkom mogą towarzyszyć szafki nocne utrzymane w tym stylu i kolorystyce. Jeśli jednak wolisz lżejsze aranżacje, wybierz meble z kolekcji Natural. Tutaj zarówno łóżka, jak i szafki nocne wykonane są w bryłach, które wydają się unosić nad ziemią.

Mogą Cię zainteresować:


Jak wybrać szafkę nocną do sypialni?

Tematowi estetyki szafki nocnej i sposobie dopasowania jej do innych mebli poświęciliśmy poprzednie akapity. Jednak sam wygląd to nie jedyne kryterium wyboru tego elementu. Zwróć uwagę na jego wymiary, szczególnie jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią w sypialni. Nie każda szafka zmieści się przy łóżku, a próba przemeblowania może zaburzyć funkcjonalność całego pokoju. Dlatego przed wyborem zmierz dokładnie wolną przestrzeń i dodaj kilka centymetrów luzu.

Dla funkcjonalności szafki nocnej ważna jest również jej wysokość. Blat mebla powinien być na takiej wysokości, żebyś mógł umieszczać na nim przedmioty pewnie i wygodnie leżąc na łóżku. Jeśli w sypialni stoi już najważniejszy mebel, łatwiej będzie Ci wykonać test i sprawdzić wymaganą wysokość. Jeśli kupujesz zarówno szafki nocne jak i łóżko, zadbaj o to, żeby blat szafki był równy lub wyższy, niż powierzchnia materaca.

Szafki nocne z drewna - czy warto?

W Seart oferujemy wysokiej jakości szafki nocne wykonane z pełnowartościowego drewna. Choć zachwycają pięknym wyglądem, naturalnym rysunkiem struktury deski i wprowadzają unikalny klimat, są nieco droższe od innych produktów. Pojawia się zatem pytanie, czy warto stawiać na szafki nocne z drewna.

szafka nocna drewniana

Więcej szafek nocnych znajdziesz na https://www.seart.pl/szafki-stoliki-nocne-drewniane-c-40.html

Jeśli nie przekonuje Cię wygląd, to może dasz się przekonać ich trwałością. Już podczas eksploatacji mebli będziesz w stanie ocenić ich odporność na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. To wszystko sprawia, że meble z drewna wytrzymają wiele lat nawet w pomieszczeniach mocno eksploatowanych, jak pokoje hotelowe czy pensjonaty.

Alternatywa dla szafek nocnych

Często koncepcja wystroju wnętrza lub warunki techniczne sprawiają, że nie będziesz mógł wstawić do pomieszczenia szafki nocnej. Nie będzie łatwo zastąpić jej funkcjonalności, jednak możesz zadbać o wyposażenie, które przejmie choć część zadań stawianych przed szafkami. Zadbaj o to, żeby w sypialni znalazła się komoda drewniana, najlepiej w niedużej odległości od łóżka. Na jej powierzchni możesz przechowywać wszystkie potrzebne przedmioty, a wewnątrz jeszcze więcej skarbów. Ogromne możliwości daje też konsola drewniana, która najczęściej zajmuje więcej miejsca od komody, ale może pełnić podobne funkcje.