Meble drewniane szareWygląd naszego domu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Pragniemy mieszkać we wnętrzach, urządzonych ze smakiem, modnych, ale i przytulnych. Aranżacja wnętrz, przywodząca na myśl bezduszne pomieszczenia, rodem z katalogów sklepowych, to coś, czego dzisiejsze społeczeństwo stara się uniknąć za wszelką cenę. Jak zatem znaleźć meble, dopasowane do swoich potrzeb? Czy zawsze trzeba iść na jakieś ustępstwa, względem kolorystyki, albo stylu? Czy istnieje możliwość realizacji marzeń i zakupu mebli dokładnie odzwierciedlających te z naszych wyobrażeń?

Obecnie, jednym z najpopularniejszych trendów urządzania wnętrz jest podążanie za stylem prowansalskim, rustykalnym. Piękne, postarzane meble, przywodzące na myśl sielską atmosferę wiejskich dworków, tradycyjne, niezawodne techniki stolarskie, prostota i elegancja w jednym, a do tego ponadczasowość, to największe atuty tego stylu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy pragniemy podążać za modą, ale białe meble zupełnie nam nie odpowiadają, a prowansalskie meble drewniane w stonowanych barwach wydają nam się zbyt nudne, bez polotu? Jeśli pragniemy połączyć tradycję z nowoczesnością, a obowiązujące trendy w aranżacji wnętrz pogodzić z osobistymi upodobaniami i potrzebami, warto zdecydować się na meble na zamówienie. I nie chodzi tu o meble na wymiar, ale o rozważenie zakupu gotowego produktu i dopasowania go do swojego gustu. Wiemy, jak często zdarza się sytuacja, w której zakochujemy się w jakimś meblu, ale okazuje się, iż jego kolorystyka zupełnie nie pasuje do stylu, w jakim mamy urządzone mieszkanie. Nie chcemy zmuszać Klientów do porzucania marzeń o pięknej szafie, czy wspaniałym stoliku, dlatego pozostawiamy Zamawiającemu wybór.

Dopasuj mebel do własnych potrzeb!

Meble kuchenne drewnianeO co chodzi? Sprawa jest niezwykle prosta! SEART proponuje gotowe meble z drewna, prezentowane w stanie surowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można samodzielnie zadecydować o tym, czy mebel ma być pokryty woskiem, czy lakierem, czy ma posiadać efektowne przecierki, dzięki którym komoda, biblioteczka, czy stół nabiorą wyjątkowego, starodawnego charakteru. Wybór nie ogranicza się tylko do rodzaju pokrycia, lecz także - do jego koloru. Szeroka gama barw i ich odcieni pozwala stworzyć, na podstawie gotowego projektu mebli, niezwykle zindywidualizowaną, unikatową kolekcję. Klasyczna biel, naturalny brąz, głęboka czerń, intensywna żółć, pastelowy błękit, czy przybrudzony róż to zaledwie ułamek z tego, co czeka na Państwa w prezentowanej przy konkretnych meblach palecie kolorów. Komponując własny zestaw mebli, możemy zadecydować o barwach frontów, blatów, wnętrz mebli, możemy wybrać jeden kolor, lub stworzyć wielobarwną mozaikę - wszystko zależy od naszych potrzeb i gustów, a swobodę kreacji ograniczyć może jedynie nasza wyobraźnia. Koniec z meblami, niedopasowanymi kolorystycznie do barwy ścian, czy z bezowocnym poszukiwaniem odcienia różu, który idealnie współgrać będzie z kolorem posiadanych przez nas dekoracyjnych poszewek.

Zamów meble w wybranych kolorach

Aby zrozumieć, jak elastyczna jest oferta mebli na zamówienie, warto posłużyć się konkretnym przykładem. Łatwo Kolorowe meble kuchennezaprezentować to na podstawie kolekcji Charlotte Maison, łączącej w sobie francuski szyk i prowansalskie zamiłowanie do prostoty. Meble z tej linii już same w sobie są niezwykle oryginalne - wykonane z litego drewna sosnowego, tworzone według tradycyjnych technik stolarskich, dopieszczone w najmniejszym szczególe, wspaniale oddają charakter retro, a jednocześnie - świetnie dopasowują się do nawet najbardziej nowoczesnych wnętrz.

Żeby jednak uczynić tę kolekcję jeszcze bardziej wyjątkową i nietuzinkową, proponujemy Państwu możliwość podejmowania decyzji o kolorystyce poszczególnych części składowych. Dowolne komponowanie kolorystyczne mebla pozwala na dopasowanie go do własnych potrzeb. Mebel, który początkowo wydaje się nie być odpowiedni do danego wnętrza, można całkowicie odmienić, nadając mu nowy, niepowtarzalny charakter.

Takie rozwiązanie sprawia, iż jeden i ten sam mebel może przejawiać cechy odmiennych stylów. Jeżeli na przykład zdecydujemy się na jasną, naturalną kolorystykę frontów oraz blatów i dobierzemy pokrycie z lakieru z przecierką, albo z wosku, to wybrany egzemplarz będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż w chwili, gdy stworzymy z niego wielokolorowy mebel w intensywnych barwach, pokryty tradycyjnym lakierem. W pierwszej sytuacji uzyskamy meble w modnym ostatnio stylu retro, w drugiej - meble nowoczesne, odpowiadające współczesnym trendom.

Jak widać, zaproponowane przez nas rozwiązanie realizacji mebli na zamówienie to świetny sposób, by nadać meblom odpowiedniego charakteru, który idealnie współgrać będzie z pomieszczeniem, do którego je wstawimy. Dobre meble to przecież nie tylko takie, które odznaczają się ponadprzeciętną trwałością oraz wysoką funkcjonalnością, lecz również takie, które w odpowiedni sposób tworzą nastrój w domowych wnętrzach.