Drewniane witryny z przeszklonymi drzwiczkami to meble, które od niemal stu lat nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością. Niegdyś witryna była meblem służącym do eksponowania pamiątek rodowych i najcenniejszych przedmiotów, dziś funkcja tego mebla trochę się zmieniła. Do jakiego pomieszczenia można wstawić przeszkloną witrynę i jak można ją wykorzystać w aranżacji wnętrza?

Przeszklone witryny – zalety

witryna halifax

Zakup meble z kolekcji Halifax tutaj - https://www.seart.pl/halifax-k-36.html

Był krótki czas w historii aranżacji wnętrz, kiedy przeszklona witryna była postrzegana jako mebel zupełnie niepraktyczny, a więc zbędny. Dziś wiemy, że takie myślenie jest błędne i krzywdzące dla tego wyjątkowego mebla. Przeszklone witryny służą dziś nie tylko jako dekoracja pomieszczenia. Ich stosowanie niesie ze sobą cały szereg różnorodnych zalet! Mebel pozwala z jednej strony wyeksponować ważne pamiątki lub dekoracje, z drugiej jednak strony – chroni je przed kurzem, zabrudzeniami i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto witryna z przeszkleniem wniesie do wnętrza nieco wizualnej lekkości, przestronności i światła – co jest niezwykle istotne zwłaszcza w niewielkich i ciemnych pomieszczeniach.

Ile ludzi, tyle pomysłów na aranżacje z przeszkloną witryną

witryna halifax

Zakup meble z kolekcji Halifax tutaj - https://www.seart.pl/charlotte-new-k-112.html

Przeszklone witryny to meble, które można wykorzystać w aranżacji dowolnego pomieszczenia w domu. Tak, jak różne może być przeznaczenie mebla, tak zróżnicowana będzie jego stylistyka. Najwięcej drewnianych witryn nawiązuje do dawnej stylistyki wnętrz. Rustykalna witryna posiada klasyczną formę, a drewno, z którego została wykonana odznacza się niejednorodną strukturą i celowym postarzeniem. Nie oznacza to jednak, że witryny są wyposażeniem zarezerwowanym wyłącznie dla wnętrz w klimatach retro. Nawet w nowoczesnym wnętrzu świetnie sprawdzi się przeszklona witryna, najlepiej taka o prostej linii i stosunkowo masywnej budowie. Biała, mahoniowa witryna Halifax to świetny wybór do wnętrz w stylu skandynawskim, prowansalskim czy nowoczesnym. Ostateczny rys nadają witrynie umieszczone za przeszklonymi drzwiczkami przedmioty oraz otaczające mebel wnętrze. W kuchni lub jadalni przeszklone witryny służą do przechowywania zastawy stołowej, filiżanek, dekoracyjnych pojemników na przyprawy etc. W salonie przeszklona witryna może stać się stylowym meblem na wino, miejscem ekspozycji kolekcji płyt, książek lub trofeów z zawodów sportowych. W sypialni można zaaranżować sentymentalną lub romantyczną dekorację z wykorzystaniem oszklonej witryny. W łazience stylowy, drewniany mebel z przeszklonymi drzwiami może posłużyć do przechowywania ręczników (należy je wówczas poukładać kolorystycznie) i luksusowych kosmetyków w pięknych opakowaniach. Możliwości jest mnóstwo!