INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Poradnik wnętrzarski


Jakie meble do biura i gabinetu? Porady i inspiracje

Gabinet to przestrzeń, która kojarzy się przede wszystkim z pracą w ciszy i skupieniu. Może pojawiać się w obiektach firmowych, ale także w mieszkaniach i domach prywatnych. Pomieszczenie, w którym mamy możliwość spokojnego planowania przyszłych działań albo oddawania się pracy twórczej to wciąż synonim luksusu i obiekt westchnień posiadaczy niewielkich mieszkań. Gabinetem może być też wydzielona część salonu czy pokoju, w którym będziemy sami.

Czytaj więcej

Jakie meble drewniane do kuchni? Porady i inspiracje

Kuchnia jest sercem każdego domu i pełni w nim kilka bardzo ważnych funkcji. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy sporo czasu, nie tylko spożywając posiłki, ale także rozmawiając z bliskimi przy kubku kawy. Decydując się na wyposażenie kuchni i dobór odpowiednich mebli, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim pomieszczenie jako całość. Warto ocenić, jaki styl będzie miała cała kuchnia i dopiero wtedy dopasować meble i inne dodatki.

Czytaj więcej

Jakie meble do sypialni wybrać? Porady i inspiracje

Sypialnie jest takim pomieszczeniem w mieszkaniu, gdzie zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. To pokój przeznaczony typowo do wypoczywania i zbierania sił na kolejny dzień. Jego wystrój powinien zatem być przyjemny i komfortowy przede wszystkim dla nas. Warto jednak zadbać o to, żeby sypialnia, choć częściowo związana była stylem z innymi pomieszczeniami w domu, a elementy jej wyposażenia pasowały do siebie nawzajem.

Czytaj więcej

Jakie meble do drewnianego domu? Porady i inspiracje

Realizacja marzenia o budowie własnego domu najczęściej jest zaledwie pierwszym etapem tworzenia perfekcyjnego lokum. Kolejnym, niemniej ważnym elementem jest jego urządzanie. W przypadku domów wykonanych z drewna mogłoby się wydawać, że możliwości mamy nieco ograniczone. Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od tego, jaki dom urządzamy i który styl dla niego wybraliśmy.

Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do szarej podłogi? PORADNIK

Wraz z nadejściem mody na skandynawskie wnętrza, do naszych mieszkań i domów zawitała szarość. Ma różne oblicza, tak jak wiele jest jej odcieni: od jasnych delikatnych popieli do intensywnych, niemal czarnych kamiennych szarości. Pojawiła się nie tylko na ścianach i w elementach wyposażenia, ale także na podłogach. Trzeba przyznać, że jest w niej coś, co sprawia, że wiele osób decyduje się na ten kolor we własnym mieszkaniu. Poznaj kilka inspiracji.Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do szarych ścian?

Przez kilka dekad uciekaliśmy od szarości w aranżacjach wnętrz, stawiając na radosne kolory. Jednak wraz z nadejściem mody na nowoczesne aranżacje i skandynawską stylistykę, szary kolor ponownie pojawił się w naszych mieszkaniach. Ceniony jest za prostotę i uniwersalne zastosowanie. Można dopasować do niego niemal każdy inny kolor, a w razie potrzeby wystarczy odmienny odcień szarości.Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do jasnych ścian?

Jasne ściany to sposób wykańczania wnętrz, który nigdy nie przestał być modny. Zmieniały się obowiązujące nurty w aranżacji wnętrz, a jasne kolory na ścianach pojawiały się w większości z nich. Jasne ściany wizualnie powiększają pomieszczenie, czyniąc je bardziej nasłonecznionym i dając poczucie czystości. Także dobranie mebli i innych elementów wyposażenia do jasnych ścian nie powinno być większym kłopotem, ponieważ na takim tle mamy sporo możliwości aranżacyjnych. Oto kilka z nich.Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do ciemnych ścian?

Szukając stylu, w jakim chcemy zaaranżować wnętrze naszego mieszkania, możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy. W odpowiedzi na najmodniejsze dekoracje w danym sezonie kolejny zaskakuje nas zgoła odmiennymi rozwiązaniami. Podobnie jest z kolorem ścian. Białe wnętrza jakiś czas temu wkroczyły do naszych mieszkań, stając się z miejsca najmodniejsze. Jednak nie minęło wiele czasu, kiedy okazało się, że intensywnie ciemne ściany to dużo ciekawsze rozwiązanie.

Czytaj więcej

Jakie kolory we wnętrzu wybrać do białych mebli?

Meble w kolorze białym zdobywają coraz większą popularność w nowoczesnym wnętrzarstwie. Wpływa na to nie tylko moda na wizualnie powiększone jasne przestrzenie w aranżacjach skandynawskich czy prowansalskich. Biel to także bardzo uniwersalny kolor, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Na dodatek nowoczesne materiały pokrywające meble i środki chemiczne dobrze ze sobą współgrają, pozostawiając na długo biel wyraziście białą.

Czytaj więcej

Jakie meble do ciemnej podłogi wybrać?

Nowoczesne nurty we wnętrzarstwie połączone z rozwojem technologii sprawiają, że coraz częściej wybieramy do swojego mieszkania ciemne podłogi. Nie jesteśmy już skazani na wielobarwne klepki w różnych odcieniach ani wycierające się dywany. Ciemne barwy na podłodze już same w sobie stanowią interesującą dekorację. Problem może pojawić się wówczas, kiedy postanowimy dobrać do nich odpowiednie meble. Co zatem zrobić, żeby meble dobrze pasowały do ciemnej podłogi?

Czytaj więcej