Fika

 
ramka

Styl skandynawski w eleganckim wydaniu. Seria Fika została stworzona z myślą o miłośnikach wygody, komfortu w połączeniu z funkcjonalnością. Do jej wyprodukowania użyto płyty stolarskiej pokrytej fornirem dębowym. Jeśli chcecie Państwo, przenieść ten przytulny i gościnny klimat oraz wprowadzić światło i przestrzeń do waszego salonu oraz jadalni, polecamy meble Fika

 
 

Kolekcja mebli Fika swym wyglądem nawiązuje do stylu skandynawskiego. Jej nazwa w pełni odzwierciedla charakter skandynawski. Termin "fika", tłumacząc z języka szwedzkiego, to potocznie "pić kawę". Bezpośrednio określenie to stanowi szwedzki zwyczaj, oznaczający przerwę w pracy lub podczas innej czynności, właśnie w celu wypicia kawy lub innego napoju w gronie znajomych, przyjaciół lub rodziny. Tradycja ta jest niezwykle ważna dla Szwedów, gdyż Szwecja jest jednym z największych konsumentów kawy na świecie. Podczas fiki do kawy serwuje się słodkości, czasem kanapki i przekąski. Najpopularniejszym dodatkiem są słynne cynamonowe bułeczki. Fika może odbywać się w cukierni, kawiarni, w firmach, domach albo na świeżym powietrzu. To obyczaj bardzo szanowany i celebrowany. Wiele szwedzkich zakładów pracy ma zwyczaj fiki wpisany w grafik codzienny. Fika jest doskonałą okazją do nieformalnych spotkań oraz dyskusji.

Takie niezobowiązujące, luźne rozmowy kojarzą się z przyjemnym czasem pełnym odpoczynku, relaksu, spokoju. Chwile wśród przyjaciół, rodziny, znajomych, to radość, swoboda i ciepły, przytulny klimat. Wszystkie powyższe cechy zawarte są w skandynawskim stylu. Dlatego też wystrój i aranżacja powinny być dopasowane do tych tendencji.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo różne ujęcia Skandynawii.

Seria Fika to zestaw mebli przeznaczony do jadalni oraz salonu. Jest tu prostota, funkcjonalność oraz niezwykła staranność wykonania. Dodajmy jeszcze jasne, naturalne materiały oraz nieskomplikowane kształty, bez nadmiernych ozdób i mamy typowe parametry określające styl skandynawski.

To, co wyróżnia produkty Fika, spośród innych oferowanych w naszym sklepie skandynawskich kolekcji, to elegancja

W skład mebli Fika wchodzą: komoda, witryna, lustro, wielofunkcyjny stół, szafka RTV oraz ława kawowa.

Szeroka komoda z dwiema szufladami na metalowych prowadnicach, stół, witryna oraz lustro, stworzą piękny i zgrabny zestaw do jadalni. Witryna i komoda posiadają przesuwne drzwi, czego zaletą jest oszczędność miejsca. Stół możemy przedłużyć dzięki dostawkom i w grupie znajomych, przyjaciół odprężyć się podczas spotkania, w stylu fiki. Lustro, powieszone nad komodą, optycznie powiększy wnętrze. Ten sam efekt uzyskamy wybierając właśnie jasne meble w naturalnych odcieniach.

Salon skompletujemy, wyposażając go w wąską, podręczną komodę z szufladą i drzwiami, stolik RTV oraz ławę kawową z dolną półką na gazety i przekąski. Wspomniana wcześniej witryna posłuży nam również jako salonowa wystawka.

Jesli chcemy urządzić nasz dom na skandynawską nutę pamiętajmy o dodatkach i dekoracjach. Charakterystyczne są tu materiały z wikliny, bawełny, lenu, czy owczej skóry. Dobrze jak na kanapach zagoszczą kolorowe poduszki i grubo tkane pledy, a drewnianą podłogę zdobić będą pasiaste chodniczki. Skandynawia to także geometryczne, fantazyjne wzory, a przede wszystkim biel: białe świeczniki, ramki na zdjęcia, osłonki z żywymi kwiatami. Drewnianą podłogę możemy pomalować białą, olejną farbą, na ścianach połóżmy beż. Dla kontrastu jedną ze ścian pomalujmy na ciemny, chłodny odcień granatu, szarości.

Możliwości działań jest bardzo wiele. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i zamiarów – czy pójdziemy całkowicie w stronę skandynawskich trendów, czy tylko subtelnie zainspirujemy się klimatami Skandynawii.

Serdecznie polecamy pozostałe produkty z oferty skandynawskiej.