Poddasze stanowi idealne miejsce do stworzenia przytulnej sypialni o intymnym charakterze. Poddasze jest bowiem najbardziej zaciszną częścią domu, a zarazem pomieszczeniem, w którym trudno zaaranżować pokój o innym przeznaczeniu niż wypoczynek i sen. Wiele osób obawia się urządzania sypialni na poddaszu ze względu na kłopotliwe skosy, utrudniające dobór mebli oraz właściwe ich ustawienie. Te lęki są niepotrzebne! Mamy dla Was sporo pięknych, doskonałych jakościowo mebli, które z powodzeniem mogą stanąć w sypialni na poddaszu, nawet takiej, gdzie skosy zaczynają się niemal od samej podłogi!


Sypialnia na poddaszu – czy warto ją tam umieścić?

łózko do sypialni


Zakup ten produkt tutaj - https://www.seart.pl/lozko-sosnowe-rustyk-ostrowit-ii-140.html


Sypialnia na poddaszu to świetny pomysł! Tak zlokalizowany pokój pomoże skutecznie odciąć się od strefy dziennej, a w pomieszczeniu ze skosami drzemie ogromny potencjał aranżacyjny. W żadnym innym pomieszczeniu w domu nie uzyskamy tak łatwo atmosfery romantyzmu i przytulności, jak właśnie na poddaszu. Jeśli zdecydujemy się na okna połaciowe, możemy w bezchmurną noc podziwiać gwiazdy wprost z własnego łóżka! Sypialnia to najlepszy wybór zaaranżowania stosunkowo ciasnej i trudnej do zagospodarowania przestrzeni ze skosami – w końcu w pomieszczeniu tym przebywamy głównie w pozycji leżącej, a większość dnia i tak spędzamy w innych częściach domu. Odpowiednia izolacja, przemyślane rozmieszczenie okien i właściwe umeblowanie przestrzeni sprawią, że sypialnia na poddaszu będzie pomieszczeniem komfortowym, funkcjonalnym i pięknym.


Jakie meble wstawić do sypialni ze skosami?

Dobór gabarytu i liczby mebli do sypialni na poddaszu zależny jest od wymiarów pomieszczenia oraz typu skosów. Przeważnie skosy rozpoczynają się mniej więcej na 1/3 wysokości ściany lub w jej połowie, czasami jednak skos sięga podłogi – jednak nawet w takim pomieszczeniu można zaaranżować wygodną w użytkowaniu sypialnię. Łóżko można ustawić w taki sposób, by zagłówek przylegał do ściany ze skosem, rozwiązanie to jest jednak polecane wyłącznie w przypadku, gdy skos rozpoczyna się w połowie wysokości ściany lub wyżej. W przeciwnym wypadku możemy sobie zafundować niezbyt miłą pobudkę, uderzając w czasie wstawania głową w ścianę. W sytuacji, gdy skos sięga dość nisko, lepszym rozwiązaniem aranżacyjnym jest skorzystać z zasady, iż łóżko powinno być ustawione w takiej części pokoju, by można było z obu stron swobodnie podejść do niego w pozycji wyprostowanej. W wielu przypadkach oznacza to środek poddasza, ale nie należy się martwić – pozostawioną dookoła łóżka przestrzeń z powodzeniem można przeznaczyć na niskie, ale pojemne meble. Łóżko do sypialni na poddaszu to tak naprawdę dowolne łóżko, warto jednak zwrócić przy wyborze uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, dobrze jest wybrać łóżko, które będzie niższe niż standardowy mebel. Co prawda, takie modele są pozbawione pojemników na pościel, ale przecież w sypialni na poddaszu doskonale sprawdzą się wszelkiego typu kufry i skrzynie, w których bez trudu pomieścimy dodatki tekstylne i inne elementy wyposażenia. Sosnowe łóżko Ostrowit II z kolekcji Rustyk wspaniale wpisuje się w potrzeby sypialni na poddaszu. Jest łóżkiem niskim, ale równie komfortowym jak łóżka standardowe. Wykonane z solidnego drewna sosnowego, utrzymane w rustykalnym charakterze, pięknie uzupełni wnętrze sypialni, dodając jej przytulnego i naturalnego charakteru. Jeśli skosy w sypialni ciągną się niemal od samej podłogi, warto wybrać łóżko, które nie tylko będzie niskie, ale i będzie posiadać zredukowany, minimalistyczny zagłówek. Taką propozycją z naszej oferty jest łóżko dębowe Stylish Bedroom, które idealnie pasuje do nowoczesnego, minimalistycznego wyposażenia wnętrza sypialni na poddaszu.


łózko do sypialni


Zakup ten produkt tutaj - https://www.seart.pl/lozko-z-drewna-swierkowego-mexicana-3-140x200.html


Poza łóżkiem, w sypialni na poddaszu – tak, jak i w każdej innej sypialni – przyda się jeszcze kilka mebli do przechowywania przedmiotów, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Do takiego wnętrza raczej nie wstawimy ogromnej drewnianej garderoby (chyba, że wykonywanej na zamówienie pod konkretne skosy), możemy jednak wybrać meble, które wpasujemy w trudną do zagospodarowania przestrzeń pod skosami, jednocześnie nie przytłaczając wizualnie ciasnego pomieszczenia. Warto postawić na klasyczne, proste formy mebli – różnego typu dekory i ozdobniki mogą dać wrażenie ciężkości i przeładowania, a wystające elementy konstrukcyjne mogą utrudniać przemieszczanie się po niewielkiej przestrzeni sypialni. Proponujemy prostą, drewnianą szafkę nocną Kemp, lub dębowy stolik nocny Stylish Bedroom 2. Oba meble są dość krępej budowy, jednak z pewnością pomieszczą wszystkie przedmioty osobiste, które podczas nocnego wypoczynku chcemy mieć w zasięgu ręki. Czym zastąpić szafę w sypialni na poddaszu? Najlepsza będzie pojemna komoda! W pomieszczeniu ze skosami najlepiej sprawdzą się komody niskie i szerokie, np. komoda świerkowa Sara 9 lub drewniana komoda Country 10 z dużą liczbą praktycznych szuflad. W sypialni można zmieścić także regał, wystarczy wybrać taki, który można ustawić nie tylko w pionie, ale i w poziomie. Naszą propozycją jest tutaj stylowy i funkcjonalny regał sosnowy Rustyk 1/3, do którego opcjonalnie można dokupić szuflady.


To pomoże Twojej sypialni na poddaszu

łózko do sypialni


Zakup ten produkt tutaj - https://www.seart.pl/lozko-drewniane-rustykalne-country-27-90-cm.html


Pamiętaj, by aranżując sypialnię na poddaszu wybrać jasne barwy i naturalne materiały. Drewniana więźba dachowa to idealne tło dla rustykalnej aranżacji wnętrza, w pozostałych przypadkach warto zdecydować się na jasne, chłodne odcienie ścian, które dodadzą przestronności, drewnianą podłogę, która wzmocni wrażenie przytulności oraz solidne, drewniane meble w skromnym i pięknym stylu rustykalnym lub nowoczesnym.