Słońce, ćwierkanie ptaków, szum lasu, kawa i fotel na ganku. Bardzo często tak właśnie wyobrażamy sobie życie poza miastem. Do tego spokój, cisza i codzienne doświadczanie natury. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na to, by zamieszkać na prowincji. I tak jak jeszcze całkiem niedawno ludzie migrowali z małych miasteczek i wsi do dużych miast, tak teraz coraz częściej dostrzegamy tendencję odwrotną. Wieś staje się świetną alternatywą dla hałaśliwego i tętniącego życiem miasta.


Dom na wsi – dlaczego opuszczamy miasta?

Miasto zaczęło przytłaczać. Niewielkie mieszkania nie stanowią już dla wielu wymarzonych czterech kątów – ciągłe korki, brak miejsc parkingowych i zgiełk. Do własnych upodobań dołączają jeszcze kwestie ekonomiczne i tak w rezultacie część osób postanawia wyjechać na wieś. Poniżej 5 powodów, dla których ludzie wyjeżdżają z miasta na prowincję:

1. Budowa domu

Przestronny i duży. Z najnowocześniejszymi zdobyczami techniki. Z miejscem dla dzieci i rodziców. Z przestrzenią do odpoczynku, zabawy i pracy. Dom, który nie przytłacza. Dom, w którym każdy ma swoją przestrzeń. Taki dom na wsi z pewnością pozwala fenomenalnie odpocząć i naładować baterie!

2. Ogrodzona posiadłość na własność

Duży dom związany jest również z całkiem sporym, otaczającym go terenem. Mieszkając na wsi możesz go ogrodzić i Dom na wsiwykorzystać posiadłość pod inne budynki. Sprawdzi się również jako teren idealny dla psa czy kota – z pewnością nie odmówią beztroskich wędrówek po podwórzu.

3. Duży taras i ogród

Jakież to szczęście, że po pracy możesz usiąść z kubkiem kawy na tarasie. I podziwiać. Chłonąć. Cieszyć się przestrzenią. Ogród to świetne rozwiązanie – nie tylko pięknie wygląda, ale również relaksuje. Ponadto, dla domu, w którym mieszkają dzieci świetną frajdą będzie urządzenie ogrodu z prawdziwego zdarzenia. Wspólna pielęgnacja kwiatów lub warzyw i owoców będzie idealnym wsparciem nauczania szkolnego.

4. Darmowe parkowanie

Zawsze wolny i darmowy parking to ogromny plus dla osób, które wcześniej mieszkały w mieście. Te osoby wiedzą, co oznacza 15-minutowe krążenie między blokami w celu znalezienia jakiegoś miejsca… Może to i ćwiczy cierpliwość, jeśli jednak jesteś rodzicem, a w Twoim samochodzie przebywa dziecko wiesz, że nie jest to komfortowa sytuacja.

5. Plac zabaw i teren do wypoczynku

Pamiętasz Twoje urodziny i skargi sąsiadów, że jest za głośno? Dom na wsi sprzyja rodzinie. Goście są tu mile widziani – nie ma najmniejszego problemu z letnim grillowaniem czy andrzejkową imprezą. Dodatkowo, dom na wsi to również teren rozrywki nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci – stwórz im prywatny plac zabaw. A może będą mogły liczyć nawet na domek na drzewie?

 

Życie na wsi – co komplikuje sprawy?

huśtawka na wsi

 

Dom na wsi to wspaniałe miejsce dla całej rodziny. Jednak czy zawsze jest tak sielsko? Zapewne nie, bo na szali należy postawić długie dojazdy do pracy, odwożenie do żłobka, przedszkola czy szkoły, sporą odległość do przychodni czy sklepu, dostęp do kultury i wiele innych. Życie na wsi to również wiele niedogodności związanych z samym domem – wszystko jest na głowie właściciela. Każdy najmniejszy remont musi pokryć z własnej kieszeni, nie może liczyć na fundusz remontowy, a prace wokół domu również są na jego głowie.

Jednak pomimo tych wszystkich minusów, które wymieniają zwolennicy życia w mieście, wiele osób w dalszym ciągu wybiera dom na wsi.