Nice

 
ramka

Nowoczesny styl skandynawski, czyli prosta elegancja, minimalizm, funkcjonalność, w połączeniu z przytulnością, komfortem i gościnnością. Te jasne meble wytworzone zostały przy użyciu płyty stolarskiej, fornirowanej drewnem dębowym. Naturalna, drewniana konstrukcja idealnie współgra z lakierowanymi, matowymi frontami w kolorze czystej bieli. Przedstawiamy Państwu kolekcję mebli do sypialni Nice.

 
 

W ostatnim czasie styl skandynawski stał się niezwykle popularny w branży meblarskiej i architekturze. Bardzo często wykorzystywany jest również przy aranżacji wnętrz. Skandynawia kojarzy się z chłodem i surowością. Jednak nie dotyczy to stylu skandynawskiego. Dominują tu bowiem takie cechy jak: spokój, harmonia, łagodność, lekkość, świeżość z jednoczesnym ciepłem i komfortem. Pomieszczenia utrzymane są w przytulnym nastroju. Wnętrza są zawsze przestronne, jasne, rozświetlone. Czuje się atmosferę relaksu, odpoczynku, a wręcz całkowitej beztroski. Przykładem tego może być powszechnie spotykany brak firan i zasłon w oknach. Skandynawowie nie czują potrzeby ukrywania się i mają pełne zaufanie do sąsiadów. Sa gościnni i przyjaźnie nastawieni do drugiego człowieka. Te cechy przekładają się na wygląd ich domów.

Meble do sypialni z kolekcji Nice, jaką Państwu prezentujemy, utrzymana jest w klimacie skandynawskim. Warto jednak podkreślić, że istnieją dwa wiodące nurty w tej stylistyce. Pierwszy z nich to Skandynawia w ujęciu tradycyjnym, czyli naturalne drewno w połączeniu z ludowymi akcentami. Drugi, który odnajdziecie Państwo właśnie w serii Nice, to nowoczesny styl skandynawski, czyli funkcjonalny minimalizm. Przejawia się on nie tylko w prostych konstrukcjach o nieskomplikowanych kształtach, ale także w bardzo ograniczonej ilości ozdobników. Ponadto cała kolekcja to zaledwie 3 elementy: łóżko – do wyboru w dwóch rozmiarach, szafka nocna oraz komoda. Wspomniane "ozdobniki" , to smukłe, piękne nóżki, które czynią meble wyjątkowymi. Do wyprodukowania mebli Nice użyto płyty stolarskiej, fornirowanej drewnem dębowym. Fronty szafek oraz wezgłowie łóżka zostały pokryte białym, matowym lakierem. Łączenie bieli z naturalnymi materiałami to typowa cecha stylu skandynawskiego. Dla zachowania prostej stylistyki uchwyty w szufladach zostały zastąpione praktycznymi szczelinami. Wystarczy wsunąć rękę i pociągnąć szufladę.

Kolorystyka, jaka występuje w skandynawskim stylu to jasne meble z drewna, beż, ecru na ścianach oraz drewniane podłogi. Czasem, dla przeciwwagi, jedna ze ścian pomalowana jest na ciemniejszy odcień, na przykład szarego błękitu. By nie przesadzić z nadmierną dekoracją i utrzymać nowoczesny charakter wnętrza, możemy wybrać biało-czarną narzutę na łóżko w geometryczne kształty. Dobrze też sprawdzą się antyramy z cytatami, które powiesimy na ścianie lub postawimy na drewnianej półce. Pozostałe dodatki to produkty w klimacie industrialnym, czyli na przykład sufitowa lampa z metalu.

Warto powiedzieć, że seria Nice to meble nie tylko funkcjonalne, nowoczesne i wykonane z niezwykłą starannością, ale również uniwersalne. Można wykorzystać je do różnej stylistyki i będą stanowić ciekawe uzupełnienie wystroju naszego domu. Te piękne meble pomieszczą się zarówno w małej sypialni, jak i doposażymy o nie przestronne wnętrze. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą kolekcji mebli Nice.