INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Style w meblarstwie


Styl Chippendale

Styl Chippendale zawiera w sobie elementy baroku, francuskiego rokoka, gotyku, a nawet  motywy chińskie. Na bazie kompilacji Chippendale buduje nowy styl, który jest przejawem jego indywidualności artystycznej.

Czytaj więcej

Styl Thonet

Michael Thonet do dziś dnia jest ikoną promującą charakterystyczne gięte meble. Konstrukcja mebli thonetowskich była przejrzysta. Lekka forma i ażurowa konstrukcja siedzisk krzeseł budowały poczucie mebli o płynącej, ruchomej linii.

Czytaj więcej

Styl Empire

Meble w stylu empire opierają się na monumentalizmie. Ich budowa ciężka i zwarta ogranicza możliwość ich swobodnego przestawiania. Są to meble bardzo stabilne. Co ciekawe nogi mebli zastępowano podwyższeniem - cokołem. W ten sposób jeszcze bliżej zaznaczano powiązanie ze sztuką grecko-rzymską.

Czytaj więcej

Styl Sheraton

W obliczu zmieniających się oczekiwań społeczeństwa, znudzonych przepychem i monumentalizmem tworzy się nowy styl - "styl Sheratona". Styl ten związany jest bezpośrednio z osobą angielskiego stolarza Thomasa Sheratona. Upowszechniony przez niego nowy kierunek ograniczył przepych i wielkość form.

Czytaj więcej

Styl Art déco

Styl art déco obecnie zaliczany jest do jednego z najsłynniejszych stylów dekoracyjnych we wnętrzarstwie. Art déco swój funkcjonalizm budował w oparciu o różne techniki wykonania. Tu tworzy się paradoks. Meble oprócz użyteczności tworzonej przy zastosowaniu wysokiej jakości surowców jak drewno egzotyczne czy kość słoniowa, miały trafiać do szerokiej grupy odbiorców, a więc być tanie.

Czytaj więcej

Styl Skandynawski

Niewystarczająca ilość światła słonecznego i związana z tym wszechobecna ciemność- również w mieszkaniach mogła przytłaczać Skandynawów. Jasne, delikatne desenie mieszkań i mebli wyznaczyły nowy rytm. Ciepłe barwy podnoszą samoocenę człowieka i wyzwalają w nim uczucie radości. Takie połączenie to prawdziwy kontrast. Z jednej strony ciemność powodowana brakiem słońca, a z drugiej domowe ognisko urządzone tak, aby być nastrajać tym, co miłe i przyjemne człowiekowi.

Czytaj więcej

Styl Biedermeier

Pochodzenie słowa Biedermeier ma dość ciekawą historię. Zaczerpnięte zostało od nazwiska z tomów wierszy Ludwiga Eichrodta oraz Adolfa Kussmaula, w których główną rolę gra literacki bohater Wieland Gottlieb Biedermeier zaliczający się do osób o ograniczonej skali ambicji.

Czytaj więcej

Styl Kolonialny

Meble kolonialne wykonywano z litego drewna egzotycznego takiego jak: wenge, teak, mahoń, palisander czy drewno satynowe. Są to na ogół gatunki spełniające określone warunki atmosferyczne o niezwykle wysokiej trwałości. Na obicia mebli tapicerowanych stosowano skórę bądź aksamit.

Czytaj więcej

Styl Shabby Chic

Meble w stylu shabby chic to stary szyk w nowym wydaniu. Meble w tym stylu są celowo podniszczane, posiadają liczne przecierki i niedomalowania. Nawiązuje do mebli charakteryzujących się oznaką starości i zniszczenia wynikającego z upływającego czasu.

Czytaj więcej

Ludwik Styl

Styl Ludwika XVI budowany na ramie starożytności odradza się. Jego wczesna postać jest tworzona poprzez stopniowe zacieranie śladów rokokowej finezji. Opierając się na antycznej harmonii stanowi uosobienie ładu i porządku.

Czytaj więcej