Do końca promocji pozostało . Kliknij TUTAJ aby przejść do promocji.

INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Pielęgnacja mebli i drewna


Naklejki na drewnianych meblach – jak je usunąć nie niszcząc drewna?

Bohaterowie dziecięcych bajek często zajmują większą część powierzchni pokoju dziecięcego i nie tylko jego. Drukowane na naklejkach postaci mogą być umieszczone w zeszytach, na przedmiotach szkolnych, a często także na meblach. Dopóki dobrze się prezentują i znajdują się w kręgu zainteresowania dzieci, wszystko jest w porządku. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy zniszczone i wyblakłe spadają z uprzywilejowanej pozycji. W jaki sposób je usunąć, żeby nie uszkodzić drewna, z którego wykonane są meble? Poniżej przedstawiamy garść sposobów.

Czytaj więcej

Renowacja mebli drewnianych - jak odnowić stare meble? PORADNIK

Renowacja mebli drewnianych - jak odnowić stare meble? Zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym poradnikiem, który porusza sprawę renowacji mebli drewnianych!

Czytaj więcej

Olejowanie drewnianych mebli krok po kroku - Poradnik 2018

Olejowanie mebli krok po kroku - zrób to raz a porządnie z SEART!

Czytaj więcej

Jak wykonać przecierki i postarzyć meble z drewna?

Większość osób posiada w domu uniwersalne meble drewniane. Przy kolejnych remontach i zmianach aranżacyjnych we wnętrzach mieszkalnych, decydujemy się często na nowe komplety mebli, takie, które będą pasować do planowanej stylistyki pomieszczeń. Problem pojawia się, gdy zechcemy urządzić mieszkanie w stylu shabby chic, rustykalnym, albo vintage – zazwyczaj nie dysponujemy tak starymi meblami, by mogły z powodzeniem reprezentować wspomniane style, a antyki są bardzo drogie i ich cena nierzadko uniemożliwia realizację planów remontowych. Czy aby na pewno? Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden sposób, by przystosować meble do pomieszczeń, nawiązujących do minionych epok i nadać im historycznego wdzięku – można samodzielnie postarzyć meble drewniane!

Czytaj więcej

Woskowanie i olejowanie mebli drewnianych [2018]

Pozyskane z natury wspaniale zabezpieczają drewno i podkreślają jego piękno nie tworząc na powierzchni sztucznych, chemicznych, szkodzących człowiekowi warstw. Dzięki woskom i olejom możemy otaczać się tym co piękne i zdrowe - drewnem.

Czytaj więcej

Ekologiczne i praktyczne - meble woskowane

Odpowiednie wykończenie mebli drewnianych decyduje nie tylko o ich walorach estetycznych, ale również trwałości. Przed kornikami i wilgocią zabezpiecza się meble poprzez woskowanie.

 

Czytaj więcej

Produkty spożywcze do czyszczenia i pielęgnacji drewnianych mebli

Do pielęgnacji mebli drewnianych możemy wykorzystać produkty spożywcze. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak usunąć zadrapania i plamy z powierzchni drewnianych koniecznie przeczytajcie artykuł!

Czytaj więcej

Dlaczego warto olejować meble drewniane

Jak zabezpieczyć drewno jednocześnie podkreślając jego szlachetną strukturę? Odpowiedź jest krótka - olejować. Olejownie staje się coraz popularniejszą metodą konserwacji. Oleje oraz woski do drewna to ekologiczna alternatywa dla lakierów. Doskonale nadają się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, zaś w ofercie rynkowej coraz częściej pojawiają się produkty wysoce uniwersalne, przeznaczone do każdego rodzaju drewna.

Czytaj więcej

Pielęgnacja i konserwacja mebli olejowanych

Olej doskonale impregnuje meble drewniane zabezpieczając je przed nadmiernym ścieraniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie uwidaczniając piękno i naturalność tego materiału. Olejowana powierzchnia mebla "oddycha" regulując mikroklimat wnętrza. Zabezpieczone w ten sposób meble są nie tylko piękne ale i trwałe.

Czytaj więcej

Jaką wybrać podłogę - poznaj zalety podłogi olejowanej

Drewno olejowane idealnie podkreśla i uwydatnia strukturę podłóg drewnianych. Podłogi olejowane polecane są do pokoi dziecięcych, korytarzy oraz mieszkań, w których przebywają zwierzęta domowe. Jak żadne inne zabezpieczenie, doskonale sprawdza się właśnie we wnętrzach, które z racji sprawowanej funkcji użytkowej narażone są na intensywne eksploatowanie.

Czytaj więcej