INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

Drewniane komody rustykalne

Komody rustykalne to meble, które zachwycają swą ponadczasową formą i zamiłowaniem do wzornictwa rodem sprzed wielu lat. Wykonane są z drewna i odznaczają się prostą formą. Często przyjmują postać masywnej bryły, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać, że komody w stylu rustykalnym to wyposażenie trwałe, stabilne i niezawodne. Dzięki swej prostocie, rustykalne komody są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe, z łatwością można dostosować je do dowolnej aranżacji, nie tylko tej w starym stylu. Komoda w rustykalnym stylu to piękne i praktyczne uzupełnienie aranżacji vintage, klasycznej, rustykalnej, ale także industrialnej, orientalnej czy romantycznej. Tylko od nas zależy, czy podkreślimy surowość i naturalność stylu rustykalnego komody, czy też uczynimy z mebla tło dla całkowicie innego typu aranżacji. Komody z litego drewna to doskonały wybór do każdego wnętrza. Rustykalne komody stanowią niezastąpione wyposażenie nastrojowej sypialni, klimatycznej łazienki, retro przedpokoju czy salonu w stylu rustykalnym. Do wyboru mamy komody drewniane szerokie, niskie z drzwiczkami i szufladami, wąskie i wysokie komody na kilka szufladek, tradycyjne komody z szufladami. Wszystkie zachwycają swą niewymuszoną prostotą, funkcjonalnością i naturalnym charakterem.

 
 • Komoda drewniana Rustyk 7/1

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 268,00 zł
 • Komoda drewniana Rustyk 5/6

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 821,00 zł
 • Komoda szeroka z rzeźbionymi frontami Jagna 3

  RATY 0%
  4 452,00 zł
 • Drewniana komoda Country New 12

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 736,00 zł
 • Komoda drewniana Rustyk 3/6

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 947,00 zł
 • Drewniana komoda Country New 07

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 531,00 zł
 • Komoda drewniana Rustyk 3/9

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 268,00 zł
 • Drewniana komoda Country New 16

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 827,00 zł
 • Komoda z rzeźbionymi frontami Jagna 6

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  1 998,00 zł
 • Komoda drewniana Mexicana 14

  PROMOCJA -10%
  RATY 0%

  2 783,00 zł

  2 504,70 zł

 • Komoda drewniana Mexicana 1

  PROMOCJA -10%
  RATY 0%

  1 455,00 zł

  1 309,50 zł

 • Komoda drewniana Vintage 2

  RATY 0%
  3 180,00 zł
 • Komoda drewniana Vintage 3

  RATY 0%
  4 198,00 zł
 • Komoda drewniana Mexicana 4

  PROMOCJA -10%
  W MAGAZYNIE
  RATY 0%

  2 600,00 zł

  2 340,00 zł

 • Komoda z rzeźbionymi frontami Jagna 7

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 419,00 zł
 • Komoda z rzeźbionymi frontami Jagna 1

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 178,00 zł
 • Komoda drewniana Vintage 4

  RATY 0%
  3 992,00 zł
 • Komoda drewniana Vintage 5

  RATY 0%
  3 675,00 zł
 • Komoda drewniana Vintage 6

  RATY 0%
  3 064,00 zł
 • Komoda drewniana Vintage 1

  RATY 0%
  1 748,00 zł
 
1

Komody drewniane rustykalne – jakie mają zalety?

W wystroju wnętrz, który skupia się na tradycji, wystawności oraz swojskości świetnym rozwiązaniem mogą się okazać komody rustykalne. Precyzyjnie wykonane z drewna meble utrzymane we wskazanej stylistyce mogą być w wielu przypadkach bardzo pomocne w budowaniu przytulnej atmosfery w pomieszczeniach, gdyż drewno kojarzyć się może z takim właśnie klimatem. Zarówno z estetycznego, jak i funkcjonalnego punktu widzenia komody rustykalne stanowić mogą bardzo ciekawe rozwiązanie. Drewno to surowiec, który jest prosty w modyfikacji, co daje duże możliwości pod kątem personalizacji wykonanego z niego wyposażenia. Ponadto materiał ten jest bardzo wytrzymały i trwały, dzięki czemu można go użytkować niejednokrotnie przez wiele lat. Dodatkowo stosunek jakości do ceny mebli drewnianych w licznych przypadkach prezentuje się bardzo atrakcyjnie, co jest istotne z punktu widzenia planowania własnego budżetu. Warto więc zastanowić się dokładnie nad wprowadzeniem rustykalnych komód do swojego salonu, sypialni, czy też jadalni. Mogą się one prezentować bardzo stylowo i elegancko, a jednocześnie wzbudzać skojarzenia z przepychem i dawnymi czasami. Ponadto komody mogą odgrywać istotną rolę w aranżacji z punktu widzenia przechowywania swoich rzeczy. Na powierzchni można natomiast stworzyć ciekawą ekspozycję składającą się z różnego rodzaju drobiazgów.

Drewniane komody rustykalne – jakie aranżacje są popularne?

Komody rustykalne przeznaczone są do wykorzystania w pomieszczeniach stawiających na swojskość i tradycję, ponieważ takie są założenia wskazanej stylistyki. Dekoracyjne wyposażenie może przywodzić na myśl przepych i styl, co w wielu przypadkach może się świetnie sprawdzić. Nie oznacza to jednak, że nie można eksperymentować w tym obszarze. Komody rustykalne mogą być świetną ozdobą i urozmaiceniem stonowanego wnętrza, przyciągając uwagę i stanowiąc intrygujące nawiązanie do dawnych lat. Ostatecznie wszystko zależy od sposobu wykorzystania takiego wyposażenia w całokształcie aranżacji, dlatego też należy podejmować w tym zakresie w sposób przemyślany i świadomy.

Rustykalne komody drewniane – jakie materiały są często używane?

Precyzyjnie wykonane z drewna świerkowego, czy też sosnowego komody rustykalne mogą być ciekawą opcją zarówno od strony użytkowej, jak i wizualnej. Takie wyposażenie jest dostępne w różnorodnych barwach, dzięki czemu osoby zainteresowane mają tutaj do dyspozycji mnóstwo swobody w kształtowaniu ostatecznej kompozycji aranżacyjnej. Drewno jest bardzo solidne i może wspaniale się prezentować w pomieszczeniach, co z pewnością dobrze jest mieć na uwadze w procesie doboru wyposażenia meblowego.

Komoda rustykalna – z czym można ją połączyć?

Usytuowanie wyposażenia w dużym stopniu definiuje to, z czym można je zestawić w swojej aranżacji. Gdy umieszcza się komody rustykalne w salonie, bardzo przydatnym rozwiązaniem okazać się mogą stoliki kawowe, szafy, regały, a także witryny. Zwracanie uwagi na kwestie związane z przechowywaniem przedmiotów jest bardzo ważne podczas opracowywania wystroju wnętrza. W sypialni rustykalne komody mogą się świetnie prezentować z łóżkiem utrzymanym w tej samej stylistyce. Tutaj również przydatną opcję stanowić mogą szafy z drewna, w których można trzymać między innymi ubrania. Z kolei rustykalna komoda w jadalni może wspaniale się prezentować w zestawieniu ze stołem z drewna oraz tapicerowanymi krzesłami. Ostatecznie jednak dobór wyposażenia meblowego jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego też należy uważnie przyjrzeć się własnym preferencjom oraz potrzebom. Niezbędna jest tutaj naprawdę gruntowna analiza osobistych upodobań, a także dbałość o szczegóły i spójność aranżacji posiadanego wnętrza.