Pokój dziecka to bardzo ważne pomieszczenie w domu – to właśnie w nim młody odkrywca świata ma miejsce na kreatywną zabawę i wypoczynek. Kiedy jednak dziecko rozpoczyna edukację, w pokoju malucha trzeba przeprowadzić pewne zmiany, tak, by przestrzeń służąca dotychczas samym przyjemnościom, stała się równocześnie miejscem sprzyjającym nauce, odrabianiu lekcji, pogłębianiu zainteresowań. Jakie meble wybrać? Jak zaaranżować pokój dla ucznia? Oto nasze podpowiedzi!


Jakie meble są potrzebne w pokoju ucznia?


pokój dla dziecka


Zakup produkty z ko
lekcji Maja tutaj - https://www.seart.pl/maja-k-62.html

Małe dziecko potrzebuje wygodnego łóżka do spania, pojemnej skrzyni na zabawki (lub kilku) oraz stolika i krzesełka, by móc rozwijać umiejętności plastyczne. Gdy maluch trochę podrośnie i rozpocznie edukację w szkole, zapotrzebowanie na meble wzrasta. Najważniejszym meblem, który musi się znaleźć w pokoju ucznia, jest ergonomiczne biurko. W pokoju dziecka pojawić się powinien także stabilny i solidny regał na książki lub wytrzymałe drewniane półki. Przyda się także szafa, w której dziecko będzie mogło przechowywać swoje ubrania i inne drobiazgi. Często pojawia się problem ze zmieszczeniem całego tego wyposażenia w dziecięcym pokoju, który zazwyczaj nie ma dużej powierzchni. Co zrobić w takiej sytuacji? Na szczęście wcale nie trzeba rezygnować z poszczególnych rozwiązań – wystarczy wybrać meble wielofunkcyjne!


Wielofunkcyjne meble dla ucznia – nasze propozycje


Nie wiesz, jak sprytnie rozstawić meble, by zmieścić w pokoju dziecka i łóżko i odpowiednio duże i wygodne w użytkowaniu biurko? Jeśli brakuje przestrzeni na ustawienie wszystkich mebli w taki sposób, by dostęp do każdego z nich był łatwy i wygodny, wybierz łóżko na antresoli! Zajmuje o połowę mniej powierzchni podłogi niż dwa oddzielne meble, a może spełniać różne funkcje i zaspokajać wiele różnych potrzeb dziecka! Na przykład nasze solidne, bukowe łóżko antresola Wendy to połączenie piętrowego łóżka ze zgrabnym narożnym biurkiem na dolnej kondygnacji. Wysokość i powierzchnia biurka odpowiadają potrzebom ucznia szkoły podstawowej, a kiedy dziecko zacznie potrzebować większej przestrzeni do nauki, z tego wyjątkowego mebla szybko można uzyskać tradycyjne, parterowe łóżko drewniane. Innym ciekawym rozwiązaniem jest łóżko antresola Nicole. Można do niego dokupić biurko na kółkach oraz dopasowane rozmiarem do mebla regały i komody – w ten sposób stwarzając przestrzeń idealnie przystosowaną do indywidualnych potrzeb malucha. Co więcej, wszystkie nasze łóżka na antresoli można wyposażyć w dodatki tekstylne, które nie tylko uatrakcyjnią wizualnie pokój dziecka, ale i staną się pretekstem do doskonałej, kreatywnej, wyjątkowej zabawy!


młodzieżowy pokój


Zakup produkty z kolekcji Maja tutaj - https://www.seart.pl/maja-k-62.html


Łóżko z antresolą Cię nie przekonuje, ale wciąż poszukujesz mebli wielofunkcyjnych do pokoju swojego dziecka? Być może zainteresuje Cię łóżko parterowe Nicole Mix. Posiada aż 3 szuflady, dzięki którym możesz nie tylko zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli i zabawek, ale także stworzyć wygodny, wysuwany stoliczek nocny. To bardzo praktyczne rozwiązanie! Stylowy regał bukowy Nicole wyposażony w 4 półki i 2 szuflady to również świetna propozycja do pokoju ucznia. Na odkrytych półkach można ustawić szkolne podręczniki i zeszyty, a w szufladach przechowywać np. pomoce naukowe, przyrządy do prac plastycznych i inne niezbędne przedmioty, z których na co dzień korzystać będzie dziecko.


Jeśli rozważasz zakup tradycyjnego biurka dziecięcego, stół sosnowy Maja Mix będzie idealnym wyborem. Można go doposażyć w pojemne i praktyczne szuflady, dzięki którym łatwiej będzie utrzymać porządek na blacie, a niezbędne podczas odrabiania lekcji przedmioty będą zawsze pod ręką.


Meble to nie wszystko – co jeszcze do pokoju ucznia?


pokój dzieciecy


Zakup produkty z kolekcji Maja tutaj - https://www.seart.pl/maja-k-62.html


Solidne, piękne, drewniane i uniwersalne – takie powinny być meble w pokoju dziecka. Ale choćby były najpiękniejsze i wyjątkowo funkcjonalne, nie będą wystarczającym wyposażeniem dziecięcego królestwa. Piękne meble należy uzupełnić o równie piękne dodatki. Aranżacja pokoju ucznia musi być przemyślana. Z jednej strony nie można odbierać pomieszczeniu dziecięcej radości i energii, z drugiej strony – kolorystyka i wzornictwo tekstyliów oraz dekoracji muszą sprzyjać skupieniu uwagi w czasie nauki oraz rozbudzaniu dziecięcej ciekawości świata. Warto wybrać jedną lub dwie intensywne barwy i wprowadzić je do wnętrza w formie detali, natomiast pozostałe elementy wyposażenia utrzymać w stonowanej, neutralnej kolorystyce. W dziecięcym pokoju świetnie sprawdzą się białe meble oraz kolorowe dodatki tekstylne. Jeśli chcesz podkreślić ciekawość świata, jaka drzemie w Twoim dziecku, rozmieść w pokoju dekoracje, które mogą się do czegoś przydać: ustaw na półce okazały globus, dużą mapę ścienną zawieś na ścianie nad biurkiem, na blacie stołu ustaw mikroskop. Pamiętaj przy tym, że uczeń to wciąż dziecko, pozwól mu na eksponowanie ulubionych zabawek i nieco swobody w doborze dekoracji i dodatków. Razem z pewnością stworzycie wyjątkową, unikatową przestrzeń, zachęcającą zarówno do doskonałej zabawy, jak i do zdobywania wiedzy oraz rozwoju umiejętności.