Szafki do łazienki z drewna

 
1

FAQ

Drewniane szafki łazienkowe - podstawowe informacje.

Meble do łazienki powinny być trwałe, pojemne, funkcjonalne i odporne na działanie wilgoci. Ze względu na tę ostatnią cechę, wiele osób niechętnie rozważa zakup drewnianych mebli łazienkowych. A to duży błąd! Odpowiednio zaimpregnowane szafki łazienkowe z drewna będą trwalsze i piękniejsze niż jakiekolwiek inne meble. Łazienka to miejsce, które ma być schludne, ale i przytulne. Drewniane szafki łazienkowe zagwarantują i jedno, i drugie. Szafki do łazienki wykonane z drewna nie muszą być nudne, bez polotu. Dziś możemy wybierać wśród rozmaitych kształtów, wymiarów i kolorów. Wysoka szafka łazienkowa, szafka łazienkowa z szufladami, komoda do łazienki czy szafka wisząca z lustrem – każda z nich ma swoje przeznaczenie, każda jest piękna i pozwala na przejrzyste i funkcjonalne zagospodarowanie zazwyczaj niewielkiej przestrzeni.

Jakie szafki do łazienki wybrać?

Łazienka w większości domów jest pomieszczeniem raczej niewielkim. Trzeba w niej pomieścić niezbędne urządzenia sanitarne, a także znaleźć miejsce dla wygodnego przechowywania środków czystości, kosmetyków, ręczników. To nie jest łatwe zadanie, dlatego warto postawić na pojemne, a zarazem zgrabne, drewniane szafki łazienkowe różnego typu. Można wybrać komplet mebli łazienkowych lub zdecydować się na zakup pojedynczych szafek – wtedy możemy dobrać ilość i rodzaj mebli do naszych indywidualnych potrzeb. W ostatnich latach bardzo ewoluowały szafki pod umywalkę. Taka drewniana szafka pod umywalkę jeszcze kilka lat temu służyła jedynie do zamaskowania syfonu i instalacji doprowadzającej wodę do umywalki. Dziś nowoczesna szafka łazienkowa pod umywalkę potrafi nie tylko ukryć to, co mało estetyczne, ale dodatkowo sprytnie wykorzystuje przestrzeń, stając się pojemnym i bardzo praktycznym meblem. Szafka łazienkowa pod umywalkę może być tradycyjną szafką z drzwiczkami, albo bardziej rozbudowanym segmentem z szufladami i półeczkami. W tej szafce z powodzeniem możemy schować rzadziej używane kosmetyki, środki do prania (jeśli pralkę trzymamy w łazience), zapasy środków czystości: żeli pod prysznic, mydeł itp. W niewielkiej łazience przyda się też szafka z lustrem. Klasyczna szafka wisząca z lustrem z drewna świerkowego sprawdzi się w każdej łazience – jest niewielka, zgrabna, a jednocześnie posiada odpowiednio duże lustro oraz wewnętrzne półeczki, na których można ustawić kosmetyki. Dodatkowa szafka wisząca wykorzysta wolną przestrzeń na ścianie i przyda się, jeśli posiadamy większą rodzinę – gdy każdy domownik ma swoje kosmetyki, w łazience trzeba upchnąć sporą kolekcję kremów, dezodorantów i balsamów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, zajmującym niewiele miejsca, jest wysoka szafka łazienkowa. Tego typu szafki-kominy są stosunkowo wąskie, ale dzięki sporej wysokości, posiadają mnóstwo miejsca w środku. W drewnianej szafce łazienkowej tego typu można schować na przykład zapasowe ręczniki.

Drewniane meble do łazienki – w jakim stylu?

Zastanawiamy się nierzadko, czy drewniane meble łazienkowe sprawdzą się w konkretnym stylu urządzania wnętrz. Drewno jest materiałem klasycznym, tradycyjnym i czasem wydaje nam się, że będzie się sprawdzać tylko w tradycyjnych wnętrzach. Nic bardziej mylnego! Drewno jest surowcem plastycznym, łatwo poddaje się obróbce, bez problemu przyjmuje też rozmaite woski, oleje i farby, dzięki czemu kształt, styl i barwa szafek łazienkowych mogą być dopasowane do dowolnej aranżacji łazienki. Biała szafka łazienkowa to najbardziej klasyczne, najchętniej wybierane rozwiązanie. Białe meble łazienkowe to dobry wybór, nie tylko do tradycyjnych łazienek, ale także do łazienki nowoczesnej, albo do takiej urządzonej w stylu rustykalnym – wszystko zależy od tego, jak została wykonana dana szafka, jakie posiada detale, do którego stylu nawiązuje. Szafki łazienkowe z drewna świerkowego dają wrażenie przytulności i nierzadko mają ludowy charakter, dlatego będą doskonałe do łazienki w stylu góralskim, albo do łazienki w stylowej sielskiej chacie. Najpopularniejsze są sosnowe szafki łazienkowe. Sosna jest drewnem stosunkowo miękkim i poddającym się, więc można z niej wyczarować rozmaite formy. Jednocześnie szafki z drewna sosnowego będą mieć atrakcyjną cenę, ponieważ surowiec łatwo jest pozyskać. Sosnowa szafka łazienkowa będzie nie tylko piękna, ale i trwała. Sprawdzi się zarówno w łazience rustykalnej, jak i nowoczesnej.