Wiele współczesnych stylów wyposażenia wnętrz określanych jest mianem nowoczesnych. Niejednokrotnie takiego określenia używa się, mówiąc o stylu skandynawskim, z uwagi na podobne zamiłowanie do prostych form. Jednak meble w stylu nowoczesnym posiadają kilka cech, które pozwalają wyodrębnić go z wielu mieszających się filozofii. Jak zatem dopasować meble do pomieszczenia, żeby wystrojem podkreślić jego charakter?

Charakterystyka stylu nowoczesnego

Szafka Rtv drewniana


Wiecej mebli z kolekcji Modern znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/modern.html


Wnętrza, których aranżację określimy mianem nowoczesnej, najczęściej charakteryzują się prostotą. Ten styl narodził się jako forma buntu przeciwko przesadnemu zdobnictwu i ornamentyce w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Na miejscu misternych i skomplikowanych dekoracji ściennych pojawiły się jednolite kolory. Ciężkie od dekoracji przestrzenie oczyszczono i otwarto, zarówno na siebie nawzajem, jak i na światło zewnętrzne. W ten sposób pojawiły się przestronne pomieszczenia o regularnych prostych liniach.

Także mebli i elementów dekoracyjnych nie ominął nowy prąd. Bogato zdobione meble, w których forma niejednokrotnie przewyższała ich faktyczną funkcję, zastąpiono prostymi wyrobami. Łóżka drewniane przeznaczono do wypoczynku, pozbawiają wymyślnych rzeźbień i wzornictwa. Także inne meble, takie jak szafy, czy komody drewniane okazały się wreszcie funkcjonalne, a ich proste formy stały się tłem dla drobnych ekstrawaganckich ozdób. Tym samym przewietrzone pomieszczenia domów wreszcie stały się użytkowe, a nie tylko dekoracyjne.

Polecane meble drewniane

Klasyczny styl obraca się wokół kolorów powszechnie wybieranych do większości współczesnych dekoracji, czyli czerni, bieli, odcieni szarości i kilku kolorów naturalnych. Dopuszcza jednak dodatki w intensywnych, często zaskakujących odcieniach. Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym, nie musimy ograniczać się także w kwestii materiałów wykorzystywanych do tworzenia wystroju. Poza naturalnymi dopuszczalne są także wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, czy metale.

Czy drewniane meble pasują do nowoczesnego stylu aranżacji?

Sporo możliwości kolorystycznych, sztuczne materiały i gładkie formy. Na pierwszy rzut oka te cechy nijak się mają do mebli wykonywanych z drewna. Meble drewniane często kojarzone są z charakterystycznymi słojami i sękami, a także bogatą formą. Czy w ogóle meble drewniane będą pasowały do stylu klasycznego i przez pomyłkę nie stworzymy dekoracji typowo skandynawskiej?

Jeśli sięgamy po meble drewniane, warto wybrać te, które charakteryzują się regularną formą. Chodzi tu głównie o kształt wyrobów, które możliwie najbardziej zbliżone są do prostych figur geometrycznych. Deseń mebli, z widocznymi sękami czy słojami nie musi być ukryty pod warstwą farby. Należy jednak zadbać, żeby naturalna struktura drewna była stosunkowo gładka. Ponadto spory wpływ na funkcjonalność mebli, która tak bardzo pożądana jest w tej stylistyce, ma wysoka trwałość drewna i jego odporność na zarysowania. 

Nowoczesny styl w salonie

łóżko drewniane


Wiecej mebli z kolekcji Dream Bedroom znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/dream-bedroom.html


Jeśli decydujemy się na styl klasyczny w swoim mieszkaniu, największą uwagę powinniśmy zwrócić na wystrój salonu. To pomieszczenie, w którym najczęściej wypoczywamy i spędzamy najwięcej wolnego czasu. To także w salonie zazwyczaj przyjmujemy gości, na których opiniach przecież nam zależy.

Ciekawą propozycją dla osób, które szukają właściwego stylu w tym pomieszczeniu, są meble z kolekcji Modern. Te meble projektowane i wykonywane są z myślą właśnie o wystroju klasycznym. Charakteryzują się prostymi geometrycznymi bryłami i w miarę jednolitym deseniem frontów. Stworzone zostały w większości z niezwykle trwałego drewna dębowego, a zostały wzbogacone elementami stalowymi.

Wśród mebli z tej serii warto wyróżnić ciekawe komody i przeszklone witryny drewniane w różnych kształtach i wymiarach. Funkcjonalne i przestronne półki najczęściej schowane są za frontami z jasnego drewna. Jednocześnie uchwyty są zaprojektowane w taki sposób, żeby bryła mebli pozostawała możliwie najbardziej regularna.

Sypialnia urządzona według zasad stylu nowoczesnego

Wprowadzając klasyczny styl do mieszkania, warto potraktować je jako jedną przestrzeń. W związku z tym w każdym pomieszczeniu powinny znajdować się elementy wyposażenia, które nawiązują do tego stylu. W naszych planach aranżacyjnych nie możemy ominąć także sypialni, do której warto wstawić specjalnie wybrane meble.

W pomieszczeniu warto zrezygnować z ciężkich zasłon i monolitycznego łóżka, na rzecz nieco lżejszych stylowo wyrobów. Oczywiście nasza uwaga w najwyższym stopniu powinna spocząć na funkcjonalności i prostej formie wyrobów. Meble mogą być w jaśniejszych barwach, które staną się kontrastem dla ciemnych ścian tego pomieszczenia.

Wśród drewnianych mebli przeznaczonych typowo do wystroju sypialni uwagę przykuwa przede wszystkim kolekcja Dream Bedroom. Składają się na nią produkty wykonane z drewna dębowego w jasnym odcieniu. Obszerne łóżka mają proste formy, które jednocześnie łączą w sobie cechy trwałości i lekkości. Dodatkowe wyposażenie mogą stanowić szafki nocne i szafy na ubrania o bardzo regularnych kształtach. 

Polecane meble drewniane