Wieś kojarzy nam się z sielską atmosferą, czasem beztroski i spokoju. To właśnie wiejskie krajobrazy najczęściej pojawiają się w naszej wyobraźni, gdy myślimy o wakacjach. Bliski kontakt z naturą, szacunek dla wielowiekowych tradycji, umiłowanie prostoty i radosną, niespieszną atmosferę bez trudu możemy przenieść do domowych wnętrz – nawet, jeśli mieszkamy w samym środku miejskiej dżungli! Grunt to odpowiednia kolorystyka, przemyślane dodatki, no i właściwe, pełne klimatu, drewniane meble, takie jak te z kolekcji Rustyk


Wnętrza zaaranżowane na wiejską nutę zachwycają swoją przytulnością, klasycznością i ponadczasowością. Jasne ściany, wyposażenie utrzymane w barwach ziemi, polne kwiaty – w wazonach oraz w formie deseni, przyjazne skórze, naturalne materiały oraz wszechobecne, przyjemnie skrzypiące i wspaniale pachnące lasem drewno, oto elementy stylu wiejskiego, które każdego wprowadzą w dobry nastrój, pomagając się odprężyć i odciąć od miejskiego hałasu i pędu życia.


meble z litego drewna


W wiejskiej aranżacji mieszkania jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są meble. Muszą to być meble z litego drewna, najlepiej z rodzimego gatunku, np. meble sosnowe. Ważne, by były to meble proste, skromne, których najistotniejszymi cechami są: stabilność, solidność i naturalność. Takie właśnie są ławki, łóżka, regały i inne meble z naszej kolekcji Rustyk. Ciemne wybarwienie woskowanych mebli sosnowych wprost idealnie kontrastuje z jasnymi ścianami i podłogami. Klasyczna linia mebli, solidne, grube blaty i brak zbędnych ozdobników czynią tę kolekcję idealną dla aranżacji pełnej naturalnego, niewymuszonego stylu wiejskiego. Kolekcja mebli Rustyk uwypukla to, co najważniejsze dla człowieka: wielopokoleniowe tradycje, zamiłowanie do naturalnych surowców oraz praktyczne podejście do domowego wyposażenia.


meble z litego drewna


Dla podkreślenia wiejskiego charakteru wnętrza, warto sięgnąć po dodatki. Idealne będą wiklinowe kosze, gliniane wazony czy mięsiste pledy i narzuty. W jadalni z kolei możemy sięgnąć po tradycyjną zastawę i blaszane dzbanki. Wiejskie wnętrza lubią kolorystykę ziemi, beże, szarości, brązy przełamane dodatkami w odcieniach czerwieni, błękitów, zieleni.


Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Rustyk jest kolekcją niezwykle uniwersalną. Dzięki dostępnym w kolekcji meblom możemy urządzić salon, sypialnię, przedpokój i jadalnię, utrzymując całe mieszkanie w jednym stylu. Jednocześnie, meble te bez trudu dopasujemy do dowolnej innej aranżacji – nawet, jeśli nagle zechcemy całkowicie odejść od wiejskiego charakteru wnętrz, uciekając w nowoczesny, inspirowany miastem, wystrój.