Sypialnie jest takim pomieszczeniem w mieszkaniu, gdzie zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. To pokój przeznaczony typowo do wypoczywania i zbierania sił na kolejny dzień. Jego wystrój powinien zatem być przyjemny i komfortowy przede wszystkim dla nas. Warto jednak zadbać o to, żeby sypialnia, choć częściowo związana była stylem z innymi pomieszczeniami w domu, a elementy jej wyposażenia pasowały do siebie nawzajem. Poniżej kilka inspiracji, które pomogą wybrać najlepszą stylistykę tego pomieszczenia.

Jaki styl pasuje do sypialni?

łóżko drewniane

Wiecej mebli z kolekcji Natural znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/natural-k-117.html

W sypialniach zazwyczaj dominują jasne i stonowane kolory, co dotyczy także mebli. Z uwagi na charakter sypialni, jako miejsca do wypoczynku, podczas urządzania tego pomieszczenia warto ograniczyć dodatki. Każdy zbędny mebel i element dekoracyjny może podświadomie odwracać uwagę od wypoczynku. Dlatego w sypialni warto wprowadzić minimalizm i wyposażyć ją meblami, które także nie mają zbędnych ozdób.

Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko drewniane i to od jego wygody zależy, czy nasz wypoczynek będzie efektywny. Także wygoda powinna dotyczyć pozostałych mebli w tym pomieszczeniu. Szafki i komody powinny być funkcjonalne i możliwie najbardziej intuicyjne. Często będziemy korzystać z nich, będąc mocno zmęczeni lub jeszcze rozespani, dlatego łatwość odnalezienia odpowiednich rzeczy wewnątrz mebli może być bardzo cenna.

Wszystkie wspomniane cechy spełniają drewniane meble zgromadzone w kolekcji Natural. To propozycja dla osób, które lubią proste klasyczne formy i solidne wykończenie. Trwałe meble z drewna dębowego mają widoczny naturalny deseń na frontach. Ich jasny kolor i ciekawa struktura nada całej sypialni poczucia lekkości i sprawi, że będzie zachęcała do wypoczynku. Dla podkreślenia stylu i interesującej struktury drewna, niektóre przestrzenie zostały podświetlone jasnym pasem LED.

Sypialnia w cięższym stylu

łóżko drewniane

Wiecej mebli z kolekcji Marika znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/marika-sosnowa-k-30.html

Lekka i zwiewna stylistyka nie pasuje do każdego typu wnętrza. W części sypialni dużo lepiej sprawdzą się bardziej masywne meble, których bryły podkreślą daną aranżację. Obszerne i masywne łóżka będą pasowały do stylizacji określanych jako industrialne. Łatwo można wkomponować je w duże przestrzenie, gdzie będzie dobrze widoczna ich bryła.

Sosnowe meble z serii Marika to propozycja na wyposażenie właśnie takich miejsc. Charakteryzują się ciemną kolorystyką specjalnie oprawionego drewna sosnowego. Dzięki zabiegom olejowania i woskowania, nadano im tak ciekawy wygląd. Minimalistyczna forma i brak zdobień będą świetnie komponowały się z surowymi wnętrzami.

W skład kolekcji wchodzą przede wszystkim obszerne łóżka o masywnych podporach z litego drewna. Wyposażone są w wysokie i pozbawione zdobień węzgłowia. Przypominają nieco obszerne łóżka z grubą pierzyną, jakie znamy z wiejskich domów. Dodatkowo podczas wyposażenia sypialni przydatne będą także komody drewniane o symetrycznym kształcie z obszernymi i pojemnymi szufladami i charakterystycznymi otworami we frontach.

Niebiański styl

łóżko drewniane

Wiecej mebli z kolekcji Dream Bedroom znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/dream-bedroom.html

Wielu producentów materacy i łóżek reklamuje swoje produkty, porównując wypoczynek na nich do spania na chmurze. W tym przypadku to porównanie odnosi się do miękkości materacy, jednak nawiązanie do nieba pojawia się w wielu aranżacjach sypialni.

Do osiągnięcia takiego efektu nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy głównej ścianie nadać błękitnej barwy, a pozostałe elementy utrzymać w białym bądź ciepłym kremowym odcieniu. Dodatki w postaci wykładziny z futra czy lekkich poduszek staną się dopełnieniem takiej aranżacji.

W niebiańskiej stylistyce ważne są także odpowiednio dobrane meble. W tym przypadku warto postawić na wyroby z kolekcji Dream Bedroom, wykonane z drewna dębowego. Charakterystyczną cechą tych mebli jest ich lekka stylistyka. Konstrukcja łóżek wydaje się unosić nad ziemią, podpierana na schowanej głębiej podstawie. Największą ozdobą tych mebli jest naturalny deseń drewna, który został uwidoczniony na każdym elemencie. Obszerne łóżka staną się nie tylko wygodnym miejscem, ale także będą cechowały się sporą wytrzymałością i trwałością.

Inne meble w sypialni

Pisząc o dekoracji sypialni, sporo miejsca poświęciliśmy różnym typom łóżek. Jednak na wygląd tego pomieszczenia wpływ ma nie tylko łóżko, ale także inne elementy wyposażenia. Najczęściej w tym miejscu przechowujemy też ubrania, dlatego będzie nam potrzebna funkcjonalna komoda ze sporą ilością zamykanych szuflad i szafek. Warto zdecydować się także na proste drewniane szafki nocne, na których umieścimy lampkę i kilka przydatnych drobiazgów. W niektórych sypialniach znajdzie się także miejsce na stolik RTV, czy dużą szafę ubraniową.

Niezależnie od tego jakie meble, poza łóżkiem, znajdą się w naszej sypialni, warto pamiętać, żeby były one dopasowane stylem do łóżka i do siebie nawzajem. Nic tak nie rozprasza uwagi w mieszkaniu, jak gryzące się style elementów wyposażenia. Dlatego podczas zakupu łóżek ze wspomnianych kolekcji mebli, warto sięgnąć także po komody czy szafy. Wybierając produkty z tej samej serii, unikniemy stylistycznego nieładu.


Polecane meble do sypialni