Aby zaaranżować funkcjonalny i wygodny przedpokój, wcale nie trzeba sięgać po nowoczesną stylistykę. Jeśli Twojemu sercu bliższy jest styl vintage i pragniesz urządzić przedpokój zachwycający prostotą i naturalnością, rustykalna aranżacja tego pomieszczenia będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem! Z naszą kolekcją Rustyk zaprojektujesz wygodne w użytkowaniu wnętrze, które zachwyci ponadczasowym designem.


Przedpokój rustykalny – dlaczego warto?

meble do przedpokoju


Zakup produkty z kolekcji Rustyk tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto zaaranżować rustykalny przedpokój. Po pierwsze, tak urządzone wnętrze nigdy nie wyjdzie z mody. Klasyczne rozwiązania będą zawsze na czasie. A dzięki prostocie i uniwersalności wyposażenia, meble rustykalne do przedpokoju sprawdzą się doskonale w każdej aranżacji, więc jeśli staromodny wystrój kiedyś Ci się znudzi, z łatwością przemienisz przedpokój we wnętrze nowoczesne, klasyczne czy industrialne, bez konieczności zmiany wyposażenia! Po drugie, meble w stylu rustykalnym są bardzo solidne i wytrzymałe, a jak wiadomo – wyposażenie przedpokoju jest intensywnie eksploatowane przez domowników każdego dnia, warto więc wstawić tam meble, które naprawdę wiele zniosą i wciąż będą wyglądać zachwycająco. Po trzecie, dobrze jest urządzić mieszkanie w zgodzie z naturą, bo we wnętrzach, w których jest dużo drewna i naturalnych tworzyw, człowiek zdecydowanie lepiej wypoczywa i jest zdrowszy. Styl rustykalny zakłada czerpanie ze świata przyrody ile się da, więc urządzony w tym stylu przedpokój pełen będzie drewna, wikliny, bawełny i roślin. Po czwarte w końcu – rustykalne aranżacje pełne są radosnej swobody, przytulności i gościnności, czy zatem nie jest to stylistyka wręcz wymarzona do pierwszego pomieszczenia, jakie widzi się po wejściu do mieszkania? Przedpokój w stylu rustykalnym sprawi, że domownicy oraz goście będą z ochotą zostawiać swoje wierzchnie okrycie i obuwie, by móc wejść dalej do domu pełnego rodzinnego ciepła!


Rustykalny przedpokój – jak go urządzić?

meble do przedpokoju


Zakup produkty z kolekcji Rustyk tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Przedpokój w stylu rustykalnym jest przestrzenią pełną naturalności, sielskiej swobody i ponadczasowych rozwiązań. Wiadomo jednak, że meble w stylu rustykalnym to z zasady meble masywne, wizualnie ciężkie, nieco toporne, z kolei przedpokój jest zwykle stosunkowo niedużą przestrzenią. Jak połączyć solidne meble drewniane z ciasnotą przedpokoju, by uzyskać ładne i wygodne w użytkowaniu wnętrze? Ciemne meble z drewna sosnowego można kontrastowo zestawić z jasnymi ścianami, podłogami i dodatkami tekstylnymi. Należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie, np. nastrojowy, rustykalny lampion. Prostota mebli w stylu rustykalnym pozwala na zastosowanie kilku dodatków dekoracyjnych, jak np. poduszka ułożona na ławie, czy wiklinowy kosz. Nie zapominajmy o zielonych roślinach, najlepiej w stylowych, rustykalnych doniczkach. Jeśli chcemy wizualnie powiększyć przestrzeń przedpokoju, zadbajmy o obecność co najmniej jednego lustra. Świetnie rozproszy światło, dodając wnętrzu przestronności – nawet, jeśli będzie to lustro w prostej, masywnej drewnianej ramie. W rustykalnym przedpokoju należy zachować umiar, dlatego nie powinno w nim być ani zbyt wielu mebli, ani zbyt dużego nagromadzenia wzorów i kolorów. Prostota, skromność i przejrzystość – tym należy kierować się, urządzając przedpokój w starym stylu.


Przedpokój w starym stylu i nowoczesne rozwiązania?

meble do przedpokoju


Zakup produkty z kolekcji Rustyk tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Kto powiedział, że przedpokój w stylu rustykalnym nie może czerpać z nowoczesnych rozwiązań? Jeśli szafka na buty będzie sprytnie ukryta w stylowej, drewnianej skrzyni, a pojemna garderoba przyjmie prostą, klasyczną formę, to możemy połączyć nowoczesną funkcjonalność z tradycyjnym designem. W kolekcji Rustyk znaleźć można sosnową komodę, duże lub małe lustro w drewnianej ramie, stylowy panel wieszakowy, szafkę na buty w formie skrzyni, sosnową garderobę oraz szafkę na buty w postaci komody. Wszystkie elementy wyposażenia zostały utrzymane w typowej dla kolekcji stylistyce, mamy tu charakterystyczne cechy tej linii mebli: lite drewno sosnowe w atrakcyjnym, ciemnobrązowym wybarwieniu, solidne metalowe uchwyty w kolorze czarnym, masywne bryły i proste formy. Ciemne meble będą świetnie współgrać z jasnymi ścianami i podłogami, sprawiając, że wnętrze przedpokoju będzie nadal przestronne, ale nie nudne. Szafka na buty w formie komody posiada dwie uchylne szuflady, z czego każda wyposażona jest w podwójną półkę na obuwie plus dodatkową szufladę na przechowywanie różnych drobiazgów, np. szali i rękawiczek. Tak skonstruowany mebel pomieści wiele rzeczy, jednocześnie nie zajmując zbyt dużej przestrzeni. Również piękna, stylowa garderoba z kolekcji Rustyk jest meblem niezwykle pojemnym i wielofunkcyjnym. Mamy tu panel wieszakowy z ręcznie kutymi wieszakami, solidną drewnianą półkę, dwie pakowne szuflady oraz wygodne siedzisko. Mebel z powodzeniem może pełnić rolę kompletnego umeblowania niewielkiego przedpokoju lub stanowić część większego zestawu mebli do przedpokoju.