W dawnych czasach damy dbały o urodę, przesiadując przy swoich stylowych, pięknych toaletkach. Wykonywały przy nich makijaż, pielęgnowały skórę i czesały włosy. Tego typu meble postrzegamy dziś jako połączenie elegancji z nutą romantyzmu. Myślimy o nich z sentymentem, jako o czymś z przeszłości, co minęło i już nie wróci… Dobra wiadomość dla miłośniczek pięknych mebli jest taka, że drewniane toaletki znów są w modzie! A co więcej – dzięki zróżnicowanej stylistyce można je dopasować do wnętrza w każdym stylu!

Drewniane toaletki – meble idealne

Wiele kobiet zastanawia się, po co właściwie miałyby nabyć drewnianą toaletkę. Choć meble te przeżywają właśnie swój Renesans, nie warto wybierać toaletkę tylko i wyłącznie ze względu na modę. Istnieje jednak mnóstwo argumentów, przemawiających na rzecz tego mebla. To nie tylko pięknie wyglądająca drewniana konsola z lustrem, wypełniająca przestrzeń i przyciągająca uwagę. Toaletka to coś znacznie więcej! W dzisiejszych zabieganych czasach warto mieć w domu takie tylko swoje miejsce, przestrzeń, w której możemy się odprężyć, pobyć sam na sam ze swoimi myślami… Właśnie dlatego każda kobieta powinna posiadać drewnianą toaletkę i wygodny taboret bądź krzesło przy niej. Toaletka ustawiona w kącie sypialni stanie się małym kobiecym królestwem, miejscem wypoczynku po ciężkim dniu, a zarazem strefą dbania o urodę. Która z nas nie lubi czuć się piękną? Nowe upięcie włosów, wyrazisty makijaż, a może po prostu jedwabiście gładka skóra nawilżona świetnym kremem – wszystko to potrafi nam skutecznie poprawić nastrój. Możliwość wykonania czynności pielęgnacyjnych w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym, pięknym i stylowym, to dodatkowy bodziec do poprawy nastroju. Warto spróbować!

Dla twardo stąpających po ziemi realistek również znajdzie się istotny argument przemawiający za toaletką. We współczesnych mieszkaniach łazienka nie zajmuje zwykle zbyt dużej powierzchni. W większości przypadków łazienka jest na tyle niewielka, że o kąciku meble drewniane, toaletki, konsoledo makijażu można tylko pomarzyć, ba, czasem nawet na większe lustro brakuje miejsca. Toaletka z drewna, wstawiona do sypialni bądź ustawiona w kącie pokoju dziennego to świetnie rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy ani zagracać łazienki, ani rezygnować z tej odrobiny luksusu.

Drewniane toaletki są pięknymi, zwykle dość ozdobnymi meblami, więc dodatkowo wspaniale urozmaicają wnętrze, nadając mu właściwy, niebanalny charakter. Ich cechą charakterystyczną jest również to, że posiadają wiele szufladek, schowków i skrytek, z łatwością pomieszczą więc mnóstwo kosmetyków, przyborów do makijażu, biżuterię oraz ozdoby do włosów, a przy tym pozwolą na utrzymanie porządku wśród tych drobiazgów i sprawią, że bez trudu odnajdziemy to, co akurat jest nam potrzebne. Można więc powiedzieć, że stylowa toaletka to nie tylko trochę luksusu dla kobiety, ale też spora oszczędność czasu i pomoc w utrzymaniu porządku wśród rzeczy osobistych.

Drewniane toaletki do każdego wnętrza – sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Choć niejedna toaletka potrafi urzec swoim wyglądem, nie należy decydować się na zakup mebla pod wpływem chwili. Zanim wybierzemy toaletkę, zastanówmy się, gdzie chcemy ją ustawić, na jak duży mebel możemy sobie pozwolić oraz co będziemy w toaletce przechowywać. To wszystko jest bardzo ważne, dobór mebla o odpowiednich parametrach sprawi, że stanie się on wyjątkowo funkcjonalnym i dekorującym pomieszczenie elementem wyposażenia. Wybierając drewnianą toaletkę z lustrem, dokonujemy jednego wyboru, jednego zakupu i mamy prawie wszystko, co jest nam potrzebne – wystarczy dobrać odpowiednie siedzisko. Możemy jednak nabyć samą konsolę, a lustro dokupić oddzielnie. Wtedy jednak trzeba pamiętać, by ramę lustra dobrać stylistycznie i kolorystycznie do toaletki. Toaletka może być meblem wolnostojącym lub przyściennym. Tego rodzaju mebel zwykle i tak stawiamy przy ścianie, ale jego typ może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o wymiary mebla. Meble przyścienne są tworzone z myślą o niedużych przestrzeniach, będą więc mniejsze gabarytowo. Tradycyjne drewniane toaletki mają zwykle rzeźbione, dekoracyjne nogi. Takie meble będą odpowiednie do romantycznej czy prowansalskiej sypialni, ale jeśli szukamy czegoś w duchu nowoczesnego minimalizmu, poszukajmy sosnowej toaletki z prostymi nogami. Meble różnią się między sobą także ilością skrytek i miejsc do przechowywania drobiazgów. Najczęściej toaletka wyposażona jest w dwie pojemne szufladki, podzielone przegródkami na mniejsze fragmenty. Jeśli jednak posiadamy dużo kosmetyków, warto rozważyć zakup drewnianej toaletki z nadstawką – co prawda zabierze ona część powierzchni blatu roboczego toaletki, ale w zamian zyskamy dodatkowe miejsce na różne drobiazgi.