Udana aranżacja salonu, sypialni czy przedpokoju nie kończy się na wybraniu odpowiednich mebli, koloru ścian oraz dodatków, ważne jest również, aby zadbać o odpowiednie meble do przechowywania. Pełnym sukcesem jest zaaranżowanie przestrzeni tak, aby było nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Doskonałymi meblami do przechowywania są drewniane kufry i skrzynie.

Pojemne meble z charakterem

Do najbardziej popularnych pojemników do przechowywania domowych rozmaitości należą niewątpliwie wszelkiego rodzaju kosze i pudła: kartonowe, plastikowe, wiklinowe czy też słomkowe. Te bardziej dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, stanowią element nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny dzięki czemu umieszczane są zazwyczaj na otwartej przestrzeni, często na wysokości wzroku, tak, aby z łatwością można było w każdej chwili skorzystać z przedmiotów w nich schowanych. Mniej zdobne pojemniki, które z reguły mają za zadanie segregację lub ukrycie rzeczy mało używanych, lądują pod łóżkiem, w szafie lub garderobie. Kosze i pudła nie są jednak produktami wyrafinowanymi, choć na ich korzyść przemawia stosunkowo niska cena, duża dostępność i różnorodność.

Największym kompanem w przechowywaniu rzeczy gabarytowych okazują się niedoceniane skrzynie i drewniane kufry.

Skrzynia drewniana, rustykalna

Meble te, ze względu na dużą pojemność cieszą się ogromną popularnością. Jednak nie tylko pojemność ma znaczenie, designerskie wzory, nietypowe zdobnictwo i najwyższa jakość sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zakup skrzyń. Mówiąc o jakości tych mebli, warto podkreślić, że powinny być one wykonane z drewna. Tylko i wyłącznie taki materiał sprawi, że pięknie będą się prezentować w danym wnętrzu oraz posłużą przed długie lata. Zresztą, czy wyobrażacie sobie skrzynie lub kufer wykonany z płyty?

Gdy zastanowimy się, do jakich wnętrz pasować będą stylowe kufry, z pełną odpowiedzialnością możemy rzec – do wszystkich! Rustykalne skrzynie drewniane z metalowymi, mocno postarzanymi okuciami, gwoździami, nitami oraz metalową kłódką, doskonale dopasują się do wnętrz, gdzie króluje drewno i tradycyjne drewniane meble. Białe skrzynie drewniane wypełnią natomiast wnętrza w stylu prowansalskim, im mocniej postarzone, tym lepiej oddadzą charakter prawdziwej Prowansji. We wnętrzach skandynawskich dominować będą skrzynie z rattanu i wikliny, natomiast w stylu industrialnym oraz retro – skrzynie i kufry metalowe.

Podwójne życie skrzyń i kufrów

Skrzynia z drewna w salonie, sprawdzi się jako nietypowy stolik kawowy, zaś w sypialni jako szafka nocna lub dodatkowe siedzisko, w którym ukryjemy nadprogramową pościel, koce czy ubrania. Kufry i skrzynie umieszczone w pokoju dziecięcym i młodzieżowym pozwolą na przechowanie sezonowych ubrań, zabawek oraz książek, których jak wiadomo w pokoju malucha przybywa z tygodnia na tydzień. Skrzynia, to doskonały pomysł na schowanie przedmiotów, które niekoniecznie chcielibyśmy eksponować, dlatego też często wykorzystujemy ją w przedpokoju do przechowywania obuwia, sprawdzi się też jako wygodne siedzisko, które dodatkowo możemy wzbogacić o miękkie poduchy. Często nie mamy pomysłu jak wykorzystać wolną przestrzeń pod schodami – idealnym rozwiązaniem, w tym nietypowym miejscu, będzie dekoracyjny i funkcjonalny kufer. Natomiast wąskie, podłużne skrzynie mogą posłużyć jako ławka w jadalni. Tak więc, bez dwóch zdań - skrzynie i kufry znajdą swoje zastosowanie dosłownie w każdym wnętrzu, a wiele zależy tylko od naszej kreatywności.

Producenci mebli oraz internetowe sklepy meblowe oferują niezliczoną ilość stylów, wzorów i wybarwień mebli do przechowywania, dlatego też z łatwością każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A kto chciałby nieco zaoszczędzić, niech odwiedzi strych u dziadków lub giełdę staroci, tam z pewnością znajdą się perełki, które przy odrobinie wkładu własnego przeistoczą się w prawdziwe skarby!

Rustykalna skrzynia drewnianaDrewniana skrzynia do mieszkaniaDrewniany kuferBiała skrzynia, kufer drewniany do domu, mieszkaniaKufer drewnianySkrzynia, kufer z drewnaSkrzynia, kufer drewniany (z drewna).Kufer, skrzynia z drewna sosnowego, rustykalnaBiały kufer drewniany, z drewna.Kufer, skrzynia z drewna, drewniana, egzotycznego (mango).