Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie przypuszczał, ze zakupy przez internet okażą się tak popularne i staną się jedną z najbardziej dochodowych gałęzi sprzedaży. Do niedawna produktami najczęściej kupowanymi w e-sklepach były głównie książki – dziś w czołówce zakupów znajduje się sprzęt RTV i AGD, telefony komórkowe oraz meble, na które można zauważyć wzmożony popyt.

Czym kuszą nas meblowe e-sklepy?

Na korzyść zakupów on line wpływ ma wiele czynników, które determinują decyzje o zakupie. Pierwszym czynnikiem jest wygoda i oszczędność czasu. Mówimy „czas to pieniądz”, dlatego też nie lubimy go marnować. Zapoznanie się z ofertą meblowych sklepów stacjonarnych wiąże się niestety ze sporą stratą czasu, jaki poświęcić musimy na dojazd do sklepów, by móc wybrać interesujące nas

Komoda drewniana (Meblowy sklep internetowy).

wyposażenie. Podróż ta, niestety może wiązać się również z korkami w większości polskich miast. Spacer po wielko powierzchniowych sklepach z meblami również kradnie nasz czas, a często i tak, nie jesteśmy w stanie obejrzeć wszystkiego.

W sklepach on-line w bardzo prosty sposób możemy posegregować i zawęzić produkty, którymi jesteśmy zainteresowani, np. poszukujemy stołu w rozmiarze 100x200cm wykonanym z drewna sosnowego w kolorze wenge. Dzięki kilku kliknięciom w ofercie sklepu pojawią się produkty spełniające nasze wymagania, co znacznie ułatwia wybór. Zakupy w internecie dla nas są po prostu wygodne, a wyboru dokonać możemy o każdej porze dnia i nocy, w naszych ulubionych kapciach. Jak pokazują badania decyzje zakupowe pojawiają się najczęściej w godzinach 20.00 – 24.00, dlatego sklepy internetowe są prawdziwym strzałem w 10-tkę! Należy również pamiętać, że w tym czasie sklepy stacjonarne są już po prostu zamknięte, a nie każdy ma czas, aby wyrwać się wcześniej z pracy i odwiedzić sklep stacjonarny.

Kolejnym ważnym aspektem, który należy poruszyć jest oszczędność, już nie czasu a pieniędzy. Internetowe sklepy meblowe mogą pozwolić sobie na mocno konkurencyjne ceny, głównie ze względu na niższe koszty magazynowania ( w tym wynajmu powierzchni ekspozycyjnych), często mniejszą ilość pracowników, zakup mebli bezpośrednio od producentów w cenach hurtowych oraz w końcu brak pośredników. Bardzo często, te największe sklepy meblowe oferujące zakupy przez internet pomimo i tak mocno konkurencyjnej ceny oferują również darmowy transport na terenie całej Polski. Co więcej, zaufane sklepy realizują dostawy firmowym transportem, nie zewnętrznymi firmami kurierskimi. Dzięki temu unikamy niepotrzebnego przeładunku mebli, a co za tym idzie towar nie ulega uszkodzeniom transportowym.

Następnym atutem przemawiającym na korzyść sklepów internetowych jest różnorodność produktowa. W jednym miejscu wybierzemy solidne, drewniane łóżko, szafki nocne, komodę lampki nocne, pościel czy dekoracyjne poduszki i ramki na rodzinne zdjęcia. Wszystko kupimy w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu – popijając naszą ulubioną kawę.

Zakupy internetowe należą również do zakupów dokonywanych bez presji czasu. W każdym momencie możemy raz jeszcze sprawdzić wymiary mebla i kolor oraz przeanalizować produkty w koszyku i jeżeli nie jesteśmy pewni, powrócić do nich za jakiś czas.

Dużo osób obawia się zakupów dokonywanych drogą internetową ze względu na ograniczone zaufanie do sprzedającego. Jednak jest to mylne spostrzeżenie, obecnie sklepy internetowe sprawdzane są bardzo rzetelnie przez organy kontrolujące i nadzorujące przebieg zakupów, wypłacalność czy zgodność regulaminu z obowiązującym prawem. Ochronę kupującego oferuje między innymi wiodący znak jakości Trusted Shop. Przyznanie Znaku Jakości Trusted Shop świadczy o spełnieniu ponad 100 kryteriów jakości dotyczących między innymi przestrzegania praw konsumentów.

Kto robi zakupy w meblowych sklepach internetowych?

Klientów e-sklepów możemy podzielić na dwie główne grupy:

  1. Klienci, dla których najważniejsza jest cena, dlatego w sieci poszukują promocji i rabatów
  2. Klienci, którzy poszukują mebli oryginalnych, nietuzinkowych i awangardowych, często oferowanych jako edycja limitowana. Dla tej grupy Klientów liczy się unikatowość i zakup produktów trudno dostępnych, natomiast zakupy w sieciówkach ich nie interesują.

Sklepy internetowe coraz bliżej Klientów

Sprzedaż internetowa odgrywa coraz większe znaczenie na polskim rynku, dlatego też sprzedawcy starają się zrobić wszystko, aby swoją ofertę przedstawić w jak najbardziej realny i rzetelny sposób. Ogromne znaczenie odgrywają zdjęcia, które powinny przestawiać rzeczywisty produkt oraz kolor. Ważne są tu również zdjęcia dodatkowe prezentujące zbliżenia na strukturę drewna w przypadku mebli drewnianych, na okucia czy blat. Idealnie, jak sprzedawca udostępnia zdjęcia mebla otwartego, z wysuniętymi szufladami czy drzwiami od szafy. Duże znaczenie mają też zdjęcia aranżacyjne, które ukazują dany mebel lub zestaw mebli w określonej aranżacji czy wnętrzu, dając jednocześnie pogląd tego jak dane meble będą się prezentowały. Jednak same zdjęcia dobrej jakości nie wystarczą. Kwestią kluczową każdego oferowanego produktu jest dokładny opis, który w sposób klarowny powinien opisywać dany mebel. I tu należy pamiętać, że im więcej szczegółów tym lepiej dla Klienta. Dzięki tym informacjom Klient będzie mógł dokładniej zapoznać się z interesującym go produktem, co pozwoli uniknąć rozczarowania przy dostawie.

internetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowyInternetowy sklep meblowy