Przedpokój pełni bardzo ważną rolę w każdym domu. Codziennie wita i żegna wszystkich domowników oraz odwiedzających ich gości. Ma za zadanie być przestrzenią funkcjonalną, zawsze uporządkowaną i ładną. Ma zachęcać do wejścia w głąb mieszkania i stanowić godną wizytówkę domu i gospodarzy. Przy tym wszystkim przedpokój jest zazwyczaj najmniej ustawnym pomieszczeniem w mieszkaniu, ciasnym i ciemnym lub jasnym, ale mikroskopijnych rozmiarów. Wiele osób ma problem z jego urządzeniem. Jakie stylowe meble do przedpokoju wybrać, by pomieszczenie mogło należycie spełniać swoje ważne zadania?

Meble do przedpokoju: piękne ale i praktyczne!

Wybierając meble do salonu czy komplet mebli łazienkowych możemy kierować się przede wszystkim własnym gustem, decydując się na egzemplarze modne i piękne. W przypadku przedpokoju kryteria doboru mebli powinny być nieco inne. Przedpokój – ze względu na nieduże rozmiary i niezbyt atrakcyjny kształt – jest przestrzenią trudną do zagospodarowania. Zanim więc wybierzemy piękną drewnianą garderobę z lustrem, zastanówmy się, czy jej gabaryty będą odpowiednie do pomieszczenia, którym dysponujemy. Możemy, oczywiście, nabyć stylowe meble do przedpokoju jednak przed dokonaniem zakupu rozważmy jednak szczegółowo jakie elementy wyposażenia będą nam niezbędne i jakie są ich dopuszczalne wymiary, tak, aby można ich było bezproblemowo używać.

Meble typu 2 w 1 to dobre rozwiązanie do przedpokoju. Zamiast szukać miejsca do wstawienia wieszaka oraz kolejnego miejsca, dobrego do zawieszenia lustra, możemy wybrać panel wieszakowy z lustrem – mebel zajmie pojedyncze miejsce w przedpokoju, a zagwarantuje nam zaspokojenie dwóch potrzeb mieszkańców. Podobnym przykładem mebla wielofunkcyjnego będzie stylowa drewniana skrzynia, która posłuży za siedzisko, jednocześnie stając się sprytnym i pojemnym schowkiem na buty.

Meble do przedpokoju – w jakim stylu?

Wiele osób staje przed dylematem: w jakim stylu urządzić przedpokój? Zastanawiamy się często, czy powinien on być kontynuacją stylistyki pozostałych pomieszczeń (lub wybranego z nich), czy też zdecydować się na coś zupełnie odmiennego. Najbezpieczniejszą opcją będzie, oczywiście, przedpokój w stylu klasycznym. Klasyczna garderoba z drewna sosnowego doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu i świetnie skomponuje się z dowolną kolorystyką ścian i podłóg. Jeśli szukamy czegoś bardziej ukierunkowanego na konkretny styl, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ważna jest dla nas spójność stylistyczna całego mieszkania. Jeśli każdy pokój urządzony jest w innym stylu, to również w przedpokoju możemy poszaleć, natomiast jeżeli całe mieszkanie jest Meble drewnianekonsekwentnie urządzane w klimatach vintage, to do takich wnętrz zupełnie nie będą pasować nowoczesne meble do przedpokoju, ponieważ pomieszczenie wyda się zupełnie oderwane od reszty mieszkania. Dużą popularnością cieszą się postarzane meble do przedpokoju. Rustykalny wieszak ścienny z drewna czy bielona garderoba sosnowa to idealne meble do stylu rustykalnego, vintage, prowansalskiego czy shabby chic. W nowoczesnym wnętrzu z nutą romantyzmu sprawdzi się biała garderoba z drewna mahoniowego, natomiast świerkowe meble do przedpokoju uświetnią wnętrze aranżowane na góralską nutę.

Detale, które dodają uroku

Stylowe meble do przedpokoju zachwycają detalami. Panel wieszakowy, garderoba z lustrem i drewniana ława mają przede wszystkim być praktyczne i wygodne w użytkowaniu, dlatego forma mebli do przedpokoju jest zwykle prosta, tradycyjna. To, co wyróżnia jedne meble wsród innych i nadaje im niepowtarzalny urok, to drobne dekory i ozdobne akcesoria meblowe. Czasami to sama struktura drewna czy sposób naniesienia lakieru wierzchniego dodają meblom charakteru. Stylowe meble do przedpokoju w stylu rustykalnym będą posiadać efektowne przecierki, pęknięcia i odpryski, w meblach do przedpokoju z drewna świerkowego zachwycą nas wycinane motywy i rzeźbione fronty, a dębowa komoda do przedpokoju zyskuje nowoczesny look dzięki prostym stalowym uchwytom.