W dzisiejszych czasach ciągle gdzieś się spieszymy: do pracy, na umówione spotkanie, na autobus, codziennie zdarza się sytuacja, która wymaga od nas większego pośpiechu, z czasem przestajemy nawet zauważać, w jak szybkim i zwariowanym tempie żyjemy. Gdy organizm sygnalizuje konieczność snu, często odpoczywamy w przypadkowym miejscu i otoczeniu lub wlewamy w siebie następne mocne espresso. Nasz organizm regeneruje się jednak najszybciej i najbardziej efektywnie podczas snu. Warto zatem zadbać o odpowiednią przestrzeń w sypialni i zdecydować się na wygodny materac i łóżko z drewna.

Jakie łóżka z drewna wybrać?

Łóżka z drewna sosnowego – jedne z najczęściej wybieranych łóżek do sypialni, a ogromny wpływ na popularność łóżek tego typu ma przystępna cena, która jest zdecydowanie niższa od łóżek z twardszych gatunków drewna. Meble z drewna sosnowego mogą być również użytkowane przez alergików, bowiem sosna posiada właściwości elektrostatyczne i nie powoduje zawirowań kurzu. Jest to również gatunek, który idealnie nadaje się do produkcji łóżek w stylu rustykalnym, im bardziej sęczny tym lepiej, a odpowiednia twardość drewna sprawia, że doskonale poddaje się procesowi strukturyzacji, czyli mechanicznego postarzenia.

Łóżka z drewna dębowego – dąb jest drewnem mocnym i wytrzymałym, dlatego też łóżka dębowe choć droższe od łóżek sosnowych to zdecydowanie warte są swojej ceny. Ogromna wytrzymałość drewna sprawia, że nie straszne im wgniecenia oraz intensywne użytkowanie. Łóżka z drewna dębu doskonale pasują do wnętrz stylizowanych na stare, a struktura drewna najlepiej prezentuje się zabezpieczona woskiem lub olejem.

Łóżko z drewna

Łóżka z drewna bukowego - łóżka bukowe wytrzymałością podobne są do łóżek z dębu, jednak ich kolor jest decydowanie jaśniejszy, barwa drewna przybiera jasne odcienie beżu, dlatego też idealnie nadaje się do jasnych aranżacji, posiada mało widoczne usłojenie.

Łóżka z drewna brzozowego – ze względu na to, że drewno brzozowe jest drewnem twardym, meble wykonane z tego rodzaju drewna z pewnością posłużą nam przez długie lata. Łóżka wykonane z drewna brzozowego doskonale pasują do sypialni w klasycznym stylu oraz art deco.

Łóżka z drewna świerkowego – obok łóżek sosnowych najchetniej kupowane obecnie łóżka. Z pewnością posłużą nam przez długie lata ponieważ jest to drewno twarde i wytrzymałe.

Łóżka z drewna mahoniowego – drewno mahoniowe jest drewnem egzotycznym oraz dość drogim, dlatego też nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ich zakup. Meble mahoniowe pasują do nowoczesnych wnętrz, niewątpliwe stanowią o pewnym luksusie, podobnie jak meble z palisandru.

Popularne modele łóżek drewnianych

W modelach łóżek drewnianych można śmiało przebierać ponieważ producenci mebli z litego drewna oraz sklepy meblowe oferują pokaźną serię łóżek do sypialni, w każdym stylu i na każdą kieszeń. Ponadto, są również na tyle elastyczni, że mogą dopasować wymagania Klienta do konkretnego produktu z oferty, w grę wchodzi zmiana koloru, rozmiaru, gatunku drewna czy też sposób wybarwienia. Najczęściej jednak wybieramy łóżka klasyczne, charakteryzujące się prostymi bryłami, bez zbędnych zdobień i ornamentów. Nie rezygnujemy jednak z zagłówka, i choć stawiamy głównie na prostotę decydując się na zagłówki w postaci jednej lub dwóch desek, to coraz częściej wybieramy również zagłówki tapicerowane, które stanowią nie tylko bardzo wygodne oparcie np. podczas pochłaniania ulubionej książki w łóżku, ale są również elementem dekoracyjnym mebla. Model łóżka zależny jest w dużej mierze od stylu wnętrza.

Przeglądając bogatą ofertę internetowych sklepów meblowych warto zwrócić uwagę, że najczęściej kupowanymi łóżkami z drewna są łóżka rustykalne oraz prowansalskie. Łóżka w stylu rustykalnym, nawiązują do wnętrz starych, w których panuje domowa, rodzinna atmosfera pełna szczerego ciepła i życzliwości. Łóżka z litego drewna, w połączeniu z drewnianą, rustykalną komodą, regałem, szafkami nocnymi czy szafą stworzą efekt rustykalnej sypialni z charakterem.

Łóżko w każdej sypialni gra pierwsze skrzypce i zawsze stoi w centralnym punkcie pomieszczenia, dlatego też w sypialniach w stylu prowansalskim, oprócz łóżka znajduje się również toaletka, szafki nocne, szafa, komody, lustro oraz wiele przedmiotów dekoracyjnych – w takich wnętrzach nigdy nie ma wrażenia przepychu. Wszystko za sprawą jasnych, a w zasadzie białych mebli drewnianych, które dodają wnętrzu przestrzeni i otwartości. Niezależnie od tego, jakie łóżko wybierzemy, zawsze decydujmy się na łóżko wykonane z litego drewna, bowiem tylko naturalne materiały w sypialni są gwarancją zdrowego i bezpiecznego snu.

Łóżko z drewnaŁóżko z drewnaŁóżka z drewnaŁóżka z drewna (drewniane).Meble z drewna (łóżka z drewna).Meble z drewna (łóżka).Łóżka z drewnaŁóżka z drewnaŁóżka z drewnaŁóżka z drewna.Łóżka z drewnaŁóżko z drewnaŁóżko z drewna bukowegoŁóżko z drewna