Masz ochotę na zmiany w mieszkaniu? Dziś pokazujemy, jak szybko i tanio odmienić charakter wnętrza. Jako tło wykorzystaliśmy piękne i proste mebel z kolekcji Marika.


Po pierwsze - baza

łóżko z drewna


Zakup łóżko Marika tutaj - https://www.seart.pl/lozko-bukowa-marika-ii-160.html


Jeżeli lubicie częste zmiany we wnętrzach, wybierzcie meble, które będą uniwersalne. Prosta forma, naturalna barwa, trwałe lite drewno i solidna konstrukcja – to wszystko pozwoli wam stworzyć ponadczasowe tło. Proste, klasyczne meble będą współgrały z dodatkami w każdym stylu. Ważne, aby zachowywały spójność. Elementem przewodnim może być kolor, materiał czy styl.


W naszej aranżacji postawiliśmy na meble z kolekcji Marika. Nowoczesne łóżko z wygodnym, wyprofilowanym wezgłowiem jest wykonane z litego drewna bukowego o grubych, aż czterocentymetrowych elementach konstrukcyjnych. Oprócz formy, ważny jest także kolor mebli, który w naszym przypadku jest bardzo neutralny i stonowany. Bezbarwny lakier dodatkowo ładnie podkreśla usłojenie. Meble Marika dostępne są także w wersji sosnowej w pięknym brązowym kolorze, który jest już bardziej charakterystyczny.


Po drugie - dodatki

Jeśli mamy już stonowaną bazę, możemy zacząć szaleć z dodatkami. W naszej aranżacji wykorzystaliśmy grę kolorów – czerń i biel przeplatają się ze sobą twWorząc ciekawy, kontrastujący efekt. Mamy tu dodatki z różnych stylów i materiałów. Biały drewniany zegar ożywia ceglaną ścianę, a czarna tablica z napisami równoważy całość. Ciekawym elementem są także żeliwne świeczniki w czarnym kolorze i drewniany koń na biegunach. Kompozycję zamyka łóżko z czarno-białą pościelą.


W drugiej wersji postawiliśmy na zielone akcenty i motywy zaczerpnięte z natury. Otrzymaliśmy harmonijną, etniczną aranżację. Duża ilość żywych kwiatów, poduszki w kolorze butelkowej zieleni i dywan w stylu retro świetnie współgrają ze sobą nawzajem, ale i z kolorem mebli. Dodatki z wikliny i drewna dodają naturalnego charakteru, a ciekawe okrągłe mandale wprowadzają nutę orientu.


Po trzecie - fantazja

łóżko z drewna


Zakup komode z kolekcji Marika tutaj - https://www.seart.pl/komoda-sosnowa-marika-2-15.html


To tylko dwa przykłady z całego morza możliwości, jakie daje Marika. Kluczem do sukcesu jest to, aby nie bać się eksperymentować. Często jest tak, że pozornie niepasujące do siebie przedmioty, w kompozycji okazują się idealnym duetem. Styl eklektyczny jest wciąż na topie, dlatego warto z niego czerpać inspiracje. Zapraszamy do obejrzenia naszego poradnika!