Sypialnia jest miejscem, w którym jak nigdzie indziej zależy nam na komforcie. Aby móc w pełni się zrelaksować, potrzebujemy w tym pomieszczeniu wygodnych, niezawodnych mebli oraz odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni, w tym przede wszystkim: właściwie dobranych kolorów, odpowiedniego rozplanowania mebli i trafnego doboru elementów dekoracyjnych. W sypialni zwykle nie silimy się na oryginalność i uzyskanie zaskakującego efektu. Często decydujemy się na proste, klasyczne meble, neutralną kolorystykę i naturalne dodatki tekstylne. Ma być czysto, jasno, wygodnie i przytulnie. Jak uzyskać taki efekt?

Meble w sypialni – najważniejsza część aranżacji

Na sypialnię przeznaczamy zazwyczaj jedno z mniejszych pomieszczeń w domu. Z tego powodu raczej nie zostawiamy sobie zbyt dużej przestrzeni dla kreatywnego zaaranżowania wnętrza. Prawda jest jednak taka, że nie potrzebujemy wymyślnych dekoracji i zaskakujących rozwiązań architektonicznych w pokoju, który przecież ma nam służyć głównie do snu i wypoczynku. Ze względu na niepisaną zasadę minimalistycznego urządzania sypialni, meble stanowią jeden z głównych elementów aranżacyjnych w tym pomieszczeniu. Jednocześnie są także wyposażeniem, które powinno być wygodne w użytkowaniu, trwałe i sprzyjające wypoczynkowi. W sypialni musi się znaleźć łóżko, stolik nocny, a jeśli jest odpowiednio dużo miejsca, to także inne elementy wyposażenia, jak komoda, szafa, może nawet toaletka. Meble mogą być bardziej dekoracyjne, np. białe meble z rzeźbionymi frontami i giętymi nóżkami, które doskonale sprawdzą się w aranżacji romantycznej, lub piękne w swej skromności. Dziś skupimy się na tej drugiej propozycji.

meble z litego drewna

Zakup produkty z kolekcji Marika sosnowa tutaj - https://www.seart.pl/marika-sosnowa-k-30.html

Czy coś może relaksować bardziej niż cisza lasu, bliskość natury, uczucie ciepła i przytulności…? Proste, wykonane z litego drewna meble, pachnące lasem i utrzymane w jasnym, ciepłym wybarwieniu to idealna propozycja do sypialni pełnej harmonii i błogości. Kolekcją mebli doskonale wpisującą się w ten obraz jest kolekcja Marika Sosnowa. Klasyczny wygląd mebli w połączeniu z nowoczesna funkcjonalnością daje wyposażenie dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Proste bryły, solidne konstrukcje i naturalny wygląd drewna sosnowego z widocznym rysunkiem to idealna baza do wykreowania dowolnej aranżacji. Meble Marika pięknie komponują się z bielą. Takie połączenie da nam uniwersalne i przyjemne dla oka wrażenie świeżości, lekkości i przestrzeni. Sosnowe łóżko i szafę dobrze jest zestawić z białymi dodatkami zwłaszcza wtedy, gdy sypialnia jest pomieszczeniem małym i dość ciemnym. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, meble z litego drewna sosnowego w prostej, klasycznej formie będą świetnym tłem dla większych szaleństw aranżacyjnych w doborze kolorów i wzorów – jasne meble drewniane śmiało można uzupełnić o tkaniny w soczystych barwach: dwa kontrastujące ze sobą kolory dodatków dadzą bardziej nowoczesny efekt we wnętrzu. Proste i praktyczne meble z drewna sosnowego są także odpowiednie dla aranżacji skandynawskiej. Możliwości jest naprawdę wiele! Stabilne, dość masywne bryły komód, łóżek i szafek nocnych z kolekcji Marika dają poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo pozostają w harmonii z pozostałym prostym i praktycznym wyposażeniem sypialni. Bez względu na to, na jakie kolory i dekoracje we wnętrzu się zdecydujemy, Marika Sosnowa będzie formą „uspokajacza” całości, swoistą kotwicą, która nie pozwoli odpłynąć zbyt daleko na fali pomysłów dekoratorskich.

Klasyczne meble w sypialni – co nam to daje?

Jak widać po powyższych przykładach – zastosowanie w sypialni prostych, klasycznych mebli pozwala na urządzenie wnętrza zgodnie z osobistymi preferencjami i możliwościami pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na tradycyjne wyposażenie sypialni, będziemy mogli dowolnie odświeżać wnętrze, wprowadzając coraz to inne elementy, a jednocześnie nie będziemy ryzykować, że uzyskamy nienaturalny efekt, że coś nie będzie do siebie pasować.

meble z litego drewna

Zakup produkty z kolekcji Marika sosnowa tutaj - https://www.seart.pl/marika-sosnowa-k-30.html

Utrzymane w jasnym, naturalnym wybarwieniu meble sosnowe Marika dają bardzo silne wrażenie estetycznego spokoju, przytulności i porządku. Jeśli dysponujemy ciasnym pomieszczeniem, warto do niego wstawić tego typu meble, bo od razu dadzą efekt ładu i harmonii i nie spowodują, że przestrzeń wyda się zagracona czy przytłoczona.

Kolejną zaletą stosowania w sypialni klasycznych drewnianych mebli jest bezpieczeństwo użytkowania oraz ponadprzeciętna trwałość wyposażenia. Proste kształty, sprawdzone rozwiązania technologiczne i połączenie tradycji z nowoczesnością to gwarancja niezawodności łóżka, szafy i komody, nawet przy intensywnej, codziennej, wieloletniej eksploatacji. Decydując się na wymyślne kształty i nietypowe konstrukcje zawsze ryzykujemy, że całość może nie być aż tak stabilna, albo że ażurowe elementy będą bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając solidne i proste wyposażenie sypialni, takie jakim są meble Marika Sosnowa, inwestujemy w meble drewniane do sypialni, które będą nam służyć przez długie lata.