INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Poradnik wnętrzarski


Jak stworzyć wnętrze, które zawsze będzie modne i na czasie?

Trendy w urządzaniu domów i mieszkań są bardzo dynamiczne i zmieniają się niemal z roku na rok – to co jest modne dzisiaj, w następnych latach może okazać się całkowicie passe. A ślepe podążanie za obowiązującą modą niemal zawsze kończy się częstymi remontami i zmianami. Jak tego uniknąć? Warto postawić na klasyczne i ponadczasowe aranżacje wnętrz, które można uzupełniać sezonowymi dodatkami. Takie rozwiązanie sprawi, iż prywatny azyl będzie zawsze modny i na czasie, a nadanie mu indywidualnego i oryginalnego charakteru nie nadwyręży zbyt mocno domowego budżetu. Jak zatem stworzyć wnętrze, które przetrwa zawirowania modowe? Oto kilka podstawowych wskazówek.

Czytaj więcej

Meble drewniane przyjazne dla środowiska - z dbałości o ekologię!

wykonywane z selekcjonowanego drewna pochodzącego również z lasów odnawialnych z certyfikatem FSC; drewno jest suszone do momentu, w którym wszystkie bakterie lub robaki, które mogą mieć wpływ na środowisko, są wytępione; niektóre kolekcje mebli wykonane są z drewna pochodzącego z recyklingu

Czytaj więcej

Salon w casualowym stylu – drewniane meble dla osób, które cenią luz i prostotę w codziennym funkcjonowaniu

klasyczne, swobodne i odporne na modę, a przy tym przytulne i trwałe meble drewniane, których design nie przytłacza, ale nadaje lekkości i wprawia w optymizm, daje poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Meble, które nie są nachalne, nie są naszpikowane przepychem i kiczem.

Czytaj więcej

Czym się kierować podczas urządzania wnętrz?

Skupić się na jednym stylu czy można wyjść ze sztywnych ram i mieszać style? Urządzanie mieszkań, pensjonatów i hoteli to zadanie trudne. Szczególne problemy może sprawić próba urządzenia pomieszczenia w sposób oryginalny i wyróżniający się na tle innych. Czy warto trzymać się jednej sprawdzonej stylistyki w wykańczaniu wnętrz i stworzyć bezpieczną aranżację? Może lepiej puścić wodze fantazji? Spróbujmy znaleźć złoty środek.

Czytaj więcej

Konsole drewniane wracają na salony

Przez dekady niechętnie spoglądaliśmy na konsole w aranżacji wnętrz. Obecnie zmienił się sposób postrzegania tych mebli i coraz chętniej umieszczamy je w naszych domach. Mogą stanowić doskonały element wyposażenia wielu pomieszczeń, który połączy w sobie estetykę z funkcjonalnością. Podpowiadamy, w jakich miejscach warto zastosować konsole drewniane.

Czytaj więcej

Dlaczego szafka nocna jest obowiązkowym meblem w sypialni?

Szafka nocna jest najważniejszym elementem każdej sypialni, nie licząc łóżka. Najczęściej do pomieszczeń wybieramy tyle szafek nocnych, ile osób korzysta z danej sypialni. Czy te meble są potrzebne, a może się da jakość bez nich obejść? Ten poradnik poświęcimy szafkom nocnym i wieloma kwestiami z nimi związanymi.

Czytaj więcej

Stoły drewniane - klasyczne i ponadczasowe?

Wszystkie stoły drewniane wykonane z pełnowartościowego drewna są konstrukcjami niedoścignionymi przez współczesne konstrukcje. Próżno szukać innych materiałów, które są gwarancją takiej trwałości, wytrzymałości oraz estetyki. Stoły z naturalnego drewna, podobnie do innych materiałów wnoszą do naszych wnętrz dodatkowo niepowtarzalny klimat.

Czytaj więcej

Szafy drewniane – dlaczego są lepsze niż nowoczesne zabudowy?

Szafy drewniane uznawane są za niezwykle estetyczne i trwałe. Choć ich koszt czasem może być wyższy, niż konstrukcji z płyt meblowych, wielokrotnie jakość jest warta wyższej ceny. Wskazujemy zalety mebli drewnianych i podpowiadamy, dlaczego podczas urządzania wnętrza warto wybrać właśnie ten materiał.

Czytaj więcej

Natura w sypialni – łóżko drewniane jako gwarancja zdrowego i efektywnego snu?

Problemy z odpowiednią jakością snu dotykają wielu osób. Szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy mieszkanie zaczyna pełnić wiele ról, o które dotychczas go nie podejrzewałeś. Wówczas zasypianie może być nieco trudniejsze. Niestety poza higieną snu i jego odpowiednimi godzinami potrzebne jest także dobrej jakości łóżko. Jego wybór może mieć ogromny wpływ na Twój sen.

Czytaj więcej

Czym kierować się przy wyborze dekoracji do wnętrza? Jak dopasować je do mebli?

Podczas urządzania wnętrza każdy element powinien być dobrany do pozostałych. Może to powodować spore trudności i prowadzić do konsternacji. Podpowiadamy, w jaki sposób dobierać dodatki do mebli i po jakie sięgnąć, żeby wnętrze zachowało swoją stylistykę.

Czytaj więcej