Domowa jadalnia, a w jej centralnym miejscu on: król rodzinnego biesiadowania, gwiazda prywatek, świadek codziennego życia rodzinnego. Drewniany stół – bo o nim mowa – to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Nie bez powodu wybieramy masywne stoły z litego drewna. To swoisty powrót do natury, ukłon w stronę świata przyrody, ciepła ogniska domowego, ręka wyciągnięta w stronę tradycji. Nie jest prawdą, że solidny, drewniany stół to wybór jedynie do wnętrz rustykalnych i vintage. Duży, masywny stół z drewna sprawdzi się w każdej aranżacji, trzeba go tylko właściwie wybrać… Sprawdź nasze propozycje!

 

Naturalny stół w retro wnętrzu

Styl rustykalny we wnętrzach zyskuje coraz większą popularność. Najchętniej sięgamy po niego, aranżując sypialnię oraz jadalnię. Nurt ten kojarzony jest z sielskością, przytulnością, tradycją i powrotem do natury. Wypoczynek oraz przebywanie z bliskimi to dwie bardzo istotne kwestie dla każdego człowieka, dlatego urządzając przestrzenie, związane z zaspokajaniem tych dwóch potrzeb, sięgamy po sprawdzone, klasyczne rozwiązania. Większość z nas, gdy słyszy pojęcie „jadalnia”, wyobraża sobie całą rodzinę zgromadzoną przy dużym drewnianym stole. Stół z drewna w stylu retro to mebel prosty i solidny. Gruby sosnowy lub dębowy blat bez trudu udźwignie całą zastawę stołową, pozostanie odporny na wysoką temperaturę potraw i na codzienną eksploatację, a masywne nogi zapewnią stabilność i niezawodność całej konstrukcji. Rustykalne masywne stoły z litego drewna mają wyraźnie wyczuwalną i dostrzegalną strukturę. Naturalne usłojenie i tradycyjne wybarwienie sprawiają, że drewniany stół prezentuje się naprawdę wspaniale! Idąc o krok dalej w powrocie do natury, możemy odkryć coraz więcej oryginalnych stołów, których nieregularne krawędzie i niejednolita barwa są rezultatem naturalnego wyglądu pozyskanej deski. Taki przypominający plaster pnia stół dębowy jest kuszącą propozycją nie tylko do wnętrz rustykalnych, ale i do jadalni w stylu industrialnym.meble z litego drewna

Naturalnie, ale nowocześnie – czy to możliwe?

Warto zadać sobie pytanie, czy jeśli lubujemy się raczej w nowoczesnych wnętrzach, to jesteśmy skazani na rezygnację z naturalnych rozwiązań? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie! Współcześnie coraz bardziej doceniamy powrót do natury, moda na produkty eko zawładnęła nie tylko zawartością naszych lodówek, ale także wyposażeniem domu. Masywny stół z litego drewna to wybór odpowiedni także do nowoczesnego salonu czy jadalni, musimy tylko pamiętać, że tutaj mebel powinien wyglądać nieco inaczej niż w rustykalnej wersji aranżacji. Styl nowoczesny to umiłowanie praktycznej prostoty, minimalizmu. Stół z drewna, który stanie w nowoczesnym wnętrzu, powinien być stabilny i solidny, ale jego bryła powinna jednak dawać wrażenie lekkości i dynamiki. Nieco cieńszy drewniany blat stołu, nogi zamontowane pod lekkim skosem, asymetryczne ułożenie desek – to tylko niektóre z zabiegów wpływających na wyjątkowy design nowoczesnych drewnianych stołów. W stylu nowoczesnym najlepiej sprawdzą się stoły z drewna dębowego oraz stoły sosnowe.

meble do jadalni

Klasyka zawsze mile widziana!

Jeśli nie jesteśmy pewni, w jakiej aranżacji zechcemy utrzymać dane pomieszczenie, albo jesteśmy miłośnikami mody we wnętrzach i chętnie zmieniamy wystrój mieszkania co jakiś czas, warto wybrać klasyczny stół z litego drewna, który z łatwością dopasujemy do dowolnej aranżacji. Proste nogi i prostokątny, klasyczny blat oraz tradycyjny gatunek drewna: dąb, sosna, świerk i naturalne wybarwienie to klucz do uzyskania uniwersalnego mebla, który posłuży nam przez długie lata, uświetniając każdą aranżację. Jeśli poszukujemy klasycznego, masywnego stołu z litego drewna, dobrze jest zdecydować się na model, który nie został poddany procesom strukturyzacji, czy postarzania – stół pozbawiony specjalistycznej obróbki dekoracyjnej łatwiej będzie w przyszłości zaadaptować do nowego projektu jadalni, kuchni lub salonu. Niektórzy twierdzą, że klasyczne meble drewniane to meble bez wyrazu, nijakie, nieciekawe… Pamiętajmy, że to otoczenie, dodatki i akcesoria dekoracyjne wpływają bezpośrednio na charakter mebla. Ten sam prosty, tradycyjny stół sosnowy będzie zupełnie inaczej wyglądać solo, inaczej przykryty koronkową serwetą, a jeszcze inaczej z lnianym bieżnikiem w ziemistych kolorach. Dla odbioru stołu duże znaczenie ma również oświetlenie pomieszczenia, a także rodzaj krzeseł, typ zastawy stołowej, kolorystyka pomieszczenia i stylistyka pozostałych mebli.

meble z litego drewna

  

stół stylowy

Kup teraz

meble do jadalni

Kup teraz

stół do jadalni

Kup teraz

meble z litego drewna

Kup teraz