Zalety stołów drewnianych

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w pomieszczeniach niezależnie od ich przeznaczenia. Pełni niezliczoną ilość funkcji w każdym wnętrzu, w jakim został ustawiony. Często w ramach jednej założonej funkcji może pełnić ich dziesiątki. Najprostszym przykładem jest stół w jadalni. Sam powiedz, ile czynności poza samym jedzeniem wykonywałeś, wykorzystując ten mebel. W związku z tymi potrzebami warto pochylić się nieco nad wyborem odpowiedniego stołu.

Jeśli chodzi o materiał, drewno powinno być pierwszym wyborem. Wszystkie inne materiały nie gwarantują takiej trwałości i odporności na zniszczenie. Na powierzchni drewna niewidoczne są uszkodzenia mechaniczne, ślady po uderzeniach czy zarysowaniach. Nawet miękkie stoły drewniane po zarysowaniu nie będą niszczały pod wpływem eksploatacji czy mycia. Jeśli wybierzesz blat z płyty meblowej, możesz być pewny, że nawet drobne pęknięcie na jego powierzchni z biegiem czasu będzie się powiększało i puchło od wilgoci.

stół drewniany

Więcej stołów drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/stoly-drewniane-c-264.html

Nie można wymagać od płyt drewnopochodnych właściwości drewna, ponieważ wykonywane są zaledwie z jego odpadów. Co zatem z innymi cechami? Meble z drewna mają oryginalny wzór, który nie powtórzy się nawet na dwóch elementach o tym samym numerze katalogowym. Każdy deseń może być zbliżony do siebie stylem, ale nie będzie identyczny. Tymczasem dwa stoliki wykonane z tej samej płyty meblowej o identycznym nadruku będą po prostu mało oryginalne.

Choć stoły drewniane wykonywane są zaledwie z kilku rodzajów drewna, mogą występować w ogromnej ilości wariantów. Wynika to z możliwości obróbki i wykończenia drewna. W Seart stoły drewniane nasączane są naturalnymi olejami i lakierowane w taki sposób, żeby wydobyć ich naturalny rysunek lub całkowicie go zasłonić. Stoły i ławy z tego samego materiału mogą być niemal całkowicie białe lub ciemne niczym drewno egzotyczne. To daje Ci niezliczoną ilość możliwości wyboru zbliżoną do wyrobów z płyt drewnopochodnych. Dodatkowo dochodzi do tego możliwość przycięcia blatu stołów drewnianych w dowolny kształt. Mogą być okrągłe lub prostokątne, wykonane z jednego fragmentu drewna lub łączone z wielu różnorodnych desek.

Stoliki drewniane w kuchni, jadalni czy salonie?

Niemal w każdym salonie lub pokoju gościnnym znajduje się przynajmniej jeden stolik. Niejednokrotnie poza ławą ustawioną przed telewizorem można umieścić w nim również stolik kawowy. Jeśli chcesz stworzyć oddzielne miejsce do oglądania telewizji oraz odpoczynku przy kawie, połącz je stolikami w jednym typie. Z oferty Seart możesz wybrać stoliki w różnych kształtach i o innych rozmiarach, jednak spójne ze sobą wzorem i kolorystyką. Takie połączenie sprawi, że poszczególne elementy będą tworzyły spójność aranżacji, przy zachowaniu odrębności stref w ramach jednego pomieszczenia.

Mogą Cię zainteresować

Choć stoły drewniane mogą kojarzyć się głównie z salonem, nie tylko w tym pomieszczeniu się znajdują. Docenisz ich funkcjonalność i estetykę również umieszczając je w kuchni lub jej obrębie. Stół drewniany jako blat roboczy w kuchni? Dlaczego nie? Może nie bezpośrednio do przygotowywania potraw, ale jako miejsce na ekspres kawowy czy barek dzielący kuchnię z salonem jak najbardziej. Prostokątny stół będzie również funkcjonalną i piękną dekoracją jadalni.

Ponadczasowe drewniane stoły świetnie prezentują się również w pomieszczeniach o nieco innym charakterze. Wyposaż w nie poczekalnię przed biurem lub wnętrze przedpokoju. To w tych przestrzeniach potrzebne są solidne elementy wykończeniowe, które nie ulegną zniszczeniu pomimo intensywnego ruchu. Drewno najlepiej nadaje się do tego, a ponadto będzie wizytówką dla całego mieszkania lub biura.

Do jakiej stylistyki pasują meble drewniane?

stól drewniany

Więcej stołów drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/stoly-drewniane-c-264.html

Jeśli zastanawiasz się nad możliwością umieszczenia stołu drewnianego w swoim domu, biurze lub pensjonacie, nie zastanawiaj się długo. Tym bardziej, jeśli rozważasz, czy drewniany element będzie pasował do danej stylistyki. Stoliki z wyeksponowaną strukturą drewna, pięknym rysunkiem słoi i naturalnymi przebarwieniami pasują do każdej aranżacji. Polecane są oczywiście do wnętrz rustykalnych lub stylizowanych na wiejskie majątki. Jednak również wiele nowoczesnych stylów aranżacji wnętrz, jak skandynawski czy loftowy lubią naturalne drewno.

Z uwagi na ogromną trwałość bardzo prawdopodobne jest, że zanim stoły drewniane w Twoim domu ulegną zniszczeniu i będą nadawały się do wyrzucenia, mogą Ci się znudzić. Nie jest to żaden problem, ponieważ naturalne pełnowartościowe drewno możesz pomalować na inny kolor i ewentualnie zasłonić jego strukturę. Z łatwością poddaje się też szlifowaniu, dlatego będziesz mógł zetrzeć nierówności i stary lakier. Możesz też zasłonić stół obrusem lub postawić na nim nowe dodatki.