Każde dziecko marzy o szczęśliwym i pogodnym domu. To tutaj zaczyna się jego świat. Przy odrobinie fantazji i wiedzy możemy stworzyć dla niego przyjazne i inspirujące wnętrze. Odpowiednio dobrane meble dla dzieci sprawią, że nasi milusińscy będą się czuć w swoim pokoju naprawdę wspaniale.

Zdrowe drewniane meble

Stworzenie w domu miejsca dla dziecka to ważne wyzwanie. Pokój powinien być urządzony nie tylko ładnie i funkcjonalnie, ale także z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest z jakiego materiału wykonane są meble. Powietrze w pomieszczeniu gdzie znajdują się meble drewniane jest zupełnie inne niż to, w którym znajdują się sprzęty wykonane z plastiku. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na zdrowie i samopoczucie dziecka. Najlepsze

Meble dziecięce

będą materiały naturalne, doskonale więc będzie, jeśli zdecydujemy się na meble z litego drewna. Aranżując przestrzeń pokoju pamiętajmy, by był on nie tylko przytulny, ale także łatwy do wprowadzania zmian, które będą się wiązać z rozwojem i wzrostem naszej pociechy. Unikajmy wszelkich ostrych krawędzi, elementów ze szkła czy innych, niestabilnych elementów.

Kolorystyka i wystrój pokoju

Wybierając meble dla dzieci i decydując się na kolor ścian postawmy raczej na spokojne, jasne barwy. Doskonale sprawdzą się biel, ecru i pastele. Jeśli pokój znajduje się od strony północnej wybierzmy słoneczne odcienie. Umieśćmy w pokoju kilka źródeł światła- podstawowe to oświetlenie górne, ale dobrze jest, gdy funkcjonują także boczne kinkiety, nie zapominajmy o lampce nocnej, która pomoże ukoić lęk dziecka przed ciemnością. Może mieć ona niezwykły kształt - gwiazdy lub księżyca, może grać łagodne melodie i rzucać bajkowe cienie na ściany.

Jasne, drewniane meble, wykonane w prostym stylu, będą pięknie harmonizować z kolorowym dywanem, obrazkami i wesołymi poduszkami. Ładne zasłony i firanki dodadzą przytulności, tak samo jak puchate pluszowe misie. Pamiętajmy jednak o konieczności częstego ich prania, oraz regularnego odkurzania dywanu - zaniedbane staną się siedliskiem roztoczy i źródłem infekcji. Rośliny doniczkowe w pokoju dziecka to kwestia sporna. Z jednej strony mogą być łatwo uszkodzone i zniszczone, powodując bałagan, z drugiej strony- pozytywnie jonizują powietrze, wpływając na zdrowie dziecka. Szczególnie dobroczynne jest tu geranium, trochę dziś zapomniane. Roślina ta działa przeciwwirusowo i bakteriobójczo, wykazując szczególne działanie prozdrowotne.

Idealne meble dla dziecka

Przy wyborze mebli dziecięcych kierujmy się ich funkcjonalnością i ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Rozważmy takie pomysły jak szuflady pod łóżkiem, dodatkowe schowki, pozwalające na zaoszczędzenie miejsca, a gdy w pokoju mieszka więcej dzieci- piętrowe łóżka z drewna. Trzeba pomyśleć również o odpowiednich sposobach przechowywania zabawek. Warto zaopatrzyć się skrzynie i plastikowe pojemniki w różnych rozmiarach. Po skończonej zabawie polećmy maluchowi by posegregował i schował zabawki, w ten sposób będziemy mogli go uczyć zachowywać porządek.

By ożywić wnętrze możemy dodać ciekawe dekoracje, takie jak np. naklejki naścienne. Wybór ich jest ogromny, dziecko samo może wybrać postacie z ulubionych bajek, miłe zwierzątka czy fantazyjne kwiaty. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie na jednej ze ścian kolorowej fototapety. Warto kolekcjonować obrazki malowane przez nasze dziecko, te najładniejsze można oprawić i powiesić na ścianie, tworząc wyjątkową galerię. Jeśli maluch wykazuje szczególny talent i pasję do malowania, objawiające się nieplanowanym przez nas malowaniem ścian i drewnianych mebli, warto postarać się o dużą tablicę, lub też pomalować ścianę farbą tablicową. W ten sposób mały artysta może swobodnie tworzyć swoje dzieła.

Wybierając meble dziecięce i tworząc pokój dla naszego dziecka postarajmy się spełnić choć jedno jego marzenie, zapytajmy go, co chciałoby w nim mieć. To naprawdę najczęściej nie wymaga wielu zabiegów ani nakładów finansowych. Może się okazać, że wielki uśmiech szczęścia wywoła kolorowa narzuta na łóżko ze Smerfami, czy mała lampka nocna z postacią Kopciuszka. Współpracując z dzieckiem w kwestii aranżacji, np. wybierając dodatki według jego gustu, doceniamy je i pokazujemy, że jest ważne.

Meble dla dzieciMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dziecięceMeble dziecięceMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dla dzieciMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dziecięceMeble dziecięceMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dla dzieciMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dziecięceMeble dla dzieciMeble dla dzieci