INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

Nowoczesne meble drewniane

Jednym z najpopularniejszych stylów architektury wnętrz jest obecnie styl nowoczesny. Meble nowoczesne to meble proste, eleganckie i bardzo funkcjonalne. W nowoczesnych wnętrzach znajdziemy meble drewniane, takie jak klasyczna komoda, czy prosta dębowa witryna, ale mogą być one zestawione z pojedynczymi, bardziej awangardowymi elementami wyposażenia, przyciągającymi uwagę swoim kształtem lub kolorem. Meble w stylu nowoczesnym bardzo lubią połączenie uniwersalnego i dobrego gatunkowo drewna ze szkłem lub metalem. Ława dębowa ze szklanym blatem daje wrażenie lekkości, a przy tym nie traci nic ze swej praktyczności. Proste bryły i naturalny kolor drewna lub też białe meble to idealna materia do urządzania nowoczesnych wnętrz – klasyczne, proste drewniane meble można bez trudu zestawiać z dowolnymi barwami i deseniami modnych dodatków. Nowoczesne meble salonowe wyróżniają się prostą, elegancką formą, wygodą i funkcjonalnością. Często mają obłe kształty i modułową konstrukcję, która pozwala na elastyczną aranżację przestrzeni. Dominują naturalne materiały takie jak drewno, skóra, metal i kamień.

 
 • Komoda loftowa FACTORY SOSNA 2

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 959,00 zł
 • Szafka RTV loftowa FACTORY SOSNA 1

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 094,00 zł
 • Konsola loftowa FACTORY SOSNA 1

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  742,00 zł
 • Konsola drewniana sosnowa MODESTO

  RATY 0%
  1 463,00 zł
 • Komoda loftowa FACTORY SOSNA 1

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 574,00 zł
 • Konsola loftowa FACTORY SOSNA 2

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  555,00 zł
 • Regał loftowy FACTORY SOSNA 2

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 193,00 zł
 • Komoda drewniana sosnowa MODESTO 3

  RATY 0%
  2 511,00 zł
 • Regał loftowy FACTORY SOSNA 4

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  3 260,00 zł
 • Biurko drewniane DENVER 1

  RATY 0%
  Już od: 2322,00 zł
 • Regał loftowy FACTORY SOSNA 3

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 972,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 7

  RATY 0%
  Już od: 1829,00 zł
 • Komoda drewniana sosnowa MODESTO 2

  RATY 0%
  1 986,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 8

  RATY 0%
  Już od: 886,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 3

  RATY 0%
  Już od: 1669,00 zł
 • Komoda drewniana sosnowa MODESTO 1

  RATY 0%
  1 141,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 6

  RATY 0%
  Już od: 1284,00 zł
 • Komoda drewniana sosnowa MODESTO 4

  RATY 0%
  2 019,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 1

  RATY 0%
  Już od: 1477,00 zł
 • Biurko drewniane DENVER 2

  RATY 0%
  Już od: 1818,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 2

  RATY 0%
  Już od: 2098,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 5

  RATY 0%
  Już od: 2204,00 zł
 • Regał loftowy FACTORY SOSNA 1

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  2 865,00 zł
 • Komoda drewniana DENVER 4

  RATY 0%
  Już od: 2066,00 zł
 
1

FAQ

Meble nowoczesne – czy zakup jest opłacalny?

Stylistyka nowoczesna cieszy się całkiem sporą popularnością w sferze aranżacji wnętrz. Nie ulega wątpliwości, że taki wystrój w wielu przypadkach prezentuje się bardzo elegancko. Meble nowoczesne są niejednokrotnie komfortowe w użytkowaniu, co nie pozostaje bez znaczenia. Takie wyposażenie często może zaoferować atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Kiedy wybiera się meble nowoczesne, trzeba pamiętać o tym, aby zwracać uwagę zarówno na parametry funkcjonalne, jak i estetyczne. Istotne są między innymi wymiary wyposażenia i ich dopasowanie do metrażu urządzanego pomieszczenia, jak i spójność kompozycyjna wnętrza. Nowoczesne meble mogą być praktyczną opcją w kuchni, jadalni, sypialni, przedpokoju, czy też w salonie. Przy ich pomocy można budować zarówno przyjazny, jak i nieco surowy klimat w posiadanej przestrzeni. Daje to osobom zainteresowanym rozbudowane możliwości, dlatego też trzeba uważnie przeanalizować opracowywaną koncepcję aranżacyjną. Warto na samym początku swojego procesu decyzyjnego określić budżet, jaki chce się przeznaczyć na wyposażenie. Może to być pomocne przy dokonywaniu wyborów.

Meble drewniane nowoczesne – jakie meble są popularne?

W swojej przestrzeni można wykorzystywać różnego rodzaju meble nowoczesne. Z pewnością warto dokładnie przyjrzeć się indywidualnym potrzebom, a także zatroszczyć się o to, aby umiejętnie gospodarować dostępnym miejscem. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie związane z przechowywaniem posiadanych przedmiotów. Jak więc widać, przy wyborze wyposażenia istnieje szereg czynników, które należy mieć na uwadze. Meble nowoczesne takie jak przykładowo szafki nocne, szafy, czy też łóżka mogą się świetnie sprawdzić w sypialni. W przedpokoju i salonie przydatne mogą być niejednokrotnie kredensy, komody oraz witryny. Warto pamiętać o tym, że nieraz takie wyposażenie umożliwia stworzenie ciekawej ekspozycji fotografii, pamiątek, zastawy stołowej, czy też figurek. Może to być istotne z punktu widzenia osób gromadzących przedmioty o wartości sentymentalnej lub o charakterze kolekcjonerskim. Zarówno w sypialni, jak i salonie interesującą opcją mogą się okazać niewielkich rozmiarów stoliki. Osoby zainteresowane mają tutaj do dyspozycji szerokie możliwości.

Drewniane meble nowoczesne – jakie materiały są często używane?

Meble nowoczesne precyzyjnie wykonane z drewna czereśniowego, jesionowego, dębowego, świerkowego, olchowego, sosnowego, czy też bukowego bez wątpienia stanowić mogą bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Można zdecydować się tutaj na modele z drewna lub też wykorzystujące w swojej konstrukcji elementy metalowe, które nieraz są intrygującym urozmaiceniem wyrobów. Zarówno drewno, jak i metal to bardzo solidne surowce. Ich trwałość i wytrzymałość sprawia, że nieraz można wykorzystywać w swojej przestrzeni wykonane z nich wyposażenie przez wiele lat. Podczas gdy drewno może się kojarzyć z przytulną atmosferą, metal może przywodzić na myśl nieco surowy klimat. Zestawienie wskazanych materiałów ma więc charakter kontrastowy i może wyglądać bardzo efektownie, przyciągając uwagę. Warto pamiętać o tym, że drewno jest proste w modyfikacji, dzięki czemu możliwe jest dosyć proste personalizowanie wyposażenia.

Meble nowoczesne – zaskakujące połączenia mebli?

Nowoczesne meble drewniane występują w różnorodnych odcieniach, dlatego też możliwe jest kreowanie różnego rodzaju zestawień kolorystycznych. Osoby ceniące sobie subtelny wystrój mogą tutaj stawiać na delikatne połączenia barw. Z kolei wielbiciele eksperymentowania z estetyką przestrzeni mogą decydować się na kontrasty, a także na wprowadzanie do aranżacji elementów o charakterze dekoracyjnym. Ozdobne akcenty nieraz są świetną opcją w przestrzeniach nowoczesnych, które skupiają się na prostocie. Z pewnością ważnym aspektem jest tutaj zdecydowanie w sferze indywidualnych preferencji, a także wyczucie podczas opracowywania koncepcji wizualnej. Warto wykazać się w tym zakresie starannością i kompleksowym podejściem do całościowego przedsięwzięcia.