Meble drewniane w stylu Art Deco

Wnętrza w stylu Art Deco mają wielu przeciwników, ale i wielu zwolenników. To bardzo specyficzny styl i nie wszystkim będzie on odpowiadać, jeśli jednak jesteśmy miłośnikami piękna, lubimy łączyć przeszłość z nowoczesnością i uwielbiamy opływowe kształty i smukłe linie – meble Art Deco będą dla nas doskonałą propozycją. Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w tym stylu to szeroko pojmowana elegancja, typowe są meble tapicerowane: na przykład fotel tapicerowany, czy ława tapicerowana, zamiłowanie do geometrycznych wzorów, meble drewniane mocno lakierowane oraz polerowane na wysoki połysk. Nawet z pozoru zwyczajne łóżko świerkowe, czy ławka dębowa mogą być doskonałym przykładem mebli w stylu Art Deco – pod warunkiem, że mają odpowiednio smukłą linię i niebanalny, elegancki design. To, co sprawia, że meble Art Deco wyglądają na przedmioty nowoczesne, to odważne próby łączenia drewna z innymi materiałami: szkłem, stalą, skórą.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Seart oferuje unikalne meble Art Deco, sprawiamy, że Twoje mieszkanie nabierze wyrazu, da wrażenie luksusu, tylko tu wytworne fotele, krzesła, komody

Meble Art Deco

Jedną z kolekcji naszego sklepu internetowego Seart są niebanalne i przyciągające uwagę meble Art Deco. Dzięki takiemu wyposażeniu Państwa mieszkanie nabierze wyjątkowego wyrazu i jednocześnie da wrażenie pewnego luksusu. Wśród niezwykle bogatej oferty posiadamy eleganckie fotele tapicerowane, designerskie krzesła, wytworne świerkowe komody, biały sosnowy kredens i mnóstwo innych. Przeglądając naszą propozycję sprzedażową, do czego bardzo gorąco zachęcamy poznasz inne stylowe produkty – rewelacyjne meble w stylu art deco 

Czym charakteryzują się meble drewniane w stylu art deco ?

I dlaczego są tak niepowtarzalne? Cechą tego stylu są smukłe linie. Meble te są raczej proste, nieskomplikowane. Meble w stylu Art Deco mają iście staroświecki styl z nutą nowoczesności, a przy tym są bardzo eleganckie. Sporo ludzi to lubi. Określają je zaokrąglone brzegi oraz opływowe kształty. Meble art deco mają geometryczne wzory i motywy. Szczególne ich miejsce to tapicerka. Niejednokrotnie osoby urządzając w tym stylu swój dom dobierają wykładziny i płytki w takich samych motywach. Gustownemeble drewniane w stylu art deco – stoły, krzesła, komody, fotele, szafy wykonywane są z wysokiej, jakości drewna. Dodatkowo wszystko musi być na wysoki połysk. Podczas wykończenia powierzchne mebli są mocno lakierowane lub emaliowane. W ofercie naszego sklepu znajdują się świetne krzesła skórzane – również dosyć błyszczące i typowe dla stylu art deco. Takie przedmioty są wygodne, funkcjonalne, a przy tym stanowią ozdobę dla każdego eleganckiego salonu. Wśród tego stylu mebli dominują różnego typu materiały budulcowe takie jak: drewno, metal, skóra, szkło, tworzywa sztuczne. Meble art deco charakteryzują się wykwintnymi motywami i zdobieniami. Wyglądają jakby przywieziono je z odległej przeszłości. Meble w stylu art deco często mają luksusowe obicia. Ten styl to synonim luksusu. W naszym sklepie znajdziecie ich przedstawicieli takich jak: krzesło barowe tapicerowane Tijmen, regał drewniany Santana czy szafa trzydrzwiowa Apolonia. Niesamowity urok ma przeszkolona witryna drewniana Santana. Wszelkie materiały, których używa się do obicia foteli czy sof, np. rewelacyjnej ławki tapicerowanej Liz mają najwyższą, jakość. Art Deco odrzuca wszelki kicz oraz tandetę. Liczy się tylko elegancja i wysmakowany gust. Wśród mebli art deco swoją znaczącą rolę odgrywają regały. W naszym sklepie zakupicie Państwo regały z drewnianego budulca - sosnowe, dębowe, świerkowe. Do wyboru są proste i z niepowtarzalnymi wzorami. Nadają się do różnych pomieszczeń i użytku. Wśród tego stylu dużym powodzeniem cieszą się różnorodne stoliki kawowe. W ofercie Seart znajdziecie Państwo genialny stolik gliniany w kształcie kostki lub walca model Stone. W serii Largo znajduje się pięć rodzajów wielkości prostego dębowego stolika. Nieporównywalnie genialny jest jednak stolik kawowy drewniany Santana czy stół świerkowy Apolonia. Meble art deco są naprawdę zachwycające. Można je łączyć z nowoczesną technologią. Można to zaobserwować przy okazji regału drewnianego Santana. Jest on oryginalny i wyróżnia się wyrafinowanym designem. Zobaczcie Państwo jak wyśmienicie i z dobrym smakiem można skomponować telewizor plazmowy z drewnianą stylową szafą. W tej serii mebli znajdują się również inne przedmioty. Łącząc je można stworzyć unikalną funkcjonalność, naturalność i komfort. W opisywanym stylu dominuje prostota i regularność wysokości szaf i regałów.

Meble art deco niestety nie są tanie. Jednak, jakość, wygląd i wykonanie zwracają wszelkie zainwestowane koszty. Wysoka cena powodowana jest między innymi najdroższymi materiałami, z których się je wykonuje. Wiele czynności dokonywanych jest ręcznie. Na solidne i drobiazgowe wykończenie kładziony jest spory nacisk. Sporo osób przekonało się, że inwestycja w meble art deco zwraca się i to z nawiązką. Jaką? Stylowego, funkcjonalnego, wygodnego, ergonomicznego i trwałego wyposażenia swojego mieszkania.

Aranżując mieszkanie w stylu art deco warto do mebli dostosować również wykończenie wnętrza domu oraz różnego typu dodatki do niego. Modne są parkiety oraz kostka na podłodze w dominujących ciemnych odcieniach. Oczywiście podłogi są polerowane lub lakierowane na najwyższy połysk. Ściany warto pomalować jasnymi barwami – najlepiej odcieniami bieli i beżu. Innym tak samo dobrym wyjściem jest użycie tapet ściennych winylowych lub tekstylnych z motywami kwiatów. Do tak rewelacyjnie wykończonego mieszkania możesz dopasować różnego typu przedmioty z oferty naszego sklepu. Prezentowany styl art deco ma pewne kryteria, z których każdy może czerpać pomysły i inspiracje. Jednak zawsze warto pomyśleć o własnej koncepcji. Przeglądając ofertę naszego sklepu internetowego z pewnością każdy znajdzie własny pomysł na umeblowanie i wybierze odpowiednie rzeczy - meble art deco dla swojego domu.

W stylu art deco istotną rolę odgrywają meble wypoczynkowe. Cechy, jakimi się powinny charakteryzować to: być wygodne, obszerne i dosyć duże. Idealnie pasują, zatem do małych pomieszczeń. W ofercie naszego sklepu znajduje się rewelacyjna ławka o drewnianej ramie i siedzisku z szarej tkaniny. Pasuje ona do niemal każdego otoczenia. Nadaje się do komfortowego wypoczynku. Najlepszym miejscem dla niej jest jadalnia lub salon.

Dlaczego stawiamy na meble w stylu Art Deco ? Bo wiemy, że mają one szereg zwolenników. Chcemy zaproponować im szeroką ofertę sprzedażową, aby mogli wzbogacić swoje mieszkania o przedmioty łączące w sobie przeszłość z nowoczesnością. Miłośnikami tego stylu są osoby ceniące sobie piękno i lubiące wyżej wymienione jego cechy oraz elegancki design. Mamy też świadomość tego, że niekoniecznie trzeba całe mieszkanie urządzać w jednym stylu. Art deco ma to do siebie, że można do domu zakupić pojedyncze przedmioty, aby nadać mu pewien styl i charakter. Jeżeli kochasz symetrię i harmonię, a także staroświeckość połączoną z nowoczesnością to zapoznaj się z szeroką ofertą naszego sklepu w dziedzinie art deco. Jest ona zdecydowanie najlepsza pod każdym względem.