Harmoni

 
ramka

Przedstawiamy Państwu nowoczesną SkandynawięProstota, minimalizm, ale jednocześnie efektowność i elegancja. Seria Harmoni została zaprojektowania dla miłośników skandynawskich rozwiązań aranżacyjnych. Do jej wyprodukowania użyto płyty stolarskiej pokrytej fornirem dębowym lakierowanym. Fornir sprawia, że meble mają zwiększoną odporność na wszelkiego typu uszkodzenia. Zestaw Harmoni, to nasza propozycja na urządzenie jadalni oraz salonu w klimacie skandynawskim.

 
 

Jak łatwo domyślić się termin "harmoni", z języka szwedzkiego, oznacza harmonię, czyli spokój, równowagę. Brak stresu, napięcia, a co za tym idzie - odpoczynek, odprężenie, relaks, beztroska. Skandynawski styl właśnie te cechy niesie ze sobą. Meble w tej stylizacji powinny być więc dostosowane pod względem wygody, komfortu użytkowania, liczy się również niezwykle wysublimowana estetyka wykonania oraz jakość materiału. Skandynawia "nie gustuje" ponadto w nadmiernej ilości zdobień oraz mocnych kolorach.

Kolekcja Harmoni usytuowana jest w tym klimacie. Jasną konstrukcję przełamują subtelne zdobienia w postaci pięknych, odznaczajacych się sęków drewna. Podkreślić jednak warto, że są to meble skandynawskie w nowoczesnej otoczce.

Zestaw Harmoni właściwie składa się z czterech produktów. Mamy tu komodę, stół, szafkę RTV oraz ławę. Jednak różnorodność zastosowań czyni ją niezwykle bogatą. Komoda dostępna jest w dwóch rodzajach. Możemy wybrać praktyczną, trzydrzwiową szafkę na serwis obiadowy, bądź dwudrzwiową z trzema szufladami – doskonałą jako podręczny schowek do jadalni na naczynia i szklanki. Ponadto komody możemy doposażyć o nadstawkę ze szklanymi, przesuwnymi drzwiczkami. Powstanie wówczas elegancka witryna, w której wyeksponujemy wytworny serwis porcelany. Stół również posiada dwie opcje wyboru: w wersji kameralnej lub rozkładany. Kameralny stolik idealnie będzie pasował w salonie przeznaczonym dla dwójki domowników. Przy rozsuwanym stole zgromadzimy całą sześcioosobową rodzinę, a po rozłożeniu znajdą się jeszcze dwa dodatkowe miejsca dla naszych gości. Dwa typy ławy, które oferujemy Państwu w kolekcji harmoni to reprezentacja klasyki oraz gościnności. Dlaczego? Pierwsza z nich ma standardowe gabaryty oraz klasyczną, prostokątną konstrukcję. Druga jest podłużna i swym wyglądem sama skłania do zaproszenia większej gromady przyjaciół. To, co je łączy, to sprytnie ukryta w stoliku szufladka oraz dolna półka. Codzienna prasa, czy ulubione przekąski zawsze bedą pod ręką. Ostatni z elementów - szafka pod telewizor do salonu - pomieści ulubione filmy z muzyką, czy filmami, a w głębokiej wnęce za uchylnymi drzwiczkami pochowamy kable, które zazwyczaj nie stanowią ozdoby naszego pokoju.

Jeśli chcemy w naszym salonie i jadalni wprowadzić skandynawski klimat, warto zadbać o odpowiednie dodatki: na komodach ustawimy czarne świeczniki, przydatny będzie również biały serwis obiadowy na stół. Kanapę "przystroimy" kolorowymi poduszkami oraz fantazyjną narzutą w geometryczne wzory. Pożądane będą tu również świeże kwiaty doniczkowe w białych lub czarnych osłonkach. Charakterystyczne są ponadto pasiaste chodniki oraz antyramy z cytatami na ścianch. Wybierzmy kilka, aczkolwiek znaczących akcentów, które nie przytłoczą swą formą a nadadzą odpowiedni charakter.

Serdecznie polecamy kolekcję Harmoni.