Na pewno wiele razy słyszałeś o tym, że jednym z najmodniejszych nurtów w aranżacji wnętrz jest styl rustykalny. Z czego jednak wynika jego popularność? Dlaczego dobrze jest postawić na rustykalne rozwiązania w swoim domu? Oto 5 powodów, dla których warto wybrać do domowych wnętrz rustykalną aranżację!


1. Styl rustykalny jest naturalny

komody rustykalne


Zakup komody rustykalne tutaj - https://www.seart.pl/komody-c-5/meble-rustykalne.html

Rozejrzyj się dookoła: plastik, aluminium i syntetyki są wszędzie! Dlaczego we własnym domu miałbyś powielać wzorce współczesnego, pędzącego świata? Przyjmując, że mieszkanie ma być swoistym azylem, oazą spokoju, miejscem wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi, warto zadbać o odpowiednią atmosferę tej wyjątkowej przestrzeni. Nic tak nie sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i pełnowartościowemu wypoczynkowi, jak bliski kontakt ze światem natury. A obcowanie z Matką Naturą zapewni nam właśnie styl rustykalny! Naturalności jest tu całe mnóstwo. Styl rustykalny w aranżacji wnętrz wykorzystuje naturalne materiały i surowce, przede wszystkim: drewno, kamień, wiklinę, len, bawełnę, glinę. Otaczając się naturalnymi materiałami zmniejszamy ryzyko alergii i kreujemy przestrzeń bezpieczną dla naszego zdrowia. Inspirację światem przyrody znajdziemy w stylu rustykalnym nie tylko w wyborze surowców, lecz także w kolorystyce wnętrz. Królują tu naturalne brązy, beże, szarości i zieleń. W tak zaprojektowanych wnętrzach wypoczynek i ukojenie znajdują nasze zmysły – zaaranżowanie mieszkania w stylu rustykalnym gwarantuje szybszą regenerację organizmu i lepsze samopoczucie!


2. Styl rustykalny jest ponadczasowy

Neutralne barwy, proste meble z litego drewna, które pasują do każdego wnętrza i każdego stylu, klasyczne rozwiązania, które sprawdzają się od wielu pokoleń i brak zbędnych udziwnień – wszystko to sprawia, że styl rustykalny skutecznie opiera się upływowi czasu i zmieniającym się trendom. To, co tradycyjne, proste i piękne w swej skromności, zawsze będzie popularne. Bez wątpienia można więc powiedzieć, że styl rustykalny jest ponadczasowy i uniwersalny.


3. Możesz wykorzystać posiadane przedmioty

łożko rustykalne


Zakup łóżka rustykalne tutaj - https://www.seart.pl/lozka-c-4/meble-rustykalne.html

Jeśli jesteś sentymentalny, lubisz gromadzić rodzinne pamiątki, przywiązujesz się do ulubionych mebli i sprzętów – styl rustykalny jest dla Ciebie idealny! Dlaczego? Dlatego, że możesz do aranżacji wprowadzić stare, sfatygowane przedmioty i nie musisz się martwić, że zepsują one końcowy efekt urządzenia wnętrza. Stary babciny kredens, rattanowy bujany fotel dziadka, ręcznie malowana zastawa stołowa przekazywana z pokolenia na pokolenie, pożółkłe rodzinne fotografie – oto przedmioty, które nie tylko nie zepsują rustykalnej aranżacji, ale wręcz uwiarygodnią ją i dodadzą jej jeszcze bardziej niesamowity klimat!


4. Z łatwością stworzysz przytulną atmosferę

Czy Ty również uważasz, że domowe wnętrza nie powinny przypominać bezosobowych, chłodnych pomieszczeń rodem z katalogów meblowych? W takim razie styl rustykalny z pewnością Ci się spodoba. Aranżacje w tym stylu są niezwykle ciepłe, przytulne i gościnne. Wszystko za sprawą ziemistej, ciepłej kolorystyki oraz obecności dużej ilości drewna we wnętrzach. Nie bez znaczenia zostaje też oświetlenie – w rustykalnych aranżacjach najlepiej sprawdzają się postarzane lampy, dające ciepłe światło oraz różnego rodzaju świeczniki vintage, które zdobią pomieszczenia, a zarazem dają przytulne, wyjątkowe światło palących się świec. Postarzane meble z litego drewna, które opowiadają sobą rodzinne historie, przyjemne dla ciała naturalne tkaniny, wesoło trzaskający ogień w kominku – idealne warunki do stworzenia przytulnej, prawdziwie domowej i serdecznej atmosfery!


5. Styl rustykalny to solidność i niezawodność

szafy rustykalne


Zakup szafy rustykalne tutaj - https://www.seart.pl/szafy-nadstawki-c-82/meble-rustykalne.html

Wnętrza w stylu rustykalnym wykorzystują solidne, trwałe materiały oraz niezawodne rozwiązania. Świetnym przykładem będą tutaj meble. Te wykonane w stylu rustykalnym mają możliwie najprostszą konstrukcję, zrobione są z litego drewna doskonałej jakości, poszczególne elementy powstały z solidnych, grubych desek, meble rustykalne nierzadko posiadają także wzmocnienia w postaci metalowych okuć meblowych. Tak przygotowane szafy, stoły, półki i inne meble będą bezpieczne w użytkowaniu i odporne na intensywną eksploatację oraz pozostaną niewzruszone na upływ czasu. To wyposażenie, które będzie nam służyć przez długie lata, cały czas ciesząc nas nienagannym wyglądem, funkcjonalnością i bezawaryjnością. Trwałe są również wszelkie materiały wykończeniowe we wnętrzach: drewniane podłogi przetrwają wieki, a kamień lub cegła na ścianie nie ścierają się i nie pękają. Solidne przedmioty metalowe również są niemal niezniszczalne. Sięgając po rustykalne uchwyty meblowe, żeliwne wsporniki półek czy retro świeczniki z brązu nie trzeba się martwić, że jakiś element się ukruszy, pęknie bądź złamie. Jak widać – styl rustykalny to trwałość i solidność, która przetrwa wszystko. Wnętrza zaaranżowane w stylu rustykalnym zwiększają bezpieczeństwo domowników, co warto mieć na uwadze, zwłaszcza, jeśli w domu mieszkają małe dzieci.