Do końca promocji pozostało . Kliknij TUTAJ i sprawdź regulamin promocji

INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Rodzaje drewna


Meble drewniane – jaki rodzaj drewna wybrać?

Meble drewniane – jaki rodzaj drewna wybrać? Zapraszamy do Ciekawej lektury!

Czytaj więcej

Meble bukowe - mniej popularne, warte uwagi meble drewniane

Meble z drewna to cała paleta możliwości.Różne gatunki, rożne właściwości.Dziś przedstawimy meble bukowe.

Czytaj więcej

Meble dębowe - szlachetne piękno, solidność i trwałość

Stylowe meble dębowe odznaczają się doskonałą jakością i emanują uniwersalnym pięknem. Moda na drewniane meble nie przeminie nigdy!

Czytaj więcej

Damarzyk mocny

Damarzyk mocny (Shorea robusta) to drzewo bardzo wysokie, bo rosnące do wysokości aż 50 m, o prostym pniu i kolistej koronie przypominającej parasol. Okazuje się, że to nie tylko doskonały materiał drzewny stosowany tam, gdzie powstają nowe obiekty czy paliwo opałowe, ale przede wszystkim źródło pokarmu ludzi i zwierząt. Nasiona tego drzewa wykorzystywane są chociażby do wypieku chleba, a po odpowiednim przetworzeniu stosowane jako pasza dla zwierząt.

Czytaj więcej

Cedr libański

Cedr libański jest gatunkiem drzewa należącego do rodziny sosnowatych. Choć wywodzi się z Azji Mniejszej szukać go można w górach, a szczególnie tych występujących w Syrii, Turcji i Libanie skąd cedr ten czerpie swoją nazwę.

Czytaj więcej

Teak - drewno twarde i wytrzymałe

Drewno teakowe, preferuje gleby głębokie i dobrze przepuszczalne. Świetnie rozwija się na żyznych madach, gdzie pH gleby jest lekko kwaśne, bądź lekko zasadowe. Dobrze, aby gleba była bogata w związki mineralne takie jak fosfor czy wapo. Teak jest gatunkiem, który nie toleruje gleb, w składzie których znajdują się duże ilości związków aluminium i żelaza czy gleb zalanych wodą. Gleby ubogie stanowią barierę dla szybkiego rozwoju tego gatunku.

Czytaj więcej

Drewno mango

Mango, to drzewo, które spotkać można praktycznie w całej strefie tropikalnej czy subtropikalnej. Udając się w podróż do egzotycznych krajów można spotkać ten gatunek w Indiach czy kraju Południowo-Wschodniej Azji – Myanmar (Birma).

Czytaj więcej

Olcha czarna

Drewno olchowe wykazuje dobrą trwałość. Cechuje się odpornością przed atakiem korników, a w przypadku podjęcia kroków ochronnych, leczenie bielu i twardzieli jest proste.

Czytaj więcej

Brzoza brodawkowata

Drewno brzozowe to drewno, które idealnie nadaje się do produkcji mebli. Wpływ ma na to duża twardość oraz ciężar. Oprócz materiału spełniającego wymagania dotyczące wyrobu mebli, drewno brzozowe jest stosowane do produkcji zabawek dla dzieci czy uchwytów narzędzi ogrodowych. Z kolei kora jest surowcem znajdującym zastosowanie w procesie garbowania skór.

Czytaj więcej

Mahoniowiec właściwy

Drewno mahoniowca właściwego znajduje zastosowanie przede wszystkim jako materiał do produkcji mebli. Decyduje o tym jego trwałość jak też barwa. Biel jest biały bądź żółty. Twardziel z kolei dominuje w kolory czerwieni lub żółtości, z czasem przechodzące w ciemny brąz.

Czytaj więcej