Gdy kończy się dzień, marzysz o spokojnym odpoczynku w zacisznym wnętrzu. Sypialnia powinna być dobrze urządzona nie tylko w sensie estetycznym, ale też funkcjonalnym. Jej ważnym elementem są odpowiednio dobrane stoliki nocne ponieważ to dzięki nim ulubione książki i tak potrzebne okulary będą zawsze w zasięgu ręki.

W popularnych, niewielkich pod względem metrażu mieszkaniach w blokach, sypialnia jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem. Można ją jednak tak zaaranżować, by była wygodna i dostosowana do naszych potrzeb. Pierwszą zasadą jej urządzania powinna być oszczędność - im mniej w niej ustawimy mebli z drewna, tym lepiej. Jeżeli znajdzie się miejsce na coś poza łóżkiem - wstawiajmy, jeśli nie - to nie zagracajmy niepotrzebnie naszej przestrzeni do spania.

Zadbajmy o to, by meble, na które się decydujemy, były dobrej jakości i wykonane z naturalnego surowca. Drewno, bo o nim mowa, jest materiałem pozytywnie oddziaływującym na nasze zdrowie. Sen, w sypialni gdzie stoi szafa i stolik nocny z drewna, będzie mocny i najbardziej korzystny dla naszego organizmu.

Stolik nocny, szafka.

Kolorystyka małej sypialni powinna być spokojna, świetna będzie tu biel i jasne, stonowane odcienie. Poleca się kolory zimne, gdyż wprowadzają nastrój naturalnej senności. Ostrożnie z ciemniejszymi barwami, lepiej stosować je z umiarem. Można np. pomalować jedną ze ścian na czarno, pomoże to optycznie zmodyfikować proporcje pokoju. Jeśli zdecydujemy się na zbyt dużą powierzchnię intensywnej barwy, możemy uzyskać efekt przytłoczenia sypialni. Zestawiając takie kontrastowe elementy: ciemne łóżko z drewna, jedną ścianę pokrytą tapetą imitującą welur, na tle pozostałych białych ścian, oraz wzorzyste poduszki, uzyskujemy niebanalny, oryginalny efekt. Najlepsze barwy do sypialni to te, które zapewnią nam wyciszenie i relaks. Wszelkie inne, intensywne i pobudzające kolory są niewskazane. Zdecydowanie odrzućmy intensywny czerwony, pomarańczowy i mocne zielenie, nie stosujmy również kontrowersyjnych zestawień kolorystycznych - np. żółtego i błękitu. W sypialni najlepiej wyglądają jasne i neutralne barwy, odcienie beżu, bieli, szarości, fioletu i błękitu. Są też osoby, które lubią ciemne barwy i najlepiej zasypiają przy np. czekoladowym odcieniu brązu. Stonowane barwy sypialni można oczywiście przełamywać barwnymi dodatkami, np. ciekawym dywanem, poduszkami i zasłonami.

Drewniane łóżko to podstawa w naszej sypialni. Najlepiej, by było jak największe, zatem rozkładaną sofę zostawmy najlepiej w salonie. Jeśli mamy miejsce na inne meble z drewna, np. stoliki nocne, wybierzmy lekkie modele na nóżkach o wymiarach przystających do gabarytów pokoju. Pięknie i wdzięcznie prezentuje się Szafka Nocna Charlotte 475.

Jeśli zdecydujemy się na drewnianą szafę lepiej wybrać wnękową do zabudowy, gdyż więcej się w niej zmieści. Z kolei, aby optycznie powiększyć pomieszczenie zamontujmy na jej drzwiach lustra. W małych pokojach dobrze jest nie stosować grubych zasłon i mocno marszczonych firanek. By ochronić wnętrze przed nadmierną ekspozycją na słońce, zamontujmy rolety lub nowoczesne żaluzje, które zabierają mało miejsca.

Światło w sypialni

Lampa górna w pokoju jest niezbędna, takiego ogólnego światła potrzebujemy w każdym pomieszczeniu, np. gdy sprzątamy lub gdy czegoś szukamy pod stolikiem nocnym. Lampa sufitowa powinna współgrać stylem z innymi źródłami światła, znajdującymi się w sypialni. Wiele osób uwielbia czytać przed snem, służą do tego małe stylowe lampki ustawione na nocnych stolikach lub kinkiety zamontowane na ścianie nad wezgłowiem. Bardzo popularne są dziś także lekkie reflektorki na klipsie, przytwierdzone np. do ramy drewnianego łóżka. Mają one regulowane ramię, ich światło można więc kierować pod dowolnym kątem. Ciekawą dekoracją wnętrza mogą być również nastrojowe lampy stojące, których światło rozprasza się delikatnie po całej sypialni.

Szafa do sypialniMeble do sypialniSzafka, stolik nocny do sypialniKomoda do sypialni, meble do sypialni.Meble do sypialniMeble do sypialni, łóżko drewniane.Meble do sypialniMeble drewniane do sypialniMeble do sypialni, drewniane.Meble do sypialni z drewnaStolik drewniany, biały, nowoczesnyMeble do sypialni, stolik nocny.Meble do sypialni, stoliki nocneStolik nocny, stoliki nocne, meble do sypialni.Białe łóżko drewniane do sypialni, stolik nocny.Meble do sypialni (białe, drewniane, rustykalne, retro).