Jak wybrać krzesła do jadalni?

Krzesła do jadalni powinny być klasyczne i wygodne. Często kilka krzeseł dołączonych jest w zestawie do stołu i tworzą wspólnie uniwersalny komplet. Jednak nie musisz decydować się na kompromisy i wybierać mebli takich, jakie proponuje sprzedawca. Sięgnij jedynie po stół drewniany, a krzesła dobierz według własnego pomysłu. Pozwoli Ci to nadać indywidualności i własnego stylu całemu pomieszczeniu.

Dobierając krzesła, zwróć uwagę na to, żeby ich stylistyka była spójna z wyglądem stołu. Najlepszy sposób to ten, w którym wszystkie elementy będą pochodziły z jednej serii mebli. Możesz też wybrać krzesła nawiązujące jedynie stylistyką do stołu, a będące z innej kolekcji. Zadbaj o to, żeby całość nie stała się samotną wyspą w pomieszczeniu, a nawiązywała do innych mebli i elementów wystroju.

krzesło tapicerowane do jadalni

Więcej krzeseł do jadalni znajdziesz https://www.seart.pl/krzesla-drewniane-c-224.html

Jeśli nie masz ściśle określonego pomysłu na stylistykę lub lubisz bawić się stylem, wybierz krzesła minimalistyczne. Prostota zawsze jest ceniona przy tych meblach. Mniej ozdób czy nietypowych rozwiązań sprawia, że wygodniejsze będzie przesiadywanie na nich. Z łatwością znajdziesz dla nich zastosowanie w przypadku, kiedy zmienisz aranżację pomieszczenia. Wówczas wystarczy narzuta, zmiana tapicerki lub malowanie krzesła, żeby mebel mógł być dopasowany do nowego pomysłu aranżacyjnego.

Ile krzeseł do jadalni?

Jeśli będziesz miał już pogląd na to, jaki styl muszą mieć krzesła do Twojej jadalni, zastanów się nad ich ilością. Nieodpowiednio dobrana ilość może sprawić, że jadalnia przestanie być funkcjonalna. Nie wszyscy domownicy będą w stanie zjeść posiłek wspólnie lub problem pojawi się przy wizycie gości. Dlatego weź pod uwagę kilka czynników i sam oceń, ile krzeseł będziesz potrzebował do swojej jadalni.

Zacznijmy od ilości domowników stale zamieszkujących w danym gospodarstwie. W przypadku czterech osób potrzebne będą cztery krzesła i analogicznie przy każdej innej wyższej liczbie. Jednak w przypadku, jeśli w domu mieszka mniej niż cztery osoby nie warto dostawiać do stołu zaledwie dwóch czy trzech krzeseł. Minimalna liczba to cztery, a dodatkowe meble przydadzą się w czasie wizyty gości.

Mogą Cię zainteresować:


Pamiętaj też, że ilość krzeseł powinna być zbieżna z tym ile osób je wspólnie. Często przy wspólnym stole spotykają się także sąsiedzi, czy bliska rodzina mieszkająca w sąsiedztwie lub na innej kondygnacji. Wówczas musisz zastanowić się nad wstawieniem do stołu większej liczby krzeseł. To może wymuszać również ustawienie w jadali większego blatu, przy którym tyle osób będzie mogło wygodnie usiąść.

Niejednokrotnie stół w jadalni pełni też funkcję stołu gościnnego, przy którym zasiadają osoby w czasie spotkań czy imprez rodzinnych. Wówczas dobrze sprawdzi się stół rozkładany lub taki, przy którym można ustawić inny. Problemem może być tylko potrzeba schowania dodatkowych krzeseł, które przy codziennej eksploatacji nie będą potrzebne. Jeśli nie masz możliwości przechować ich w odrębnym pomieszczeniu, może uda Ci się wykorzystać nadliczbowe meble w inny sposób. Ustaw dwa przy stoliku kawowym w salonie, a kolejne dwa w sypialni. W każdym z tych miejsc z pewnością przydadzą się krzesła, a w razie wizyty większej liczby gości będziesz mógł przyjąć kolejne cztery osoby bez większego problemu.

kresło białe drewniane do jadalni

Więcej krzeseł drewnianych znajdziesz https://www.seart.pl/krzesla-drewniane-c-224.html

Pamiętaj też, że wszystkie krzesła powinny być jednakowe lub utrzymane w podobnej stylistyce. Mogą różnić się kolorami lub tkaniną obiciową mebla. Wówczas rozstawisz je naprzemiennie i stworzysz jeszcze ciekawszy wystrój. Rozmieszczone w różnych częściach mieszkania krzesła w jednej stylistyce mogą być częścią spajającą całą aranżację.

Czy warto stawiać na krzesła drewniane?

W ofertach marketów meblowych czy sklepów z tego typu asortymentem często znajdują się krzesła wykonane ze sklejki lub innych płyt meblowych. My jednak polecamy meble drewniane, wykonane z pełnowartościowego materiału, takie, jakie znajdziesz w asortymencie Seart. Są nieco droższe od mebli ze sklejki czy tworzyw sztucznych, jednak to inwestycja na długie lata i ich cena nie zawsze jest najważniejsza. Po ich stronie można wymienić wiele zalet, których brakuje innym materiałom. Jakie to cechy?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wygląd mebli drewnianych. Ich struktura ukazująca naturalne przebarwienia, nierówności i widoczne sęki nigdy się nie znudzi. Każdy rysunek drewna na meblach jest unikatowy i nie da się znaleźć dwóch takich samych elementów. Drewno charakteryzuje się też niepowtarzalną trwałością, którą trudno porównywać z innymi materiałami. Produkty te z łatwością można poddać tapicerowaniu, malowaniu czy innym modernizacjom, dlatego może się okazać, że zakup krzeseł drewnianych do jadalni stanie się inwestycją na długie dekady.