Pokój nastolatka to niezwykłe miejsce, które łączyć musi w sobie cechy sypialni, pokoju dziennego, przestrzeni do nauki, a czasem także pokoju gościnnego. Już samo połączenie tych wszystkich funkcji wydawać się może czymś skomplikowanym, a tu jeszcze trzeba wziąć pod uwagę rzecz najtrudniejszą, a mianowicie… gust i oczekiwania dorastającego dziecka! Stoicie przed zadaniem urządzenia pokoju młodzieżowego? Nie martwcie się, mamy dla Was kilka podpowiedzi, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem i uzyskać efekt, który zadowoli zarówno Was, jak i Wasze dziecko!


Pokój młodzieżowy – określenie funkcji


łóżko z litego drewna sosnowego


Zakup meble z kolekcji rustyk tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html


Żeby wiedzieć, jakie meble do pokoju młodzieżowego będą potrzebne, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie funkcje pokój będzie pełnić. To zrozumiałe, że jeśli dziecko jest typem samotnika uwielbiającego pochłaniać kolejne pozycje książkowe, solidny regał i wygodny fotel będą istotniejsze niż stolik kawowy i dodatkowe krzesła. Ponieważ pokój nastolatka zwykle nie jest największym pomieszczeniem w domu, warto zastanowić się, które z funkcji będą w tym pomieszczeniu naprawdę często realizowane. Może się bowiem okazać, że np. lekcje będą częściej odrabiane w domowym gabinecie i wtedy nie ma konieczności rozbudowywania biurka o dodatkowe elementy, albo że goście będą przyjmowani w salonie, a nie w prywatnym pokoju nastolatka… Warto usiąść razem z dzieckiem i przedyskutować z nim te istotne kwestie – nastolatek na pewno doceni możliwość współudziału w kreowaniu własnej przestrzeni.


Meble, których z pewnością nie powinno zabraknąć w młodzieżowym pokoju, to: wygodne i solidne łóżko do spania, ergonomiczne, odpowiednio duże biurko, stabilny regał oraz szafa na ubrania. Obecność innych elementów wyposażenia to już kwestia dyskusyjna, zależna od osobistych potrzeb i preferencji oraz od możliwości lokalowych.


Pokój nastolatka – solidne meble i wyjątkowy design


Regał sosnowy


Zakup meble z kolekcji rustyk tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html


Znalezienie wyposażenia do pokoju nastolatka to nie lada sztuka. Meble muszą być w pełni funkcjonalne, powinny też być bardzo wytrzymałe, natomiast przy tym wszystkim nie można pomijać tematu designu. Młodzież lubi wyrażać siebie poprzez swój wygląd, otoczenie, gromadzone przedmioty. Przynależność do określonej subkultury, określony sposób ubierania się, posiadanie konkretnych gadżetów wybranych marek – to wszystko silnie definiuje nastolatka i określa jego miejsce w grupie rówieśników. Pokój nastolatka to jego prywatna twierdza, warto zatem urządzić go w taki sposób, by dziecko czuło się w nim swobodnie i by wystrój wnętrza odpowiadał preferencjom pociechy.


Jak połączyć stylowy charakter mebli z ich praktycznością i trwałością? Proponujemy zaaranżowanie młodzieżowego pokoju z wykorzystaniem mebli drewnianych z kolekcji Rustyk. Dlaczego? Meble te są wykonane z litego drewna sosnowego i posiadają masywne elementy konstrukcyjne. Grube blaty, solidne półki i ciężkie szuflady – oto meble, które zniosą naprawdę wiele. Niestraszne im ani duże obciążenie, ani intensywna eksploatacja. Do tego są pokryte naturalnym woskiem, więc są w pełni bezpieczne w użytkowaniu, nawet przez alergików.


Z punktu widzenia designu, kolekcja Rustyk to bardzo ciekawa propozycja dla nastolatka. Z jednej strony meble te są na tyle uniwersalne, że bez trudu można je dopasować do dowolnej aranżacji wnętrza, z drugiej strony – same w sobie stanowią niebanalny element wyposażenia. Dość toporna konstrukcja w połączeniu z ciemnym wybarwieniem i metalowymi okuciami w kolorze czarnym to zestawienie, które daje nieco mroczny, tajemniczy i z pewnością wyjątkowy efekt. Wielu nastolatków pasjonuje się historią i geografią, kontynuacja aranżacji retro z wykorzystaniem elementów historyczno-podróżniczych to świetny trop! Stara mapa ścienna, retro globus i znalezione na strychu stare walizki staną się wyjątkową dekoracją bardzo nastrojowego wnętrza. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę szybko zmieniające się gusta i zainteresowania nastolatków, meble Rustyk są tak uniwersalne, że nie trzeba ich wymieniać przy każdej zmianie pomysłu na urządzenie pokoju. Sosnowe meble w rustykalnym stylu świetnie odnajdą się zarówno w pokoju romantycznym, jak i we wnętrzu klasycznym, kolonialnym czy minimalistycznym. Ciemne drewno wspaniale skomponuje się z każdą barwą – od klasycznej czerni i bieli, przez kolory ziemiste, aż po intensywne, soczyste barwy. W kolekcji Rustyk bez trudu skompletujemy wszystkie ważne elementy wyposażenia pokoju młodzieżowego: stylowe biurko, solidne łóżko, duży i stabilny regał oraz rozbudowana szafa sosnowa zagwarantują zaspokojenie wszystkich podstawowych potrzeb.


Czym skorupka za młodu… - czyli dlaczego warto


Rystykalne biurko z litego drewna sosnowego


Zakup meble z kolekcji rustyk tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html


Czy rzeczywiście warto tak angażować się w urządzenie pokoju nastolatka? Czy warto inwestować w solidne meble z litego drewna? Odpowiedź na te pytania zawsze będzie tylko jedna: warto. Warto dlatego, że w ten sposób kształtujemy gust młodego człowieka. Jednocześnie dajemy wyraz poszanowania jego zdania, jego wyborów i jego potrzeb. Stwarzamy dziecku odpowiednie warunki do nauki i wypoczynku. Wspieramy rozwój zainteresowań, dajemy poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Mogłoby się wydawać, że pokój dziecka to tylko pomieszczenie, jedno z wielu w całym domu. Dla nastolatka jego pokój jest prywatną krainą mającą tak ogromny wpływ na kształtowanie jego osobowości, że naprawdę warto poświęcić nieco uwagi na przygotowanie tego wyjątkowego miejsca.


Zobacz film poświęcony aranżacji pokoju młodzieżowego