Salon to niejako wizytówka każdego mieszkania – tu zapraszamy gości, ale też w salonie spędzamy czas na rozrywce i wypoczynku po dniu, wypełnionym codziennymi obowiązkami. Współczesne salony bardzo różnią się od siebie pod względem stylu, kolorystyki i wyposażenia, ale niewątpliwie jednym ze stałych elementów tego pomieszczenia jest telewizor. Zajmuje centralną część pokoju i trzeba go ładnie wyeksponować, najlepiej na modnym, eleganckim, ale nie odwracającym uwagi od ekranu stoliku RTV. Kiedyś takie stoliki można było spotkać przede wszystkim w czarnej wersji kolorystycznej, były to dość wysokie szafki o masywnej konstrukcji. Współcześnie telewizory są inne od tych sprzed lat, dlatego inne też są dostępne na rynku meble RTV. Miłośnicy jasnych wnętrz bez trudu odnajdą dziś w ofercie atrakcyjne białe stoliki RTV.

Białe meble – modne rozwiązanie w wielu stylach

Białe meble stanowią obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Spotkamy je w pomieszczeniach, urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, vintage, rustykalnym, shabby chic lub prowansalskim. W zależności od przyjętego nurtu, meble będą różnić się od siebie wielkością, obecnością ozdobników, rodzajem okuć i sposobem wykończenia. Niezależnie jednak od tego, na jaki styl w urządzeniu wnętrz się zdecydujemy, pamiętać musimy o konsekwentnym dobieraniu mebli i dodatków. Do salonu, w którym wszystkie meble są białe, nie możemy wstawić szafki RTV w ciemnym kolorze, bo takie rozwiązanie nie będzie wyglądać naturalnie. Na szczęście dziś można swobodnie wybierać spośród wielu dostępnych na rynku białych stolików RTV.

Idealny stolik RTV

Wybierając mebel, na którym stać będzie telewizor, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze – mebel musi być trwały, stabilny i odporny na uszkodzenia, dlatego polecane są przede wszystkim drewniane szafki RTV. Poza tym, decydując się na zakup takiego mebla, należy wziąć pod uwagę, że wyeksponowanie telewizora zwykle nie stanowi jedynego zadania,

Komoda RTV biała, drewniana

stawianego wobec niego. Dzisiejsze stoliki RTV posiadają dodatkowe szuflady, półki lub szafki, idealne do przechowywania dodatkowego sprzętu, jak odtwarzacz DVD, czy dekoder albo do gromadzenia w jednym miejscu kolekcji płyt z filmami. Szafka RTV może stanowić odrębny, samodzielny mebel, bądź też być częścią składową nowoczesnej meblościanki modułowej. Idealne, obecnie najczęściej spotykane w sklepach meblowych, szafki pod nowoczesne telewizory charakteryzują się tym, że są stosunkowo niskie (rzadko kiedy ich wysokość przekracza 50 cm) i długie. Takie rozwiązanie pozwala na ulokowanie ekranu telewizora na optymalnej wysokości i dopasowanie mebla do nowoczesnego designu salonu. Urządzając salon w stylu, nawiązującym do minionych epok, dobrze jest zwrócić uwagę na szafki, wyposażone w krótkie, dekoracyjne nóżki. Meble z drewna bez trudu można dostosować do swoich potrzeb, stosując odpowiednie lakiery, woski i farby, dlatego też stoliki RTV białe możemy spotkać w wersji matowej – takie będą idealnie pasować do wnętrz rustykalnych, czy prowansalskich – jak i błyszczącej, te ostatnie doskonałe będą do nowoczesnego salonu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza samym wyglądem mebla, bardzo ważne jest też to, jakie dodatkowe rozwiązania mogą nam zaoferować szafki RTV. Stoliki RTV białe wyglądają niezwykle efektownie, jeśli wyposażone są w nowoczesne oświetlenie LED. Wspaniale podkreśla ono wnęki szafki, tworząc przytulny nastrój, pozwala też na lepszy odbiór obrazu, gdyż nie od dziś wiadomo, że telewizję najlepiej ogląda się w półmroku. Dodatkową, bardzo przydatną i praktyczną opcją, jest obecność w szafce RTV specjalnych otworów, pozwalających na ukrycie i uporządkowanie wszystkich kabli i przewodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu z jednej strony nie jesteśmy zmuszeni upychać kabli pośród półek, z drugiej strony – zapewniamy sobie swobodny dostęp do wszelkich podłączeń i nie ryzykujemy, że kable poplączą się ze sobą. Jeśli w domu brakuje nam przestrzeni na dodatkowe meble, w których przechowywalibyśmy gazety, książki lub inne drobiazgi, warto zakupić biały stolik RTV, wyposażony w półki z drzwiczkami – to pozwala na zachowanie porządku i sprawia, że unikniemy wizualnego wrażenia przeładowania we wnętrzu.

Biały mebel do czarnego telewizora?

Wiele osób obawia się, że biały stolik RTV może brzydko odznaczać się na tle ciemnego telewizora. Sprzęt RTV zwykle występuje w kolorze czarnym lub stalowym, jednak szafka pod telewizor powinna być dopasowana do pozostałych mebli znajdujących się w salonie oraz do koloru ścian i podłóg, a nie do sprzętu elektronicznego. Jeśli boimy się zbyt dużego kontrastu kolorystycznego, w pobliżu telewizora możemy wyeksponować jakieś czarne lub czarno-białe dekoracje, np. wazon, czy ramkę na zdjęcie, pamiętajmy jednak, że centralna część salonu, w której znajduje się telewizor, nie powinna być zanadto przytłoczona dekoracjami, które mogłyby odciągać uwagę od tego, co dzieje się na ekranie. Możemy też wybrać biały stolik RTV z blatem lakierowanym na ciemny kolor.

Białe komody RTVBiałe stoliki RTVBiały stolik pod telewizorBiałe komody RTVSzafka rtv pod telewizor białaBiałe stoliki RTVSzafka biała pod telewizorStoliki RTVBiałe stoliki RTV, komody.Stolik RTV biały pod telewizorKomoda pod telewizor z drewnaDrewniana, biała szafka pod telewizor.