Do końca promocji "Domowe biuro do -20%" pozostało . Kliknij TUTAJ aby przejść do promocji.

Drewniane szafki rtv pod telewizor

 
1

FAQ

Nowoczesne szafki RTV z drewna?

Drewniane szafki RTV przyjęły współcześnie zupełnie inną formę, niż pamiętamy z dawnych lat. Stolik RTV to dziś mebel niski i stosunkowo długi. Ma odpowiednio wyeksponować telewizor i sam w sobie stanowić ozdobę salonu. Szafki RTV dostępne są w wielu różnych stylach i kolorach i wykonywane są z różnych gatunków drewna, ale mają jedną cechę wspólną: wszystkie są szalenie stylowe. Szafka pod telewizor stała się współcześnie wyznacznikiem stylu, jaki panuje w danym wnętrzu. Nie jest już tylko podporą dla sprzętu elektronicznego, to połączenie stolika RTV z mini komodą, to korespondencja z pozostałymi meblami w pomieszczeniu, to połączenie modnego minimalizmu z funkcjonalnością na najwyższym poziomie!

Jaki stolik RTV wybrać?

Drewniane szafki RTV występują w tak wielu wzorach i kolorach, że trudno się na coś zdecydować. Niegdyś najpopularniejsze były stoliki RTV w kolorze czarnym, dziś to bardzo rzadko wybierane rozwiązanie. Obecnie najpopularniejsze są białe meble z drewna i moda ta nie omija szafek RTV. Biała szafka RTV może być wykonana w stylu nowoczesnym albo rustykalnym. W retro wnętrzach doskonale sprawdzi się strukturyzowana szafka RTV albo szafka RTV z postarzanego drewna dębowego. We wnętrzu w stylu industrialnym najlepiej będzie pasować szafka RTV z drewna z recyklingu, duża szafka RTV mahoniowa to doskonała propozycja do salonu w stylu kolonialnym, natomiast klasyczna szafka RTV to uniwersalne rozwiązanie, które z łatwością dopasujemy do każdego salonu. Oprócz modelu szafki RTV, musimy wybrać rodzaj wykończenia. Lakierowane szafki RTV z połyskiem są rozwiązaniem dobrym do wnętrz nowoczesnych. Odbijające się od mebla światło rozprasza się w pomieszczeniu, wizualnie je powiększając i rozświetlając. Matowe wykończenie pasuje do wnętrz rustykalnych i klasycznych. We wnętrzach w stylu glamour z pewnością nie może zabraknąć stylizowanego stolika RTV na wysokich nóżkach. Zanim wybierzemy idealną szafkę RTV, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie funkcje ma pełnić mebel. Stolik RTV może być jedynie miejscem ekspozycji telewizora, ale może też stanowić miejsce dla posiadanej płytoteki, albo być małą wersją komody do przechowywania stylowych dekoracji i rodzinnych pamiątek. Jeśli dysponujemy stosunkowo niewielkim salonem, ciekawym rozwiązaniem jest drewniana szafka RTV z nadstawką, dzięki której zyskujemy dodatkowe półki.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy szafkę RTV?

Nie tylko styl i kolor szafki RTV mają znaczenie. Przy wyborze warto uwzględnić kilka kryteriów. Po pierwsze, współczesne szafki RTV są przeważnie dość niskie. Należy jednak zweryfikować wysokość szafki, przyrównując ją do wysokości kanapy czy sofy. Chodzi o to, by siedząc na kanapie móc swobodnie oglądać telewizję z głową na wprost. Zbyt wysoka szafka spowoduje, że będziemy musieli zadzierać głowę, zbyt niska zmusi nas do nieustannego pochylania się. Inną ważną kwestią jest wielkość telewizora. Mały i zgrabny ekran będzie się gubić, ustawiony na dużej, solidnej drewnianej szafce RTV i odwrotnie: duży telewizor będzie groteskowo wyglądać na zgrabnej, niewielkiej szafeczce. Zastanówmy się także, co z kwestią oświetlenia przy telewizorze. Dostępne są szafki RTV z podświetleniem LED. Takie rozwiązanie wygląda bardzo efektownie, a do tego jest wygodne, bo nie musimy już martwić się o zamontowanie dodatkowego podświetlenia szafki. Przeanalizujmy, jak wiele sprzętów RTV posiadamy. Czasami ktoś decyduje się na minimalistyczny stolik RTV, a później okazuje się, że nie ma gdzie ustawić dekodera, odtwarzacza dvd i zestawu kina domowego. Jeśli chcemy, by wszystkie te przedmioty znajdowały się w jednym miejscu, zastanówmy się, czy da się je wkomponować w interesującą nas szafkę RTV. Na koniec warto zwrócić uwagę, by szafka RTV była szafką z litego drewna, albo chociaż posiadała drewniane fronty. Wysokiej jakości drewno, poddane fachowej obróbce i odpowiednio wykończone to gwarancja doskonałej prezencji i długowieczności nabywanych mebli. Jeśli nasze drewniane meble zostały pokryte kolorem, upewnijmy się, że zastosowano ekologiczne farby, woski lub oleje. Dowiedzmy się w jaki sposób drewno zostało zaimpregnowane i jak należy o nie dbać – poszczególne gatunki drewna i typy wykończenia wymagają odmiennego traktowania.