Zamów meble, zgarnij obraz -> kliknij TUTAJ i sprawdź regulamin promocji.

INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Zdrowie


Sposób na bolący kark

Długa jazda samochodem, zła pozycja snu, praca przed komputerem czy zbytnie pochylenie głowy podczas lektury, to jedne z czynników powodujących napięcie mięśni karku, a w konsekwencji często uporczywy ból. Nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć tych sytuacji, jednak często pracujemy na te dolegliwości. Co zatem robić, aby zapewnić odpowiednią stabilizację odcinka szyjnego?

Czytaj więcej

Jak dbać o kręgosłup w pracy?

Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy oraz brak zdrowego snu, to najprostsza i najszybsza droga do bólu pleców. To powolna śmierć dla naszego kręgosłupa. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak drobne czynności mogą zaszkodzić naszemu kręgosłupowi, czasem wystarczy odpowiednie ustawienie komputera przy biurku czy dobrze dobrany materac w sypialni.

Czytaj więcej

Co to jest alergia na sierść zwierząt?

Alergia to przypadłość, na którą zapadają nie tylko dzieci ale również dorośli. Określenie alergia na sierść, jest w zasadzie nieodpowiednia. Organizm ludzki nie reaguje alergicznie jedynie na samą sierść, lecz w głównej mierze na drobinach łupieżu ze skóry lub innych materiałach, które przyczepiają się do skóry zwierzęcia.

Czytaj więcej

Co to jest alergia na kurz domowy?

Niestety są takie alergie, które dokuczają przez cały rok, zaliczamy do nich alergię na kurz. Posiadanie w domu zwierząt oraz słaba wentylacja pomieszczeń zwiększa rozmnażanie się roztoczy kurzu domowego. Co zatem robić, aby alergia była mniej odczuwalna?

Czytaj więcej

Co to jest alergia?

Można powiedzieć, że alergie to przypadłość XXI wieku. Ciężko określić dokładne przyczyny ich powstawania, ale w grę wchodzą czynniki dziedziczne, coraz to bardziej zanieczyszczone powietrze, niezdrowy tryb życia i odżywiania, wpływ na alergię mają również czynniki psychiczne.

Czytaj więcej

Kilka zasad dobrego snu

Nasz organizm najszybciej regeneruje się podczas snu, nawet mała drzemka w ciągu dnia może zdziałać cuda. Jednak, aby zapewnić sobie

Czytaj więcej

Czynniki optymalnego snu

W zależności od pory roku należy wpływać na utrzymanie idealnego klimatu łóżka, dokonując wyboru mniej lub bardziej ciepłego okrycia oraz pokrowca na materac.  W rezultacie osoba śpiąca będzie miała poczucie wygody, gdyż nie będzie marzła z zimna ani oblewała się potem, – lecz będzie mogła delektować się wypoczynkiem.

Czytaj więcej

Idealny klimat w łóżku

Aż trudno w to uwierzyć, ale w czasie snu przeciętnie wydalamy około pół litra płynu. W przypadku choroby lub w pełni lata może to być znacznie więcej. Większa część tej cieczy dostaje się przez skórę do kołdry i materaca, dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o klimat jaki pasuje w sypialni.

Czytaj więcej

Indywidualna potrzeba ciepła a poczucie ciepła

Jeżeli podczas dokonywania wyboru materaca, pokrowca na materac oraz kołdry uwzględnimy kilka podstawowych rzeczy, stworzymy przyjemny klimat w sypialni. Klimat ten, w żaden sposób nie stanie na przeszkodzie snu i wypoczynkowi.

Czytaj więcej

Ekologiczne meble - lepsza jakość życia

Wiele osób marzy o urządzaniu swoich czterech kątów, jednak gdy zderzamy się z tym wyzwaniem, nierzadko stajemy przed trudnym wyborem. Kupowanie mebli w dyskontach może być korzystne pod względem finansowym, ale niekoniecznie musi się opłacać. Idealną alternatywą są meble z pachnącego. litego drewna.

Czytaj więcej