Kolekcja

Lustra stojące i wiszące w ramie z litego drewna

„Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie”. Tak, bez lustra ani rusz. Przeglądają się w nim wszyscy młodsi i starci, kobiety i mężczyźni, małe dziewczynki budują poczucie własnej wartości spacerując przed lustrzaną taflą. Poza tak ważnym praktycznym aspektem, lustra są również elementem dekoracyjnym naszych domów, dlatego stosujemy nie tylko lustra do łazienek, czy lustra do przedpokoju, ale również lustra do salonu. Wielkość i styl to kwestie indywidualne. Pięknie wyglądają lustra w ramie drewnianej, lustra rustykalne, lustra prowansalskie oraz lustra nowoczesne z podświetleniem LED.

 
 
Oferujemy lustra w ramie z drewna sosnowego, dębowego, mahoniowego i teakowego. Proponujemy lustra rustykalne i nowoczesne do przedpokoju i salonu

W każdym domu musi być co najmniej jedno lustro!

Lustro to tak oczywisty element wyposażenia wnętrz, że zwykle nie zastanawiamy się nad zasadnością jego obecności w naszych domach. Konieczność przeglądania się w lustrze przed wyjściem z domu, przymierzanie strojów, wykonywanie zabiegów kosmetycznych, zabawa w robienie śmiesznych min – to wszystko możliwe jest dzięki lśniącej tafli, zamkniętej w ramie. Tymczasem warto wspomnieć, iż poza czysto praktyczną funkcją, lustra zyskały na przestrzeni lat znaczenie dekoracyjne. Piękne lustra wiszące, oprawione w ramę z litego drewna, wspaniale zdobią ścianę, wizualnie dodając przestrzeni wnętrzu. Pomieszczenia, w których znajdują się lustra są także jasne, ponieważ lustro odbija światło i rozprasza je we wnętrzu. Dziś małe i duże lustra znajdziemy nie tylko w przedpokoju i w łazience ale także w salonie i sypialni. Najpopularniejsze są lustra w ramie z drewna sosnowego i lustra świerkowe, jednak sporo pięknych egzemplarzy to lustra dębowe, albo wytworne lustra mahoniowe. Tak duża różnorodność gatunków drewna stosowanych do produkcji luster sprawia, że bez trudu dopasujemy ramę lustra do posiadanych mebli z drewna.

Lustro, które ozdobi Twoje mieszkanie

Oferta rynkowa luster jest bardzo bogata i urozmaicona. Możemy wybierać lustra stojące i lustra wiszące, lustra samodzielne oraz takie wkomponowane w panel wieszakowy, a nawet garderoby z lustrem i szafy z lustrem. Znajdziemy sporo luster uniwersalnych, które doskonale poradzą sobie w każdym pomieszczeniu, ale są również specjalne lustra dedykowane poszczególnym częściom domu: lustra łazienkowe, lustra do przedpokoju, lustra do sypialni oraz dekoracyjne lustra do salonu. Niezależnie od tego, do jakiego pomieszczenia wybieramy ten niezbędny element, warto zdecydować się na lustro w drewnianej ramie. Wybierając lustro w ramie z litego drewna, zyskujemy przedmiot o doskonałej jakości, odporny na uszkodzenia mechaniczne, piękny i szlachetny, który odpowiednio udekoruje nasz dom. Takie lustro harmonijnie uzupełnia wnętrze wyposażone w drewniane meble. Lustra są odpowiednio stylizowane, mogą więc stanowić piękny element dekoracyjny wnętrz w każdym stylu. Lustro rustykalne jest idealne do wnętrz w stylu retro, a w nowoczesnych mieszkaniach bajecznie prezentują się efektowne lustra z podświetleniem LED.

Jakie lustro wybrać?

To, jakiego typu lustro wybierzemy, zależy od wielu różnych czynników. Wiedząc, w jakim pomieszczeniu będziemy chcieli takie lustro umieścić, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące wielkości pomieszczenia. Czy będziemy mieli gdzie ustawić lustro stojące? Jeśli wiemy, że powierzchnia łazienki czy przedpokoju nie pozwala na zastosowanie takiego rozwiązania, musimy nabyć lustro ścienne. Lustro na ścianę może stanowić samodzielny element wyposażenia wnętrza ale może też być fragmentem większej całości, takiej jak panel wieszakowy z lustrem lub drewniana szafka łazienkowa z lustrem. W przedpokojach najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wielofunkcyjna garderoba z lustrem, ławą i szafką na buty.

Rodzaj obramowania lustra powinniśmy wybierać zgodnie ze stylem, w jakim urządzone jest dane wnętrze. Lustra rustykalne posiadają raczej dość masywną postarzaną drewnianą ramę, która dobrze będzie wyglądać na tle cegły, kamienia oraz w otoczeniu naturalnych tkanin i innych sielskich dekoracji. Może to być rustykalne lustro w sosnowej ramie, utrzymane w swej naturalnej drewnianej barwie ale równie popularne są lustra w bielonej ramie, wzbogacone o efektowne przecierki. Coraz więcej wielbicieli zyskują sobie białe lustra. Takie białe lustro to wymarzony dodatek dekoracyjny do wnętrz w stylu prowansalskim, skandynawskim lub nowoczesnym. Lustra prowansalskie odznaczają się finezyjnością formy, drewniana biała rama tego typu lustra wzbogacona jest zwykle o charakterystyczne dekory. Kunsztowne zdobienia pięknie prezentują się w zestawieniu z drewnianą toaletką w stylu prowansalskim albo ze stylową białą konsolą. We wnętrzach skandynawskich i nowoczesnych również znajdziemy lustra w białej ramie, jednak są one wówczas minimalistyczne, proste. Jeśli zdecydujemy się na lustro mahoniowe, zyskamy elegancki i stylowy dodatek do wnętrza, który nada świetności każdemu salonowi. Sosnowe, świerkowe i dębowe lustra można określić mianem klasyki gatunku – takie lustra sprawdzą się w każdym wnętrzu, są uniwersalne i ponadczasowe.

Lustro – funkcjonalny gadżet do każdego pomieszczenia

Gdyby tak zastanowić się, gdzie można wstawić stylowe lustro w drewnianej ramie, wniosek byłby zaskakujący: każde pomieszczenie jest dobre dla lustra! Lustro do sypialni może stać się milczącym i dyskretnym świadkiem miłosnych uniesień ale też pozwala szybko skontrolować wygląd, gdy dzwonek do drzwi wyrywa nas niespodziewanie z popołudniowej drzemki. Lustro do pokoju dziecięcego? Dlaczego nie! Gadżet ten pozwoli maluchowi na świetną zabawę i wyćwiczy jego mimikę oraz gestykulację, a możliwość podziwiania swojego odbicia w lustrze wyrobi w dziecku poczucie dobrego gustu i chęć dbania o wygląd. W salonie lustro w ozdobnej ramie pięknie uzupełni dekoracyjną kompozycję nad stylową komodą, jednocześnie dodając wnętrzu przestrzeni i blasku, a w łazience solidne drewniane lustro stanie się funkcjonalnym elementem, pozwalającym zadbać o dobrą prezencję domowników. O zasadności umieszczenia lustra w przedpokoju nie trzeba nikogo przekonywać i może tylko kuchnia nie stanowi pomieszczenia odpowiedniego dla luster, chociaż być może niejedna oryginalna stylizacja z łatwością obali tę tezę.