Wady i zalety konsoli drewnianych

Przez wiele lat konsole były jednymi z niewielu dostępnych mebli na rynku. W związku z tym wstawiane były do każdego pomieszczenia i każdej aranżacji niezależnie od tego, czy do niej pasowały, czy wręcz przeciwnie. Spowodowało to przesyt tym elementem wyposażenia i konsole na długo stały się trochę niczym persona non grata w naszych wnętrzach. Jednak moda ma to do siebie, że po pewnym czasie znów powraca i zaskakuje podobnie, jak kilka dekad wcześniej. To samo obserwujemy w przypadku konsoli drewnianych.

Samo pojęcie kojarzy się z meblami, które przypominają nieco regały sklepowe. Wykonane są w formie otwartych szaf wyposażonych w kilka półek. Często pod najwyższym blatem umieszczane są szuflady, jednak większa część mebla jest zawsze otwarta. Niechętnie spoglądając na ten element wyposażenia, często nie dostrzegliśmy ich funkcjonalności. Na powierzchni konsoli można ustawić rozmaite dekoracje i przedmioty użytkowe. Będą na niej doskonale widoczne akcesoria, które zechcemy wyeksponować. Z uwagi na ich otwartą konstrukcję mogą służyć jako półka nawet na bardzo niestandardowe sprzęty domowe i dekoracje.

konsola drewniana do przedpokoju

Więcej konsoli drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/toaletki-konsole-drewniane-c-248.html

Te same cechy, które wcześniej uznaliśmy za zalety konsoli drewnianych, równocześnie możemy potraktować jako wadę. Na powierzchni tego mebla nie da się niczego ukryć ani schować. Trudno jest zasłonić jakieś niedociągnięcia lub zniszczenia na powierzchni ozdób. Dlatego część osób uznaje je za mało funkcjonalne lub próbuje zasłonić niżej położone półki, wieszając na najwyższej długie obrusy.

Jest jednak cecha, która będzie charakteryzowała wszystkie konsole drewniane niezależnie od ich przeznaczenia i funkcjonalności. Chodzi o wysoką jakość mebla i trwałość w czasie użytkowania. Drewno jest najbardziej trwałym materiałem stosowanym do produkcji standardowego umeblowania. Wykonane z pełnowartościowego produktu, zachwyci estetyką i pięknym rysunkiem jego struktury. Oczywiście będzie można osiągnąć taki efekt, wybierając meble z asortymentu Seart.

Gdzie sprawdzą się konsole drewniane?

Dotychczas konsole drewniane kojarzyły się nam głównie z wyposażeniem salonu. Często ustawiane były w pobliżu fotela, a na nich układano telefon lub gazety. Taki kącik wypoczynkowy to już przeszłość, jednak nie warto rezygnować z konsoli w salonie. Odpowiednio dobrana stylistycznie do innych mebli lub stolika kawowego, może być świetnym sposobem na wyposażenie. Można ustawić na nich dekoracje kwiatowe lub zdjęcia. W sytuacjach awaryjnych będą służyły jako biurko do pracy zdalnej lub stolik kawowy.

Dobrze zabezpieczone przed wilgocią konsole drewniane pięknie zaprezentują się w łazience. W tym pomieszczeniu z pewnością nie zabraknie kosmetyków i innych akcesoriów, które można będzie na nich ustawić. Oczywiście w łazience najlepiej sprawdzą się konsole drewniane w kolorze białym, które podkreślą charakter pomieszczenia. Przed ustawieniem na ich powierzchni kosmetyków czy środków chemicznych warto zabezpieczyć drewno ceratą.

Mogą Cię zainteresować:


Konsole drewniane - funkcjonalny mebel w przedpokoju

Poza wspomnianymi pomieszczeniami, konsole drewniane mogą przydać się także do wystroju przedpokoju. Tutaj warto postawić na konsole wyposażone w szereg szuflad tuż pod blatem. Można w nich przechowywać różne drobiazgi przydatne w czasie pielęgnacji obuwia. Sprawdzą się również jako pewne miejsce do odkładania kluczy, smyczy dla psa czy innych akcesoriów związanych z wyjściem z domu. Tymczasem dolna część konsoli nie zajmie miejsca, które potrzebne będzie do przechowywania obuwia. Można tam umieścić także w jakimś sensie wyjątkowe dla domowników buty.

W przypadku przedpokoju ważna jest jeszcze jedna cecha konsoli drewnianych. Meble wykonane w Seart są wysokiej jakości i charakteryzują się solidną konstrukcją. Któż z nas ubierając buty choć raz nie oparł się o mebel ustawiony w przedpokoju? Dlatego trwałość konstrukcji sprawi, że nawet przypadkowe podparcie się na powierzchni mebla nie zaburzy jego konstrukcji.

konsola drewniana w stylu rustykalnym

Więcej konsoli drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/toaletki-konsole-drewniane-c-248.html

Wyposażenie sypialni z konsolami drewnianymi

Na koniec pora przejść do sypialni. Jednak przed położeniem się do łóżka proponujemy zmycie makijażu i uczesanie włosów. Najlepszym miejscem do wykonania takich czynności higienicznych będzie właśnie toaletka. Przy takim meblu z łatwością można ustawić krzesło i oprzeć się o blat podczas pielęgnacji. Dopasowane lustro w stylistyce zbliżonej do konsoli sprawi, że mebel będzie jeszcze bardziej funkcjonalny.

Wybierając konsole drewniane do sypialni, warto zwrócić uwagę na takie, które będą wyposażone w szuflady. To w nich można schować kosmetyki, akcesoria do włosów lub biżuterię. Ważne jest także miejsce na nogi, co ułatwi przeglądanie się w lustrze, jednocześnie wygodnie siedząc.