Rozmiar
Kolekcja
Materiał

Łóżka drewniane tworzą we wnętrzach ciepły, naturalny klimat, pozwalając tym samym na zdrowy i spokojny odpoczynek. W swojej ofercie posiadamy łóżka do sypialni, które idealnie wpasują się we wnętrza urządzone w różnych stylach. Oferujemy łóżka zarówno klasyczne, jak i stylizowane, a także łóżka dla dzieci i łóżka piętrowe. Mogą Państwo samodzielnie zaaranżować swoją sypialnię, dobierając odpowiedni model łóżka, jego kolor, gatunek drewna, z którego jest ono wykonane, rozmiar łóżka, sposób jego wykończenia i wszelkie dodatki. Stawiamy na jakość, dlatego do produkcji naszej łóżek stosujemy jedynie szlachetne gatunki drewna, które zostały pozyskane z czystych ekologicznie terenów. Można u nas znaleźć łóżka bukowe, sosnowe i dębowe. Aby łóżko sypialniane służyło w idealnym stanie przez długi czas, proponujemy zadbać o nie, stosując zabezpieczenie w postaci naturalnego wosku lub oleju, które nie zawierają powodujących alergię rozpuszczalników. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówna łóżka pojedyńcze jak i podwójne.

 
 
Seart oferuje łóżka drewniane wysokiej jakości w przystępnej cenie. W ofercie łóżka sosnowe, dębowe, bukowe oraz mahoniowe oraz łóżka z baldachimem.

Łóżka do sypialni – najważniejszy mebel

Łóżko centrum każdej sypialni, najważniejszy mebel, którego zakup warto dobrze przemyśleć. Jakie powinno być? Przede wszystkim masywne i najlepiej wykonane z naturalnego drewna. Daje to gwarancję nie tylko wyjątkowo pięknego mebla, ale również pewność, że otaczamy się tym co naturalne i zdrowe. Ekologiczne łóżka to dzisiaj bardzo popularne rozwiązania, wzrasta bowiem nasza świadomość oraz potrzeba przebywania w zdrowym otoczeniu. Wybór drewnianego łóżka gwarantuje również, że w naszej sypialni stanie nie tylko naturalny, wygodny, ale również piękny mebel. Żadna bowiem płyta, MDF czy nawet fornir nie jest w stanie zastąpić uroku naturalnego drewna, jego struktury, niepowtarzalnego usłojenia i wyjątkowego zapachu, który tworzy we wnętrzu wspaniały klimat sprzyjający odpoczynkowi. Łóżko drewniane musi być masywne. Ważna jest nie tylko grubość zastosowanych elementów, ale również konstrukcja oraz sposób montażu. Masywne nogi i boki to jedno, istotne jest jednak solidne środkowe wzmocnienie, które zapewnia stabilność całego łóżka. Sposób montażu powinien gwarantować cichą i zamortyzowaną pracę elementów drewna. Wysokie wezgłowie zapewni komfort przy czytaniu i oglądaniu, niskie będzie idealne do sypialni na poddaszu. W małej sypialni świetnie się sprawdzi drewniane łóżko z niskim zanóżkiem, który pozwoli wygodnie usiąść czy nawet wejść na łóżko. Dla zwolenników wygody, polecamy łóżka z wyższym zanóżkiem, który będzie zatrzymywał, kołdry koce i narzuty przed spadaniem z łóżka. Ważny jest również odpowiedni wymiar. Idealne drewniane łóżko do sypialni powinno mieć rozmiar 180x200, nie każdy jednak może sobie pozwolić na tak duży mebel. W takim wypadku musi nam wystarczyć mniejsze łóżko małżeńskie w rozmiarze 160x200 lub nawet 140x200.

Łóżka drewniane – w jakim stylu ?

Pozostaje wybór stylu oraz koloru, który musi idealnie skomponować się z wnętrzem sypialni. Rustykalne łóżko drewniane idealnie wpasuje się w scenerię dużej, ciepłej sypialni w stylu wiejskim, gdzie dominuje drewno, sufity zdobią piękne belki, a całość okraszona jest retro dodatkami. Retro charakter dodatkowo podkreśli strukturyzacja drewna, którą polecamy szczególnie tym którzy szukają produktów wyglądających niemalże jak antyki nadszarpnięte czasem. W ostatnim czasie niezwykle popularne są białe drewniane łóżka, które dedykowane są do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim i skandynawskim. Wybór białych łóżek jest bardzo duży, dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły wykończenia oraz odcień bieli, który ma wpływ na ostateczny wygląd łóżka. Zastosowanie przecierek, dodatkowych postarzeń zdecydowanie podkreśli charakter mebla, natomiast jednolity, biały kryjący lakier pozwoli na uzyskanie produktu dedykowanego do bardziej minimalistycznych i chłodnych wnętrz skandynawskich. Białe drewniane łóżko wykończone na bazie lakierów akrylowych pozwoli na zachowanie naturalnej struktury drewna i uwypuklenie tego co w drewnie najpiękniejsze. Do nowoczesnych wnętrz idealne będą proste, masywne łóżka bukowe lub dębowe. Dzięki prostej linii, bez zbędnych zdobień i ornamentów ten rodzaj drewnianych łóżek świetnie wkomponuje się nowoczesną a także loftową architekturę. Odważni, nie bojący się gry kolorów mogą wybrać intensywniejsze wybarwienia, morski, zielony butelkowy czy żółty. Umiejętne połączenie tych kolorów z pozostałymi elementami wnętrza pozwoli na stworzenie wyjątkowej sypialni. Zwolenników przeróbek zachęcamy do eksperymentów kolorystycznych i przemalowania starego łóżka drewnianego. Dzięki takiemu zabiegowi łóżka otrzyma nowe życie, a wnętrze zyska niepowtarzalny mebel. Zwolennikom produktów ekologicznych polecamy łóżka woskowane i olejowane. Tak wykończone drewno zachowuje swoje naturalne właściwości, a wyjątkowa struktura drewna jest nadal widoczna i wyczuwalna w dotyku. Kolejny atut drewnianych łóżek woskowanych i olejowanych to możliwość wielokrotnego odnawiania, które gwarantuje, że tak wykończone łóżko nigdy nie traci pierwotnego uroku. Koce, kołdry, dodatkowe poduchy to stałe elementy każdej sypialni, na przetrzymywanie których zazwyczaj brakuje miejsca. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem łóżka drewnianego z szufladami, bądź z uchylnym pojemnikiem na pościel. W małych wnętrzach lepiej sprawdzi się pojemnik, w nieco większych możemy rozważyć wybór szuflad, które oprócz niewątpliwych funkcji praktycznych dodatkowo podwyższają walory estetyczne produktu. Idealne rozwiązanie to szuflady wbudowane w konstrukcję łóżka, które nie tylko nie niszczą podłogi, ale dzięki pełnej zabudowanie chronią przetrzymywane w nich rzeczy przed kurzem. Jeśli uwzględniamy wszystkie powyższe kryteria, w naszej sypialni na pewno znajdzie się idealne drewniane łóżka małżeńskie.

Łóżko rustykalne czy łóżko nowoczesne?

Wybór łóżka to niełatwe zadanie, niezależnie jednak czy ma być rustykalne czy nowoczesne warto ukierunkować swój wybór na łóżka drewniane. Materiał z jakiego są wykonane ma wpływ nie tylko na ich trwałość, ale również na nasze zdrowie. Przesypiamy znaczną część naszego życia dlatego warto aby w naszej sypialni znalazły się właśnie łóżka drewniane, wykonane z naturalnego drewna, a nie ze sztucznych, chemicznych materiałów. Wzrasta nasza świadomość i potrzeba otaczania się naturalnymi produktami dlatego znaczna część społeczeństwa stawia na produkty ekologiczne i wybiera łóżka drewniane. Wybór materiału to jedno, pozostaje jeszcze wybór stylu i charakteru mebli do sypialni. Jeśli lubimy otaczać się tym co naturalne, ciepłe i przytulne warto wybrać spośród rustykalnych łóżek drewnianych, zwolennikom minimalizmu oraz prostej formy polecamy nowoczesne łóżka drewniane. Modele rustykalne charakteryzują się zdecydowana masywnością, ręcznym wykończeniem, a także kolorystyką uzyskana na bazie naturalnych woków i olei. Do ich wykończenia stosuje się również lakiery akrylowe, które zachowują naturalną strukturę drewna i podkreślają jego piękno. Sypialnie nowoczesne wymagają mebli o zupełnie innym charakterze, w tym wypadku pożądane są bukowe lub dębowe łóżka drewniane, najlepiej o prostej, masywnej linii, bez zbędnych detali i ozdób. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się również białe łóżka drewniane, pokryte kryjącym lakierem, dającym efekt sterylnej czystości, która idealnie pasuje do nowoczesnego minimalizmu. W połączeniu ze ścianą z białej cegły stworzymy wyjątkowe wnętrze. Niezależnie od stylu warto zadbać, aby centrum sypialni zawsze stanowiły piękne, małżeńskie łóżka drewniane.