Rodzaje krzeseł

Krzesło to podstawowy mebel, który znajdziemy niemal w każdym pomieszczeniu. Zależnie od tego czy jest to salon, kuchnia, jadalnia, biuro czy pokój dziecka znajdziemy w tych pokojach różne krzesła. Obrotowe, ergonomiczne, biurowe, zdrowotne, barowe – każde z nich różni się od siebie nie tylko pod względem designu, ale również parametrów technicznych, czy materiałów, z których zostało wykonane. Przeciętny klient nie wie, że wybór jest aż tak duży. Jak zatem zmierzyć się z wyborem krzesła idealnego? Podpowiadamy poniżej.

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Materiał

Krzesła drewniane

Krzesło powinno być przede wszystkim trwałe. Dlatego też w tym względzie najlepiej sprawdzają się krzesła drewniane. Mogą być wykonane z drewna sosnowego, świerkowego, mahoniowego bądź bukowego. Świetnym rozwiązaniem są również krzesła tapicerowane. W tym względzie należy zwrócić uwagę na materiał, który je wypełnia – niewygodna gąbka może być dobra tylko na chwilę, przy dłuższym siedzeniu będzie wywoływała dyskomfort. Krzesła drewniane są nie tylko wytrzymałe, ale również mogą stanowić świetny element dekoracyjny, np. wybierając krzesło drewniane ręcznie rzeźbione. Obok krzeseł drewnianych prym wiodą również krzesła rattanowe, skórzane i… akrylowe. Każdy może wybrać coś dla siebie!

Parametry techniczne

Wybierając krzesło należy pamiętać, że wygodę i komfort zapewniają również dobrze dobrane parametry techniczne. Jeśli szukamy krzesła do stołu, to z pewnością należy pamiętać o odpowiedniej wysokości krzesła – jego wysokość powinna wynosić około 45-49 cm od podłogi. Jeśli przy stole będzie kilka krzeseł, to z pewnością należy uwzględnić, że każde krzesło potrzebuje ok. 60 cm miejsca przy stole. Dobrze dobrane krzesło nie powoduje również ucisku ud, który przy długim siedzeniu powoduje drętwienie nóg.

Design

Zastanawiając się, jakie krzesło wybrać należy zwrócić również uwagę na całość wystroju wnętrz. Krzesła powinny współgrać z pomieszczeniem. Krzesła stanowią tak wdzięczny dodatek, że na przekór powszechnej opinii nie trzeba decydować się tylko na jeden określony rodzaj krzeseł w danym pokoju. Coraz częściej widuje się aranżacje wnętrz, które łączą w jednym pomieszczeniu wiele rodzajów krzeseł. Jeśli Twoje wnętrze urządzone jest w skandynawskim lub prowansalskim stylu z pewnością sprawdzą się w takim wnętrzu krzesła białe lub krzesła drewniane. We wnętrzach eleganckich zastosowanie znajdą krzesła z obiciem skórzanym bądź krzesła tapicerowane. Natomiast wnętrza w stylu afrykańskim bądź industrialne nie będą piękne bez krzeseł rattanowych. Wybierz krzesła odpowiednie do swojego wnętrza. Już wiesz, jakie krzesła będą pasowały do Twojej przestrzeni? 

Zapraszamy do poznania naszej oferty na krzesła do jadalni.

Krzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesło drewnianeKrzesło, krzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesło drewnianeKrzesła z drewnaKrzesło baroweKrzesło akryloweKrzesło drewnianeKrzesło drewnianeKrzesło drewnianeKrzesło drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesło drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesło drewnianeKrzesła, krzesło drewnianeKrzesło drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewnianeKrzesła drewniane