INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

Drewniane meble skandynawskie

Meble w stylu skandynawskim, odznaczające się praktycznym minimalizmem, zyskują uznanie wśród miłośników prostoty i komfortu. Styl skandynawski to przede wszystkim naturalne materiały – stąd też odpowiednim wyborem będą meble z drewna, najlepiej takie o prostej formie. Inne cechy, charakterystyczne dla wnętrz skandynawskich, to jasna kolorystyka i oświetlenie, które wpływają na optyczne powiększenie przestrzeni. Dlatego też białe meble cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników stylu skandynawskiego. Ich dużym atutem jest uniwersalność, która pozwala dopasować je niemal do dowolnego stylu we wnętrzach, a przy tym – za ich pomocą nietrudno jest rozjaśnić nawet niewielkie pomieszczenie. Bogaty wybór mebli skandynawskich sprawia, że łatwo jest znaleźć wymarzone łóżko, witrynę albo komodę, które dopasujemy do wybranego wnętrza. Choć niektórzy uważają, że styl skandynawski jest niezwykle surowy i chłodny, łatwo obalić tę tezę, decydując się na drewniane meble i dodatki, które nadają wnętrzu przytulności. 

 
 • Biurko drewniane MIDLAND

  RATY 0%
  2 093,00 zł
 • Biurko drewniane MIDLAND 2

  RATY 0%
  3 010,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 8

  RATY 0%
  3 277,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 11

  RATY 0%
  2 104,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 2

  RATY 0%
  1 283,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 9

  RATY 0%
  3 123,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND

  RATY 0%
  1 187,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 3

  RATY 0%
  1 420,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 4

  RATY 0%
  1 828,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 7

  RATY 0%
  2 918,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 5

  RATY 0%
  2 040,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 10

  RATY 0%
  1 932,00 zł
 • Komoda drewniana MIDLAND 6

  RATY 0%
  2 611,00 zł
 
1

FAQ

Meble skandynawskie – czy zakup jest opłacalny?

W wielu przypadkach bardzo praktycznym, a także estetycznym rozwiązaniem w pomieszczeniach takich jak kuchnia, jadalnia, salon, przedpokój, czy też sypialnia okazać się mogą meble skandynawskie. Takie wyposażenie niejednokrotnie ma do zaoferowania atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Wskazana kwestia może mieć niebagatelne znaczenie w procesie decyzyjnym z perspektywy zarządzania własnym budżetem. Nie ulega wątpliwości, że podczas urządzania wnętrza należy ustalić, ile chce się przeznaczyć na meble, a później poszukiwać rozwiązań dopasowanych do indywidualnych oczekiwań. Znaczenie mają tutaj zarówno parametry techniczne, jak i wizualne, dlatego też potrzebna jest kompleksowa analiza poszczególnych propozycji. Starannie wykonane meble skandynawskie mogą świetnie wyglądać w przestrzeni, a jednocześnie być wygodne w użytkowaniu, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia. Stylistyka skandynawska może niektórym kojarzyć się z przytulną atmosferą, innym natomiast może ona przywodzić na myśl swego rodzaju surowość klimatu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób wprowadza się wyposażenie do całokształtu aranżacji oraz od tego, jak prezentuje się opracowana koncepcja. Możliwości są tutaj naprawdę spore, a stosunek ceny do jakości bez wątpienia jest kwestią, na którą warto zwracać uwagę przy wyborze mebli w stylu skandynawskim.

Drewniane meble skandynawskie – jakie meble są popularne?

Gdy wybiera się meble skandynawskie, z pewnością trzeba analizować kwestie związane z zarządzaniem dostępnym miejscem pod kątem przechowywania. W pomieszczeniach takich jak sypialnia, przedpokój, czy też salon świetnie sprawdzić się mogą w wielu przypadkach różnego rodzaju kredensy, szafy, regały, a także komody, w których można w uporządkowany sposób trzymać posiadane przedmioty. Na powierzchni komód oraz kredensów możliwe jest również stworzenie ciekawej ekspozycji składającej się z pamiątek, kolekcjonowanych przedmiotów, fotografii, czy też innego rodzaju drobiazgów. W sypialni nieraz wspaniałą propozycją mogą okazać się łóżka drewniane oraz szafki nocne. W salonie przydać się mogą stoliki kawowe. Z kolei w kuchni, czy też jadalni interesującą opcję stanowić może drewniany stół z metalowymi nogami. Z pewnością warto zastanowić się nad swoimi potrzebami w sferze wyposażenia posiadanej przestrzeni. Ważne jest również to, aby analizować wymiary mebli i ich dopasowanie do powierzchni pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również dopasowanie do siebie poszczególnych elementów wyposażenia.

Meble drewniane skandynawskie – jakie materiały są często używane?

Meble skandynawskie wykonane z drewna sosnowego mogą okazać się bardzo interesującą opcją dla osób ceniących sobie funkcjonalność oraz estetykę wyposażenia. Warto pamiętać o tym, że meble skandynawskie stawiają na prostotę konstrukcyjną. Stanowią one stylowe rozwiązanie do wnętrz skupiających się na elegancji oraz skromności. Drewno sosnowe może być ciekawą opcją dla tych, którzy chcą budować przytulny klimat w pomieszczeniu. Jednocześnie dobrze jest zdawać sobie sprawę z faktu, że omawiany materiał jest trwały i wytrzymały, a przy tym prosty w modyfikacji. Wyposażenie wykonane ze wskazanego surowca może być w licznych przypadkach użytkowane przez wiele lat, a osoby zainteresowane mają możliwość personalizowania mebli w razie potrzeby.

Skandynawskie meble drewniane – zaskakujące połączenia mebli?

Ze względu na fakt, że meble skandynawskie stawiają na jasne odcienie oraz nieskomplikowaną konstrukcję, przy ich pomocy można tworzyć naprawdę intrygujące zestawienia. Osoby zainteresowane mogą zdecydować się również na stonowany i subtelny wystrój. Wystarczy po prostu dobierać wyposażenie utrzymane w delikatnych barwach. Wielbiciele eksperymentów mogą zestawiać meble skandynawskie z elementami kontrastującymi. Świetnie sprawdzić się mogą tutaj ciemne kolory oraz dekoracyjne drobiazgi. Możliwości są w tym zakresie naprawdę spore, dlatego też należy uważnie przeanalizować swoje upodobania. Amatorzy urozmaiconych kompozycji mogą również mieszać ze sobą poszczególne style w przestrzeni. Trzeba to jednak robić z dużym wyczuciem.