INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Poradnik Seart


Cottage style – angielska przytulność w polskim domu

Jeśli marzą nam się wnętrza pełne ciepła i przytulności, a przy tym swoistej elegancji zdecydowanie powinniśmy urządzić je w cottage style. Jest on wyrazem tęsknoty za wsią i stanowi odpowiedź na minimalistyczne aranżacje wnętrz. Styl ten stawia na pastelowe kolory, naturalne dodatki, żywe rośliny oraz  meble z drewna, takie jak łóżka drewniane, stoły drewniane czy komody drewniane. W tym artykule podpowiadamy, jak urządzić dom w wiejskim angielskim stylu oraz jakie meble w stylu cottage będą do niego idealne.

Czytaj więcej

Toaletka z drewna – must have każdej damy

Każda kobieta lubi czuć się pięknie i wyjątkowo, dlatego też poranny makijaż urasta do rangi bardzo ważnej czynności pielęgnacyjnej. Warto zatem zadbać o wygodne miejsce, estetyczne i funkcjonalne, jakie zapewnia toaletka drewniana. Ten stylowy i niebanalny sprzęt pozwoli nie tylko zadbać o swoją urodę, ale i stworzy miejsce, w którym współczesna dama odpocznie i znajdzie czas wyłącznie dla siebie z dala od reszty domowników. Przekonaj się, jak drewniana toaletka z lustrem odświeży kobiece wnętrza i nada im elegancki sznyt.

Czytaj więcej

Slow life – czyli jak osiągnąć balans i harmonię we wnętrzu

Odejście od przesytu lub wręcz przeciwnie od chłodu we wnętrzach – czyli zabudowanych, jednolitych mebli; otoczenie się naturalnymi bryłami – nawet jeśli preferujemy surowe, industrialne wnętrza, to naturalne materiały przywrócą równowagę i harmonię; zieleń i roślinność we wnętrzu, odejście od krzykliwych kolorów, które nas rozpraszają; skupienie się na przytulnych, „miłych” akcentach; nieważne czy styl industrialny czy boho, ważne, aby nie utracić poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Nie żyjemy po to, żeby stale remontować i zmieniać swoje wnętrze, dom ma być przystanią, w której odpoczywamy i celebrujemy proste czynności, których na co dzień nie dostrzegamy – wspólne posiłki, oglądanie tv; dlatego wybierz trwałe i solidne meble z korzyścią dla Twojego portfela i ekologii – drewniane meble jako inwestycja na lata

Czytaj więcej

Jak zaaranżować małą sypialnię?

wybierzmy węższe łóżko,minimalistyczne, którego zagłówek lub rama nie jest wystawna tylko skromna, drewniana, zajmująca mało miejsca. Wysokie szafki nocne, w których będzie dodatkowe miejsce do przechowywania, zamiast jednej szafki nocnej można rozważyć regał z szufladami na dole, żeby można było odłożyć do niej książkę leżąc na łóżku; półki nad łóżkiem; wysoka komoda lub szeroka ale płytsza szafa.

Czytaj więcej

Powrót kolorów na ścianach – jak zaaranżować ścianę o intensywnej barwie?

Istnieje naprawdę wiele zagadnień, które mają zastosowanie przy aranżacji wnętrz. Do dyspozycji jest również mnóstwo pomysłów, które można wykorzystać w procesach związanych z planowaniem przestrzeni. Jedną z istotnych kwestii jest tutaj bez wątpienia dobór kolorystyki ścian. Niektórzy stawiają tutaj na stonowane rozwiązania, inni potrafią szaleć i eksperymentować. Każdy powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chce uzyskać w swoim wnętrzu oraz jakie ma preferencje kolorystyczne. Bez tego trudno jest bowiem podejmować decyzje odnoszące się do barwy poszczególnych ścian w pomieszczeniach, którymi się dysponuje.

Czytaj więcej

Jak ekonomicznie zmienić wystrój mieszkania? Dekoracje DIY.

Zagadnienia o charakterze budżetowym bez wątpienia odgrywają bardzo ważną rolę przy codziennych decyzjach. Dotyczy to również sfery aranżacji wnętrz – często to właśnie to, jakie środki mamy do dyspozycji na dany cel, określają nasze wybory. Nieraz również zdarza się, że ograniczamy się, na przykład, w zakupie dodatków i dekoracji do naszej przestrzeni mieszkalnej właśnie ze względu na domowy budżet. Może to być bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ bardzo ciekawe elementy ozdobne można niejednokrotnie wykonać samemu. Choć niektórzy prawdopodobnie mają pewne obawy w tych kwestiach, warto zainteresować się tym tematem. Można bowiem w ekonomiczny sposób wprowadzić nieco urozmaicenia do pomieszczeń, które ma się do dyspozycji. W dzisiejszych czasach dziedzina samodzielnego wykonywania dekoracji jest dosyć rozwinięta, dlatego też nie brakuje materiałów do rozwijania swojej wiedzy w tym zakresie.

Czytaj więcej

Jakie łóżko drewniane do sypialni wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że łóżko drewniane stanowi centralny element w sypialni, dlatego też należy naprawdę rzetelnie zastanowić się nad jego wyborem. Jest to główny punkt wspomnianego pomieszczenia – trzeba wziąć tutaj zatem pod uwagę zarówno kwestie wizualne, jak i użytkowe. Jeśli chodzi o wybór łóżka, duże znaczenie mają po prostu nasze indywidualne upodobania. Każdy powinien zatem zastanowić się nad swoimi preferencjami i kierować się nimi podczas zakupu mebla. W omawianym zakresie istnieje naprawdę mnóstwo możliwości, dzięki czemu osoby zainteresowane mają szerokie spektrum opcji do wyboru. Warto poświęcić czas na przeanalizowanie czynników, które mogą zadecydować o naszej decyzji.

Czytaj więcej

Krzesła do jadalni - jakie wybrać?

Trudno wyobrazić sobie inne miejsce siedzące przy stole w jadalni od krzeseł. To właśnie te klasyczne konstrukcje uznawane są za najbardziej funkcjonalne i odpowiednie do spożywania posiłku. Wymuszają na użytkowniku utrzymanie przełyku w odpowiednim ułożeniu i pozwalają wstać od stołu, nie przeszkadzając innym użytkownikom. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać krzesła odpowiednie do kuchni.

Czytaj więcej

Klasyczne meble drewniane - ponadczasowe i zawsze na topie!

Od wieków meble drewniane są częścią wyposażenia ludzkich domostw. Skrzynie, kufry, szafy i łóżka wykonywane przed wiekami niewiele różnią się od współczesnych mebli drewnianych. Co sprawia, że wciąż warto po nie sięgnąć i wyposażyć swoje mieszkanie lub pensjonat? Dlaczego nowoczesne materiały, choć trochę tańsze, nie mogą równać się z meblami drewnianymi? No i czy meble drewniane pasują do nowoczesnych aranżacji? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tekstu.

Czytaj więcej

Oświetlenie LED w meblach drewnianych - PORADNIKI I INSPIRACJE

Urządzenie mieszkania, tak by podobało się ono każdemu domownikowi, wcale nie jest łatwym zadaniem. Liczy się nie tylko to, by pomieszczenia były gustownie urządzone, ale miały w sobie ponadczasowość. Dzięki temu ich wygląd nie wyjdzie z mody przez długie lata, co sprawi, że nie będzie konieczny remont, czy zmiana aranżacji wnętrz.

Czytaj więcej