Komody to praktyczne meble, bez których nie obejdzie się żadne mieszkanie. Można je spotkać w różnych częściach pomieszczenia, w przedpokoju, w salonie, w sypialni i w pokoju dziecięcym. Jak dopasować komodę do rodzaju wnętrza, aby je zdobiła, wpisywała się w jego aranżację i spełniała swoją rolę mebla funkcjonalnego i niezastąpionego? O tym w naszym artykule.

Komoda - reprezentacyjny mebel w salonie

komoda drewniana do salonu

Meble z kolekcji Grande znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/grande-k.html

W salonie komoda pełni zazwyczaj głównie funkcję dekoracyjną, powinna więc być wyjątkowa. W zależności od stylu pomieszczenia może być na przykład nowoczesna, klasyczna, rustykalna. Blat takiej reprezentacyjnej komody służy do eksponowania rodzinnych pamiątek, fotografii, różnych ozdobnych przedmiotów. W szufladach również można przechowywać różne pamiątki, a także obrusy, serwety, firanki, które zawsze mamy pod ręką, gdy chcemy lekko odmienić wystrój wnętrza.

Wysoką jakością wykonania i interesującymi detalami zachwyca nasza nowoczesna komoda do salonu z kolekcji Grande. Wykonana jest z litego drewna dębowego, jest prosta w formie, lecz bardzo piękna i oryginalna. Jej główną dekoracją jest oprócz uroku naturalnego drewna podświetlana, przeszklona półka, która eksponuje wnętrze z piaskowanego drewna o nieregularnej strukturze. Ta komoda najładniej prezentuje się w towarzystwie innych mebli Grande. Można również urozmaicić nowoczesny salon, wstawiając do niego oryginalną komodę w stylu retro, która będzie jego punktem centralnym, na przykład komoda drewniana Vintage, rustykalna, z metalowymi okuciami.

Uniwersalna komoda do pokoju dziecięcego

komoda do pokoju dziecięcego

Meble z kolekcji Marika znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/marika-sosnowa-k-30.html

Komoda to sprzęt niezbędny w pokoju dziecka. Dobrze dobrana, będzie służyć bardzo długo. Powinna być pojemna, a jednocześnie nie zajmować zbyt dużo miejsca. Może służyć dziecku od okresu niemowlęcego, aż do czasu wejścia w wiek nastoletni. Najpierw komoda będzie musiała pomieścić dziecięce ubranka i akcesoria, a z biegiem czasu można zmieniać jej przeznaczenie. Aby komoda służyła dziecku jak najdłużej, warto wybrać mebel wysokiej jakości i trwały. Komoda z drewna bukowego Marika jest prosta i nowoczesna, uniwersalna, pojemna i wytrzymała. Bardzo ładnie w dziecięcym pokoju będzie wyglądać jej wersja pokryta olejem w kolorze naturalnym lub bielonym. Gdy dziecku znudzi się wygląd komody, łatwo będzie zmienić go zmienić, dodając oryginalne uchwyty, okucia czy przemalowując.

Tajemnicza komoda w sypialni

komoda drewniana do sypialni

Meble z kolekcji Rainbow znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rainbow.html

Komoda prawie od zawsze była obecna w sypialni. W małych pomieszczeniach komoda często pełni funkcję toaletki. Nad nią zawiesza się lustro lub stawia się je na blacie. Obok mogą leżeć szkatułki z biżuterią i ulubione perfumy. Taka komoda powinna być oryginalna, z jakimś pięknym, ozdobnym detalem, jak na przykład komoda drewniana Rainbow z rzeźbionymi nogami w stylu retro, w kolorze drewna, wyposażona w pojemne szuflady. Bardzo ładnie w sypialni będzie wyglądać ta komoda w wersji białej i kremowej. Wprowadzi trochę romantyzmu i staroświeckiej elegancji.

Sypialnia jest pomieszczeniem bardzo prywatnym i intymnym, możemy postawić w niej komodę pasującą nam stylistycznie, niezależnie od aranżacji mieszkania czy panujących w modzie trendów. Komoda w sypialni powinna zachwycać finezją, wdziękiem i oryginalnością. Jej wnętrze owiane jest tajemnicą. Trzymamy w niej oprócz bielizny czy pościeli, swoje prywatne rzeczy, pamiętniki, listy, ulubione książki. Inne nasze propozycje do sypialni to pojemne i praktyczne komody z serii Stylish Bedroom: szeroka, dwudrzwiowa lub trzydrzwiowa z szafką i szufladami, oraz węższa, wyposażona w duże i pojemne szuflady. Ozdobą tych mebli jest piękno naturalnego drewna. Sprawdzą się jako pojemne garderoby i bieliźniarki.

Praktyczna komoda do przedpokoju

komoda drewniana do przedpokoju

Meble z kolekcji Rustyk znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Nie w każdym przedpokoju zmieści się komoda, lecz jeżeli mamy do dyspozycji odpowiednią przestrzeń, warto taki mebel wyeksponować. Komoda do przedpokoju powinna być raczej płytka, aby dobrze prezentowała się w wąskim przejściu. Jej szuflady można wykorzystać na przechowywanie rzeczy potrzebnych nam, gdy wychodzimy: szalików, czapek, rękawiczek. W małej szufladce przechowuje się często klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu. Klucze można powiesić również na ozdobnych haczykach nad komodą lub trzymać na blacie w dekoracyjnym pojemniku. Blat komody w przedpokoju może służyć także jako miejsce ekspozycji różnych oryginalnych dekoracji, które będą robić wrażenia na gościach zaraz przy wejściu. Nad komodą można zawiesić dekoracyjne lustro, które bardzo się przyda, gdy przed wyjściem będziemy zakładać czapkę czy apaszkę.

Bardzo dobrze w przedpokoju sprawdzi się komoda z drewna świerkowego Sara, charakteryzująca się prostą formą i nienachalną elegancją. Jest masywna, wykonana z grubych desek, zachwyca naturalnym urokiem drewna i prostotą wykonania. Świetnym rozwiązaniem do przedpokoju może być również komoda z siedziskiem. Siedzisko można urządzić także samodzielnie na niskiej, solidnej komodzie z drewna lub skrzyni. Mamy wówczas wygodne miejsce do zakładania butów oraz do przechowywania. Funkcję siedzenia może mieć zarówno komoda w stylu retro, jak i nowoczesna.

Polecane produkty