Optymalna kołdra

Tak samo jak nasze ubranie, również pościel można dopasować do panujących w danym okresie warunków klimatycznych oraz do temperatury.Zależnie od pory roku można wpływać na utrzymanie idealnego klimatu łóżka, dokonując wyboru mniej lub bardziej ciepłego przykrycia. W rezultacie osoba śpiąca będzie miała poczucie wygody, gdyż nie będzie spędzała czasu w swojej sypialni marznąc z zimna lub oblewając się potem, – lecz będzie mogła delektować się wypoczynkiem, podczas gdy w tym samym czasie wydalona z organizmu wilgoć będzie przekazywana przez materac i dopasowane do pory roku przykrycie do powietrza w sypialni. Jeżeli czynniki te zostaną wzięte pod uwagę podczas projektowania sypialni, nic nie będzie stało na przeszkodzie dopasowanego go indywidualnych potrzeb danej osoby dobrego snu nocnego.
Aby uwzględnić zarówno indywidualne zapotrzebowanie na ciepło jak również warunki występujące we wszystkim czterech porach roku, przygotujemy nasze kołdry w trzech różnych wariantach.
Dobór rodzaju materiału, stopnia napełnienia i odpowiedniego wariantu stebnowania oparte są na najcenniejszej pracy ręcznej i dziesiątkach lat doświadczenia.

  1. Kołdry lekkie znakomicie nadają się dzięki mniejszemu napełnieniu do używania w miesiącach letnich.
  2. Kołdry duo wykonywane są z dwóch oddzielnie stebnowanych kołder, które są następnie łączone przy pomocy taśm w jedną kołdrę. Dzięki takiej konstrukcji zwiększa się miękkość kołdry, a specyficzne właściwości włókien naturalnego materiału ulegają wzmocnieniu – kołdry tego typu nadają się najlepiej jako nakrycie całoroczne.
  3. Kołdry kombi składają się z dwóch oddzielnych kołder, których jedna jest w wariancie „lekkim” natomiast w drugiej znajduje się większa ilość napełnienia. Są one optymalne na każdą porę roku i spełnią każde zapotrzebowanie na ciepło. Wersję lekką można stosować w miesiącach letnich, wariant cieplejszy nadaje się na okres przejściowy, natomiast w zimie istnieje możliwość połączenia obu kołder tasiemkami.

Nasz typ: W okresie przejściowym, który charakteryzuje się dużymi wahaniami temperatury, kołdry typu kombi są bardzo przydatne. Wykorzystujcie Państwo obie części kołdry kombi: naciągnijcie oddzielne poszwy na kołdrę cieńszą i grubszą, a przed pójściem spać decydujcie spontanicznie, której z nich użyjecie, zależnie od panującej aktualnej temperatury! Obie połączone z sobą części kołdry kombi nadają się najlepiej na chłodne miesiące zimowe oraz dla osób o dużym zapotrzebowaniu na ciepło.

Optymalny materac

Poszukując materaca optymalnie dopasowanego do ciała, należy w pierwszym rzędzie zwracać uwagę nie tylko na komfort leżenia, lecz również rzucić okiem na jego budowę. Gdy uczucie wygody podczas wypoczywania na materacu da się połączyć z jego budową, która będzie wspierała klimat sypialni, będą mieli Państwo gwarancję nocnego odprężenia. Szczególnie nadają się do tego materace z naturalnego lateksu.

Optymalna nakładka na materac

Specjaliści od snu zalecają stosowanie nakładek jako dobrego uzupełnienia optymalizacji klimatu snu. Zapobiegają one przedostawaniu się zbyt dużej ilości wilgoci do materaca i przekazują przejętą wilgoć z powrotem do powietrza. Jeżeli mężczyzna lub kobieta nie chcą zrezygnować z przyjemnie grzejącej i wyrównującej temperaturę podkładki, to radzimy zrezygnować z materiałów sztucznych i sięgnięcie po sprawdzone włókna naturalne. W ten sposób cyrkulacja powietrza i związany z nią transfer wilgoci do otaczającego powietrza będą mogły się dokonywać bez przeszkód.